USD
5,3481
EURO
6,1244
ALTIN
222,4391

KAHRAMAN MEHMETÇİK TERÖRİSTLERİ İNLERİNDE BASTI!

PYD’li teröristler her tepeye kule ve tünel inşa etmiş Hasan KIRMIZITAŞ/AFRİN (Suriye) (DHA) 16.02.2018 – 14:24 | Son Güncelleme: 16.02.2018 – 15:55 Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı hârekatı ile teröristlerden temizlenen Afrin kırsalındaki stratejik dağ ve tepelere, terör örgütü PYD/PKK’lıların kule ve tünel inşa ettiği görüldü. Kısa süre önceye kadar kuleleri […]

KAHRAMAN MEHMETÇİK TERÖRİSTLERİ İNLERİNDE BASTI!

PYD’li teröristler her tepeye kule ve tünel inşa etmiş

Hasan KIRMIZITAŞ/AFRİN (Suriye) (DHA)
16.02.2018 – 14:24 | Son Güncelleme:

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı hârekatı ile teröristlerden temizlenen Afrin kırsalındaki stratejik dağ ve tepelere, terör örgütü PYD/PKK’lıların kule ve tünel inşa ettiği görüldü. Kısa süre önceye kadar kuleleri ve tünelleri ile ön plana çıkan, Türkiye’yi gören ve Kilis’i hedef alan roket saldırılarının yapıldığı noktalardan Sirgaya Tepesi de harekât kapsamında teröristlerden alındı.

İçine açılan küçük mazgallar ile teröristlerin nöbet tuttuğu labirente benzer tünellerin bazıları kilometrelerce uzatıldı. Kimi tünellerin ucu, bulundukları yerden kilometrelerce uzaktaki başka tepe veya köye çıkarken, teröristlerin olası operasyonlarda tünelleri kaçış yolu olarak kullandığı belirlendi.

5a645fc5c03c0e296c148db3 t.asker2

Zeytin Dalı hârekatı’ ile teröristlerden temizlenen dağ ve stratejik noktalar arasında Sirgaya Tepesi de bulunuyor. Kuşbakışı 8 kilometre uzaklıktaki Kilis’i gören hâkim noktadaki tepe, harekât kapsamında havadan savaş uçakları, sınır birlikleri tarafından ise top ve roketatarlar ile ateş altına alınıp, karadan da TSK birlikleri ve ÖSO güçlerinin operasyonuyla çatışmaların ardından ele geçirildi.

eröristlerden temizlendikten sonra mayın ve patlayıcı taraması yapılan Sirgaya Tepesi’nde, şimdi ÖSO güçleri nöbet tutuyor. Silahlarıyla tepede nöbet tutan ÖSO güçleri, zaman zaman birkaç kilometre uzaklıkta olan terör örgütü PYD denetimindeki Katme ve Veregen köylerinden yapılan saldırıları karşılık vererek püskürtüyor.

2 KİLOMETRELİK TÜNEL

Sirgaya Tepesi’nde teröristler tarafından inşa edilen ve harekât kapsamında savaş uçaklarıyla imha edilen kulelerin altında labirent tarzı inşa edilen 2 kilometre uzunluğunda tünel bulundu. Mazgallarında teröristlerin ateş ettiği çok sayıda fişeğin olduğu görülen tünelde, ayrıca çeşitli noktalarda ayrılmış bölümlerde, ranzaların bulunduğu dinlenme odaları ile mutfak olduğu görüldü. Teröristlerin inşa ettiği tünellerin bazı uçlarının ise Sirgaya Tepesi’nin farklı noktalarına çıktığı ve kaçış yolu olarak kullanıldığı belirlendi.HÜRRİYET.COM.TR

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative