USD
4,7537
EURO
5,5057
ALTIN
194,8493

BODRUMSPOR’UN ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI MUHTEŞEM OLDU!

Bodrumspor şampiyonluk kupasını aldı   Spor Toto 3. Lig 2. gurupta şampiyon olan Bodrum Belediyesi Bodrumspor şampiyonluk kupasını aldı. Bodrum Şehir Stadı’nda Yeşil Bursaspor A.Ş. ile oynanan sezonun son maçında 0-0 berabere kalan yeşil-beyazlılar mutlu sonu ulaştı. Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu […]

BODRUMSPOR’UN ŞAMPİYONLUK KUTLAMALARI MUHTEŞEM OLDU!

Bodrumspor şampiyonluk kupasını aldı
 
Spor Toto 3. Lig 2. gurupta şampiyon olan Bodrum Belediyesi Bodrumspor şampiyonluk kupasını aldı. Bodrum Şehir Stadı’nda Yeşil Bursaspor A.Ş. ile oynanan sezonun son maçında 0-0 berabere kalan yeşil-beyazlılar mutlu sonu ulaştı.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu İcra Kurulu Üyesi ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyelerinin de izlediği maçın bitimiyle birlikte kupa töreni yapıldı.
Stadı dolduran taraftarların yoğun alkışları arasında sırasıyla önce B. B. Bodrumsporlu futbolcular daha sonra teknik ekip ve yöneticiler ile Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon anons edilerek sahaya davet edildi. Futbolculara şampiyonluk madalyaları verildikten sonra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez şampiyonluk kupasını kaptan Erkan’a verdi. Kaptan Erkan da konfetiler arasında kupayı takım arkadaşları ile birlikte havaya kaldırdı. Daha sonra futbolcular kupa ile tribünleri dolaşarak şampiyonluk turu attı, şampiyonluk sevincini kendilerini yaz-kış, yağmur-çamur demeden destekleyen cefakar seyirciler ile paylaştı.
Şampiyonluk kutlamalarına katılan seyirciler bu tarihi anı ölümsüzleştirmek için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile hatıra fotoğrafları çektirdi.
Kupa töreni, törene katılanların kupa ile hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
Başkan Kocadon : Bekle bizi Süper lig
Maçtan önce NTV Spor’un canlı yayınına konuk olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon şunları söyledi:
“Ben öncelikle çok mutlu olduğumu söyleyeyim. Bu mutluluğu güzel ülkemle paylaşmaktan çok mutlu oluyorum. Görüyorsunuz çok güzel bir bahar havası var Bodrum’da. Bu bahar havasının Bodrum’la beraber, birlik beraberlik içinde ülkeme yayılmasını istiyorum. Tabii ki 86 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyoruz, bizim için çok güzel bir mutluluk. Bodrumspor bugüne kadar uzun süredir böyle bir üst lige çıkamamıştı. Ama hem yönetim, hem  de teknik heyet olsun bu sefer bir sloganla çıktık yola ‘İnananlar asla kaybetmez’ diye. Ve yıllar sonra Bodrumspor’u seyircisiyle buluşturduk. Şu anda 5 bin kişilik bir sayıyla oynuyoruz, stadı zaten 5 bin kişi dolduruyor. Onun için son derece mutluyuz. Bu güzelliklerin diğer kulüplere de örnek olmasını istiyorum. Çünkü biz sporun kardeşliğinden, birliğinden, hoşgörüsünden yanayız. Gittiğimiz her yere de zaten bu hoşgörüyle gidiyoruz. Takımımız da çok inanarak mücadele etti. Bodrum biliyorsunuz Türkiye’nin bir markası. Bu marka şehrin takımının da bir marka olması lazım. Hızlı bir şekilde de bu ligleri çıkması lazım ki dünyada Bodrum ismini bir defa daha markalaştıralım, reklamını ve tanıtımını iyi yapalım. Onun için Bodrum’a gönül veren, bizim gibi Bodrum’da yaşayan ve özellikle yatırım yapan büyüklerimizin, hükümetimizin biraz daha Bodrum’a yüzünün dönmesini istiyoruz, biraz daha takviye etmelerini istiyoruz. Onlar bir adım atarsa biz on adım geliriz. Onlara inanıyorum ki Bodrum kısa bir sürede Süper Lig’de yerini alacaktır ve hep söyle söylüyorum; Bekle bizi Süper Lig”.
kupa toreni (18)
Bodrum’da çifte kutlama
Bodrum Belediyesi tarafında düzenlenen Hande Yener ile Yaza Merhaba konseri ve Bodrumspor’un şampiyonluk kutlamaları Bodrumlulara unutulmaz bir gece yaşattı.
 
Gece, Bodrum Belediyesi Bodrumspor için Kumbahçe sahilinde düzenlenen şampiyonluk kutlaması ile başladı. Kutlamaya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile eşi Hülya Kocadon ve kızı Zeynep Kocadon’la birlikte belediye meclisi üyeleri ve Bodrumspor taraftarları katıldı. Bodrumspor’un kuruluşu tarihi olan 1931’i temsil eden 1931 kişi, ellerindeki fişekleri aynı anda yakarak Kumbahçe sahilini aydınlattı.
kupa toreni (43)
Gecenin ikinci etkinliği Bodrum Belediye Meydanı’nda gerçekleşti. Hande Yener’in sahne aldığı Yaza Merhaba konseri öncesinde, meydanı dolduran yaklaşık 5 bin kişi DJ’in çaldığı günün sevilen şarkıları ile coştu. Sonra sahneye Spor Toto 3. Lig 2. Gurup’ta şampiyon olarak Spor Toto 2. Lig’e çıkan Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un futbolcuları ve yöneticileri davet edildi. Gündüz aldıkları şampiyonluk kupası ile sahneye gelen futbolcular mutluluklarını meydanı dolduran binlerce Bodrumspor taraftarı ile bir kez daha paylaştı. Sahneye en son davet edilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu mutluluğu yaşatanlara bir kez daha teşekkür ederek şunları söyledi:
“Herkese iyi akşamlar, gerçekten güzel bir akşam. Hepimiz mutluyuz ama ben perdenin önündeki kahramanım, benim sizden bir ricam var; perdenin arkasındaki gerçek kahramanlar için, şu gördüğünüz değerli kulüp başkanım, yöneticilerim, futbolcularım ve teknik heyetim  ile 12 numara olan Asi Tayfa ve Bodrum seyircisi için büyük bir alkış istiyorum. ‘İnananlar asla kaybetmez” dedik, “Bir gün değil her gün Bodrumspor” dedik, “Gözlerindeki ışık medeniyet yoludur” dedik Ulu Önder Atamıza ithafen ve bu günlere geldik. Tabii ki konuşmak, eleştirmek çok kolay. Haydi ucundan tut dediğin zaman hiç kimseyi bulamazsınız. Ama bize inananlar, 4 dönemdir bana inanan Bodrum halkım ve sizler; değerli yöneticilerim, değerli sporcularım işte bize bu mutluluğu yaşatıyor. Ne güzel bu gün hep beraber inananlarla şampiyonluğu kutluyoruz. Bu güzel nur yüzlü insanların başkanı olmaktan bana bu güzel mutluluğu yaşatan değerli yönetimimle, teknik heyetimle ve güzel futbolcularımla olmaktan son derece onurluyum gururluyum. Bu huzur ve gururu güzel ülkeme armağan ediyorum. Bodrum bu güzel ülkemin dünyaya açılan en büyük medeni kapısıdır. Bu kapı ülkemin 7 bölgesinden gelen insanlarla Avrupa’dan ve dünyadan gelen insanlarla birlik beraberlik içerisinde renk, ırk, din, mezhep ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir bölgedir. Bu bölgenin takımı, ülkemin gittiği her yerine birlik, beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü götürecektir. Birlik beraberlik ve kaynaştırma özelliğini bütün güzel ülkeme Bodrumspor’la göstereceğiz ve bizi destekleyen bize inanan siz Bodrum Yarımadasının ve dışarıdan gelmiş Bodrum sevdalılarının bu şampiyonluğunu kutluyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum, iyi eğlenceler diliyorum iyi ki varsınız. I love you Bodrum, I love you Bodrumspor”
cifte kutlama (14)
Alkışlarla sahneden inen Başkan Mehmet Kocadon ve futbolcular sahneyi Hande Yener’e bıraktı. Dans gurubu ile birlikte çıktığı sahnede çok sevilen şarkılarını okumaya başlayan Hande Yener meydanı dolduran hayranlarını tekrar coşturdu. Sahneye bir kez daha gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un elinde bu defa yeşil-beyaz bir forma vardı. “48  Hande Yener’ yazan formayı Yener’e hediye eden Başkan Kocadon şunları söyledi:
“Yine böyle bir sahnede Hande Hanım vardı tam bundan 6 yıl önce. Bodrumspor’un 80. yıl kutlamalarını yaptık bize kim destek verdi biliyor musunuz, sahneye kim çıktı, işte bu güzel hanımefendi çıkmıştı o zaman. Bodrumspor’a inananlardan bir tanesiydi, ‘İnananlar asla kaybetmez’ diyenlerden bir tanesiydi. Onun için kendisine çok teşekkür ediyorum. Beni 4 dönemdir 1 numara yapıyorsunuz Bodrum yarımadasında, inandığınız için. Ben de Bodrumspor’un 1978-80-81 yıllarında bir numarası olmuştum. Hande Hanımla beraber size çok güzel bir poz vereceğiz. Hande Hanım 48, Mehmet Kocadon 1, buyurun. Hepinizi çok seviyorum, I love you Bodrum.

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative