USD
5,3457
EURO
6,1198
ALTIN
222,5165

CHP LİDERİ ‘SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR! HEDEF BÜYÜYKİTTİFAK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Dönem A partisi B partisi dönemi değildir. Dönem vatanı kurtarma dönemidir. Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum. Biz her türlü özveride bulunmaya hazırız” dedi.   işte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları: Adıyaman’da 5,1 civarında bir deprem oluyor, 39 yaralımız var. Bütün yaralılara acil şifalar diliyorum. Adıyamanlılar üzülmesinler, onların […]

CHP LİDERİ ‘SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR! HEDEF BÜYÜYKİTTİFAK’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, “Dönem A partisi B partisi dönemi değildir. Dönem vatanı kurtarma dönemidir. Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum. Biz her türlü özveride bulunmaya hazırız” dedi.

 

işte Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Adıyaman’da 5,1 civarında bir deprem oluyor, 39 yaralımız var. Bütün yaralılara acil şifalar diliyorum. Adıyamanlılar üzülmesinler, onların acılarını paylaşıyoruz. Ölümün olmaması en büyük arzumuzdu o da gerçekleşmiş oluyor.

“BEN MECLİSİ SAVUNUYORUM ONLAR TEK ADAMI SAVUNUYOR”

Muhtarların konusuna girmeden önce bir iki noktaya değinmek istiyorum. Dün 23 Nisan’dı. TBMM’nin açıldığı tarihti. Adı Türkiye Büyük Millet Meclisi. Ben Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış konuşmasını yaparken özellikle iktidar kanadından büyük bir rahatsızlık duyuldu. Rahatsız oldular. Neden rahatsız oldular? Ben gayet iyi biliyorum. Ben Meclis’i savunuyorum, onlar tek adamı savunuyorlar. Ben her kesimin TBMM’de temsil edilmesini istiyorum, onlar darbe yasalarının arkasına yaslanıp yüzde 10 seçim barajını getirerek birilerinin Meclis’e gelmesini engellemek istiyorlar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir bildiri yayınlar. 6’ncı maddesi şöyledir: “Bu Meclis üyeliğine her parti, zümre ve cemiyet tarafından aday gösterilmesi caiz olduğu gibi, her ferdin de bu mukaddes çalışmaya fiilen katılmak için bağımsız adaylığını istediği mahalde ilan etme hakkı vardır” diyor. Herkese kapıyı açıyor. Hiç kimsenin dışlanmadığı, kimsenin kimliğinden, inancından ötürü dışlanmadığı, bayrak sevgisi olan birlikte yaşama iradesini ortaya koyan herkesi TBMM’nin çatısı altına davet etmiştir gazi. Ben aynı duyguları dün ifade ettim.

“BUNU SÖYLEDİĞİM İÇİN KIZDILAR”

15 Temmuz darbe girişimine karşı parlamentoda mücadele veren 107 milletvekiline şükranlarımı sundum. Ama 20 Temmuz’da sivil darbe yapmanın da kötü olduğunu, o darbeye izin verenlerin de çocuklarına kötü bir miras bırakacaklarını söyledim. Bunu söylediğim için kızdılar. Ben söylemezsem, ben görevimi yapmış olur muyum? Hayır. Biz 15 Temmuz darbe girişimine karşı nasıl yüreklice tavır aldıysak 20 Temmuz darbe girişimine aynı kararlılıkla karşı çıkacağız.

“BU SEÇİMLER ‘SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR’ SEÇİMİDİR”

Önümüzde seçimler var. Bu 24 Haziran seçimleri bir parti seçimi değildir. kişisel kavga alanı değildir. kişisel koltuk arayışı seçimleri değildir. Bu seçimler, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ seçimidir. CHP olarak, kişisel olarak hiçbir beklentim yoktur. Çok şükür evim var, mütevazı bir ev, çocuklarım büyüdü. Benim derdim Türkiye, benim derdim vatanım. Vatanımda herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum.

“DEVLETİ KİRLETTİLER”

Biz geniş bir ittifakı, geniş bir birlikteliği sağlamak zorundayız. Tıpkı az önce okuduğum Gazi Mustafa Kemal’in genelgesinin 6’ncı maddesinde olduğu gibi. Herkes parlamentoda bir şekilde yerini almalıdır. Biz cumhuriyetin kuruluşunda hangi değerler söz konusu ise 24 Haziran’a giderken aynı değerleri savunmak zorundayız. Çünkü devleti kirlettiler. Adalet yok devlette.

“DÖNEM A PARTİSİ B PARTİSİ DÖNEMİ DEĞİLDİR”

“YÜZDE 60 İLE CUMHURBAŞKANLIĞINI ALACAĞIZ”

Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum. Biz her türlü özveride bulunmaya hazırız. Türkiye’nin aydınlığa çıkması için her türlü özveride bulunuyoruz. Biz ülkemizi seviyoruz. Kendi ülkemizde huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Biz, üniversiteleri susturulan değil bilgi üreten bir Türkiye istiyoruz. Biz, vatandaşın korku içinde olduğu bir Türkiye değil, caddesinde, evinde barkında huzur içinde korkusuzca yaşamasını istiyoruz. Biz bunları istiyoruz. Demokrasi için kimler bir araya geliyorsa biz orada olmak zorundayız. Biz önce 301’i aşacağız, sonra yüzde 60 ile cumhurbaşkanlığını alacağız.

Haziran ayında hepimize görev düşüyor. “Efendim hava çok güzel biz eğlenmeye gidelim” Böyle bir lüksümüz yok. Bu ülkeyi seven herkes sandığa büyük bir onurla ve gururla gidecek.

“HAZİRAN BİR BAYRAM AYI OLACAKTIR”

Haziran ayı bir bayram ayı olacaktır. Haziran ayı mevsimin ilk meyvelerinin verildiği aydır. Karanlığın az, aydınlığı fazla olan bir aydır. Haziran ayı, umudun adıdır. Haziran ayı, beklentilerimizin gerçekleşeceği aydır. Haziran ayı, diktatörleri yolcu edip, demokrasiyi getireceğimiz aydır. Dolayısıyla biz Haziran ayına çok iyi hazırlanacağız.

İbrahim Kaboğlu… Dünya çapında bir akademisyen. Anayasa hukuku hocası. Pasaportuna el koydular, yurt dışında ders vermesini engellediler. Kaboğlu, uluslararası bir toplantıda toplantı başkanlığını yapacaktı. Yüzlerce ülkeden gelen akademisyenler, anayasa hukuku hocaları bir bildiri yayınladılar. Kaboğlu tutuklandı aramıza gelemiyor… “Kaboğlu’nun pasaportuna el konulmuştur. Uluslararası panellere de katılamamaktadır. Başkanlık yapması için gerekmekteyse de davetli olup gidemediği 10’a yakın etkinlikte olduğu gibi burada da bulunamayacaktır” diye açıklama yapıyorlar. Çok sayıda ülkenin bilim adamı Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini protesto ediyor.hürriyet.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative