USD
5,3481
EURO
6,1244
ALTIN
222,4391

METİN DİKENER YAZIYOR:SÜPER LİG YENİDEN BAŞLIYOR!

Fenerbahçe, Başakşehirspor karşısında fevkalade futbol oynamadı, ama doğru oyun tarzı ve bunu da sahada başarılı bir şekilde uygulamasıyla maçı kazandı. Defansında iyi kapanan Fenerbahçe Başakşehirspor’un çıktığı hücumlarda rakibine rahat pas yapacak, oyun kuracak ve de en önemlisi sahada yardımlaşacak geniş alan bırakmadı. Fenerbahçe’nin bu oyun tarzı Başakşehirspor’un  o bildiğimiz, beğendiğimiz pas trafiğini tamamen kapadı.   […]

METİN DİKENER YAZIYOR:SÜPER LİG YENİDEN BAŞLIYOR!

Fenerbahçe, Başakşehirspor karşısında fevkalade futbol oynamadı, ama doğru oyun tarzı ve bunu da sahada başarılı bir şekilde uygulamasıyla maçı kazandı. Defansında iyi kapanan Fenerbahçe Başakşehirspor’un çıktığı hücumlarda rakibine rahat pas yapacak, oyun kuracak ve de en önemlisi sahada yardımlaşacak geniş alan bırakmadı. Fenerbahçe’nin bu oyun tarzı Başakşehirspor’un  o bildiğimiz, beğendiğimiz pas trafiğini tamamen kapadı.

 

Hatlar arasında kopukluklar olunca Başakşehirsporlu futbolcular, şahsi top oynamaya başladılar. İşte bu alışılmamış futbol şekli, Başakşehirspor’u yedi bitirdi. Oyunun hızı gitti, yerine pas hataları geldi. Bu taktik ve oyun anlayışı çıktığı kontraataklarda Fenerbahçe’ye istediği golleri getirdi. Fernandao, doğru yerde olunca topla buluşunca, golleri de atınca Fenerbahçe’de Başakşehirspor’un işini bitirdi. Fenerbahçe’de süper oynamadığı ama taktiksel açıdan başarılı olduğu bu zorlu maçı kolay kazandı. Başakşehirspor’a gelince bana göre, sezonun en kötü ve anlamsız futbolunu oynadı. Teknik Direktörleri Abdullah Avcı da takımının neden bu kadar kötü futbol oynuyor problemini ne görebildi, ne de çözebildi. Fenerbahçe aldığı bu galibiyetle Beşiktaş’ın ve de bilhassa Galatasaray’ın ekmeğine yağ sürdü. Ezeli rakibi Galatasaray’ı lig liderliğine yükseltti. Fenerbahçe de takım olarak, verilen taktiği en iyi şekilde uyguladı. Ben futbolda maçlardan evvel hakemler hakkında ‘istemezük’ gibi söylemleri, verilen gelişi güzel beyanatları futbol adına doğru bulmuyorum. Maçın hakemi, Halil Umut Meler süper bir yönetim gösterdi. Her pozisyona yakın ve çok dikkatliydi. Gerek Başakşehirspor lehine, gerekse Fenerbahçe lehine vermediği penaltılarda en iyisini yaptı. Ona ‘bu maça verilir mi, acemi.’ diyenler utansın. O geleceğin hakemleri arasında gösterilmeli ve de tarafımızdan tebrik edildi.

Beşiktaş, süper lige bir nevi havlu atan, eski gücünden eser kalmayan Karabükspor karşısında iç sahada zorlanmadan maçı kazandı. Atılan goller ve alınan netice güzel de oynanan futbol Beşiktaşlı taraftarları mutlu etti mi? Süper ligte 3. şampiyonluğunu düşünen Şenol Güneş, gelecek için ne gibi hata yaptım dememeli, bunu görüp gidermeli. Futbol netice oyunu. Atılan goller galibiyeti müjdelemiyor mu? Beşiktaş’ın diğer takımlara göre gol yollarında daha fazla ve etkili oyuncuları var. Cenk gitti ama Negredo kendine geldi. Alanyaspor’dan alınan Vagne Love iyi bir golcü olduğunu gösterdi. Talisca’nın oynadığı futbol ve attığı goller ortada. Oğuzhan, Quaresma biraz daha iyi olmalı. Tüm bunları düşündüğümüzde Beşiktaş’ı en güçlü şampiyon adayları arasında görüyorum.

Galatasaray ayağına gelen kısmeti bu sefer tepmedi. İç sahada süper seyircisinin desteği ile Antalyaspor’u perişan etti. Galatasaray bu maçta yine tek santrafor ile oynadı ama Gomis attığı gollerle kimseyi aratmadı. Galatasaray da tüm futbolcular vazifelerini fazlasıyla yaparken, orta sahada Selçuk, Belhanda kenarda Rodrigues rakip defansını adeta dağıttılar. Haklı olarak galibiyete imza attılar.

Ben Konyaspor’u ara transferi en iyi şekilde değerlendirdiği için kutladım ve de bu takım kesinlikle küme düşmez dedim. Bu hafta deplasmandaydılar. Alanyaspor’u 2-1 mağlup ettiler. Bu haftalıkta bu kadar, iyi haftalar…

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative