USD
4,0795
EURO
5,0103
ALTIN
175,2677

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI!

OHAL kararı! 3 ay daha uzatılıyor MGK ardından toplanan Bakanlar Kurulu’ndan alınan karar sonrası OHAL yeniden uzatılma kararı alındığı açıklandı. Böylece OHAL’de 4. dönem başlamış olacak. 3. dönem OHAL süresi 19 Nisan’da sona erecek yeni dönem başlayacak. Referandumun ardından bugün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği MGK, ardından Bakanlar Kurulu toplandı. Bakanlar Kurulu ardından yapılan açıklamada […]

OHAL 3 AY DAHA UZATILDI!

OHAL kararı! 3 ay daha uzatılıyor

MGK ardından toplanan Bakanlar Kurulu’ndan alınan karar sonrası OHAL yeniden uzatılma kararı alındığı açıklandı. Böylece OHAL’de 4. dönem başlamış olacak. 3. dönem OHAL süresi 19 Nisan’da sona erecek yeni dönem başlayacak.

Referandumun ardından bugün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği MGK, ardından Bakanlar Kurulu toplandı. Bakanlar Kurulu ardından yapılan açıklamada “OHAL’in bir kez daha uzatılması kararı alındı.

OHAL’in uzatılmasına yönelik tavsiye kararının MGK’da alındıkğı ve Bakanlar Kurulu’nda onaylandığı ifade edildi

OHAL 20 Temmuz’da ilan edilmiş, Temmuz ve Ekim 2016  ve Ocak 2017’de olmak üzere 3 kez uzatılmıştı. Bugün yeniden uzatılmasıyla OHAL’de dördüncü dönem başladı ve Türkiye olağanüstü hal dönemini böylece bir yıl yaşamış olacak.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’un Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamardan satırbaşları şöyle;

Yönetim sisteminin değiştirilmesi konusunda bütünüyle sivil iradenin olduğu bir süreç yaşadık.

Güvenli bir şekilde çok erken saatte seçim sonuçları elde edilmiştir. Çok önemi bir dönemeç millet iradesiyle geçilmiştir.

Referandumun sonucunda kazanan millettir. Hem milletimiz hem demokrasimiz kazançlı çıkmıştır. YSK’nın kararını bekliyoruz. Karar resmi gazetede yayınlanır yayınlanmaz uygulanmaya başlanacaktır.

OHAL üç ay daha uzatılacaktır.SÖZCÜ

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative