USD
5,3481
EURO
6,1244
ALTIN
222,4391

GENÇ KALMANIN SIRRI” DOĞRU BESLEN HAREKETSİZ KALMA YAŞAMDAN KOPMA”

GENÇ YAŞAM KONGRESİNDE ÜNLÜ PROFESÖRLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ: GENÇ KALMANIN SIRRI DOĞRU BESLEN HAREKETSİZ KALMA YAŞAMDAN KOPMA! Bodrum Hilton Otelinde yapılan Genç yaşam Kongresinden ”genç kalmanın sırları tartışıldı.12.nci Klinik Romatoloji Genç Yaşam Kongresinin  Başkanlığını  Prof.Dr. Fikret Tüzün yaptı.Genç Kalmanın yollarının tartışıldığı 4 gün süren  kongreye Prof.Dr.Turgut Göksoy,Prof.Dr.Engin Eker,Dr.Ümit Aktaş,Prof.Dr. Alper Kaya,Prof.dr,Baha Çelik,Prof.Dr. Mustafa YurtkuranProf.Dr.Gülhihal Kutlu,Doçent.Dr.hande Başat,Prof.Dr.Hürriyet Aydoğan,Doç.Dr.Meltem […]

GENÇ KALMANIN SIRRI” DOĞRU BESLEN HAREKETSİZ KALMA YAŞAMDAN KOPMA”

GENÇ YAŞAM KONGRESİNDE ÜNLÜ PROFESÖRLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ:

GENÇ KALMANIN SIRRI DOĞRU BESLEN HAREKETSİZ KALMA YAŞAMDAN KOPMA!

Bodrum Hilton Otelinde yapılan Genç yaşam Kongresinden ”genç kalmanın sırları tartışıldı.12.nci Klinik Romatoloji Genç Yaşam Kongresinin  Başkanlığını  Prof.Dr. Fikret Tüzün yaptı.Genç Kalmanın yollarının tartışıldığı 4 gün süren  kongreye Prof.Dr.Turgut Göksoy,Prof.Dr.Engin Eker,Dr.Ümit Aktaş,Prof.Dr. Alper Kaya,Prof.dr,Baha Çelik,Prof.Dr. Mustafa YurtkuranProf.Dr.Gülhihal Kutlu,Doçent.Dr.hande Başat,Prof.Dr.Hürriyet Aydoğan,Doç.Dr.Meltem Vural,Integral Medicine Grupe Yönetim Kur.Başkanı Uzman Dr.Yavuz Köseliören,Dr.Hatıra Özel,Dr.Dilek Kutan ve çok sayıda doktor katıldı.

 

IMG_8535 KONGRE İÇ KUL.4

Sağlıklı ve Genç Kalmanın tartışıldığı bilimsel toplantıda ünlü Profesörler”Depresyon ve kronik ağrıda beslenmenin önemi başta olmak üzere tıptaki en son tanı ve tedavi yöntemlerini kısacası ihtiyarlamadan yaşamanın formüllerini ele aldılar.

 

IMG_8546 KOGRE-KULLAN3

YAŞAMDAM KOPMA

Kongreye katılan ünlü hocalar  Doğru beslenmenin önemli olduğunu, yanlış beslenmenin kanser başta olamak üzere erken bunamaya,kronik ağrılara yol açtığını vurguladılar.

Ama bu doktorların tümümün ortak görüşü Doğru beslen.Hareketsiz kalma yaşamdan kopma”oldu.

 

IMG_8638 DR FİKRET-TURGUT KONG.6

Herkes yaşı ilerlese de genç görünmek ve sağlıklı olmak istiyor. Genç Yaşam Derneği ve Kongre Başkanı Dr. Fikret Tüzün  genç yaşamın sırlarını anlattı . Prof. Dr. Tüzün’e göre, genç ve sağlıklı  kalmanın sırrı yeni bir şeyler öğrenmeye ve yaratıcılığınızı yaşamaya ilgi duyduğunuz sürece,zihnen genç kalınarak ve düzenli bir yaşam biçimi ile pozitif düşünceden geçiyor: “ Bizim işimiz insanları yaşlandırmadan uzun bir ömür sürmesini sağlamak. Çünkü yaşlanmak ve ihtiyarlamak ayrı.Hareketsiz kalma yaşamdan kopma.”

IMG_8565 İNTERGAL MASA KULLAN8

 

 

GENÇ KALMANIN SIRLARI

Sonsuz gençlik yok ama, genç yaşam elimizde. Doğru beslenerek sağlıklı kalarak ve estetik görünümü bozmayarak yaşamak mümkün.

Genç yaşam önce her şeyin basit algılanmasında gizlidir. Yaşam tarzı insanın yaşam kalitesini ve uzun bir ömrü olumlu etkiler. En önemlisi pozitif zihinsel düşüncedir. Hiçbir şey karmaşık değildir. Beslenme, aktif olmak, üretmek, hedefli olmak ve şükretmek genç kalmanın basit sırlarıdır.

“Yaş almaya kimse mani olamaz. Burada yaşlanma ile ihtiyarlığı ayırmak gerekiyor. Yaşarken yaşınızı düşünmeyeceksiniz, neler yapıyorsunuz, neredesiniz onlara bakacaksınız. Ve her yaşta üretken olmak zorundasınız. Bazı yaş grupları hedefinden kopar. Bu yaştan sonra ne olacak anlayışı Türk toplumunda çok hakim. Yaşayacaksınız, üreteceksiniz, hedefleriniz olacak…

IMG_8633

DOĞRU BESLENİN

Sabah kahvaltınızı güzel yapın. Çünkü metabolizmanın hızlanması lazım. Ara öğünlerde de metabolizmayı hızlandırmak için meyve yiyin. Özellikle elma, şeker ihtiyacının karşılanması açısından önemli. Bol bol çiğ sebze, balık tüketin. Dengeli şekilde protein alın; yağlı et, tavuk ve balık. En uzak durulması gereken kırmızı et diyoruz ama tavukta da hormon var. Yağsız iyi bir dana eti, tavuk etinden daha yararlı. Kızartma yemeyin katı yağ kullanmayın. Sebzeleri az pişirerek zeytinyağı ile tüketin. Pirinç, patates, beyaz un, şekerden uzak durun.

Sigara içmeyin,alkolü az alın, her gün ve her fırsatta yürüyün.Üretken olun,çalışın ve tatil yapıp hayatınızı yaşayın,,

İLACINIZ BESİN OLSUN!

Genç Yaşam toplantısında Depresyon ve kronik ağrıda beslenmenin önemini vurgulayan Dr. Ümit Aktaş çağın hastalığının depresyon olduğunu söyledi. Dr. Aktaş bu konuda şöyle konuştu:”Depresyon ve kronik ağrıların birbirleriyle çok ilgisi var.Depresyon çağın hastalığı.depresyonun beslenme ve gıdalarla çok ilgili.Depresyon beslenme ve bağırsaklarla bağlantılıdır. Mutluluk bağırsaklarda başlıyor.Vücudumuzda 350 metre kare bağırsak taşıyoruz. yine 100 milyar sinir hücresi var.sinirlerin çoğu bağırsaklarda oluyor.

IMG_8551 DR. ÜMİT AKTAŞ9

Depresyonun bu nedenle beslenme ve bağırsaklarla çok ilgilidir.

Doğal besin alınmadığı için kötü besleniyoruz.Ve bağırsaklar kötü çalışıyor. buda kronik ağrılara ve depresyona yol açıyor.Neden ihtiyarlık döneminin hastalığı depresyon ve kanser?Erken bunamanın sebebi beslenme bozukluğudur.Şeker zehirdir.

Genç ve mutlu yaşamak için Doğru ve fonksiyonel beslenmeli,hareketli yaşam sürmeli,uygun gıda takviyeleri,ilaçsız yaşam.Hipoktatın dediği gibi besinimiz İlacımız. İlacınız Besin olsun,, OLAYHABER.COM

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative