USD
5,3481
EURO
6,1244
ALTIN
222,4391

OLAY TAN YAZIYOR:BEŞİKTAŞ TARİHİ KARAR ALARAK DİK DURDU!!

Beşiktaş şanlı tarihine bir gurur sayfası daha eklendi.Olaylı FB maçından sonra Beşiktaş Yönetim kurulu ,Divan kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdı. Beşiktaş Yönetim kurulu Başkanı Fikret Orman kulüp tarihinde  ilk kez Divan Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırarak Demokratik duruş gösterdi. FB maçının hakem tarafından tatil edilmesinden sonra TFF oybirliği ile maçı kaldığı 57 dk.itibaren oynanmasına karar verdi. Bu açıklamadan […]

OLAY TAN YAZIYOR:BEŞİKTAŞ TARİHİ KARAR ALARAK DİK DURDU!!

Beşiktaş şanlı tarihine bir gurur sayfası daha eklendi.Olaylı FB maçından sonra Beşiktaş Yönetim kurulu ,Divan kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdı.
Beşiktaş Yönetim kurulu Başkanı Fikret Orman kulüp tarihinde  ilk kez Divan Kurulunu olağanüstü toplantıya çağırarak Demokratik duruş gösterdi.

FB maçının hakem tarafından tatil edilmesinden sonra TFF oybirliği ile maçı kaldığı 57 dk.itibaren oynanmasına karar verdi.
Bu açıklamadan sonra çok büyük haksızlığa uğrayan Beşiktaş Kulübü, FB maçına çıkmama kararı aldı.Beşiktaş Başkanı Fikret Orman bu karardan sonra Beşiktaşlılardan  çok büyük destek gördü.Beşiktaş yönetiminin bu dik duruşu camiada büyük bir rahatlama ve sevinç,gurur yarattı.Bu karar ile bir kez daha efsane yazdı tarihe Beşiktaş.

TFF bu kararı Beşiktaş camiasında çok büyük tepkilere yolaçtı.Başta FB Başkanı Aziz Yıldırımın olayları  kumpas diye açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu işte kumpas var diye destek çıktı.Daha sonrada MHP lideri Devlet Bahçeli attığı twette:maç kaldığı yerden oynanmalıdır”diye görüş bildirdi.

Spora biranda siyaset karışması  FB ye destek verilmesi ve TFF da bu siyasilerin görüşleri doğrultusunda karar açıklaması Beşiktaş camiasını ayaklandırdı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Divan kurulu üyelerini görüşlerini almak için  Vodafon Park ta düzenlenen toplantıya 800 yakın üye katıldı. Olağanüstü toplantıya katılan divan üyelerinin yüzde 99 TFF nın açıkladığı kararın hukuka aykırı olduğu Beşiktaş’ın mağdur edildiğini belirterek FB maçına çıkmama yönünde karar alınmasını istedi.

Ayrıca Divan Kurulu toplantısında görüş bildiren üyelerin büyük bölümü FB maçına çıkılmamasını ve hukuki mücadeleye devam edilmesini ,UEFA da başvurulmasını dile getirdi.

OLAY TAN İHRAÇLARINI İSTEDİ

Divan Kurulu üyesi olarak yaptığım konuşmada:FB Başkanı kumpas diye açıklama yapmasından sonra devreye siyasiler girerek aynı görüşü paylaştılar.Daha sonra TFF da bu açıklamaların etkisiyle maçı kaldığı yerden oynatılması kararı siyasidir.Bu nedenle maça çıkılmamalıdır.Ayrıca TFF bu kararı oy birliği ile alındığını açıkladı.Oysa TFF yönetiminde Beşiktaş kongre üyesi 5 üye bulunmaktadır.Bu 5 üyenin ihraç istemiyle disiplin kuruluna verilmelidir.,,

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman divan kurulunun üyelerinin görüşlerini aldıktan sonra yönetim kurulunu topladı.Beşiktaş iradesinin divan kurulu,genel kurul,taraftarların yüzde 99 ‘nın  Beşiktaş takımının ,FB maçına çıkmamaktan yana tavır konmaları üzerine yönetim tarihi bir karara imza attı.

Beşiktaş Yönetim Kurulu 3 Mayıs’ta FB ile oynanacak maça çıkmama kararı aldı.Bu kararı kulübün internet sitesinden kamuoyuna duyurdu.

Beşiktaş Yönetimi , perşembe günü oynanacak olan Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı aldı.

Beşiktaş’ın Yönetim Kurulunun resmi sitesinden yaptığı açıklama şöyle:

“Futbol ailesinin aklı selim davranması adına büyük fedakarlıklar yapan, her zaman iyiyi ve güzeli öne çıkarmaya çalışan, futbolun evrensel ilkesi ‘Fair Play’ (Adil Oyun) ile hareket eden, her zaman futbolun pozitif yanlarını öne çıkarmaya çalışan, bu konuda tüm dünyadan alkış alan, takdir toplayan ve en önemlisi her şeyin hukuk çerçevesi içinde yönetildiği inancına sahip olan Kulübümüz, dün Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilen kararı büyük şaşkınlık, üzüntü ve esefle öğrenmiş bulunmaktadır.

Her zaman emeği, saygıyı ve alın terini ifade eden 115 yıllık tarihimiz ile Beşiktaşlılık duruşu sergileyerek camiamızın ileri gelenleriyle Divan Kurulu İstişare Toplantısıyla görüş alışverişi yaptıktan sonra gerçekleştirdiğimiz Yönetim Kurulu Toplantısı ile, hukuka aykırı alınan bu karara tepkimizi göstermek adına sahip olduğumuz tek çözümü ortaya koyarak, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanması kararlaştırılan maça çıkmama kararı aldığımızı bildirmek isteriz.

Bu kararımızın Büyük Beşiktaş taraftarının da sesini duyurması adına en vakur duruş olacağına inancımız sonsuzdur.

115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız.

Beşiktaş Ailesi olarak futbolun güzelliklerini yaşamaya ve yaşatmaya devam ederken taraftarımızdan beklentimiz her zamanki gibi sağduyulu ve duyarlı davranarak Beşiktaşımıza hiçbir faydası olmayan bu gerilimin devam etmesine izin vermemesi, takımımızın arka arkaya üçüncü şampiyonluğuna inanması ve takımımızı destekleyip, kenetlenmesidir.”

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative