USD
5,3518
EURO
6,1123
ALTIN
222,2769

BU YIL TURİZM YÜZ GÜLDÜRECEK!

BODER Genel Sekreteri Orhan Kavala: “Erken rezervasyonlar geçen yıla göre kesinlikle arttı. Çok olağanüstü bir durum olmadığı takdirde, bu rezervasyonların iptalleri olmaz ise geçen yıla oranla yabancı turist açısından yüzde 30-40 aralığında bir artış olacaktır” açıklamasını yaparken, bir otelin genel müdürü Cemil Moralılar: “Bu yıl Türkiye’ye inanıyor ve güveniyoruz. Turizm sezonunun çok daha iyi geçeceğine […]

BU YIL TURİZM YÜZ GÜLDÜRECEK!

BODER Genel Sekreteri Orhan Kavala: “Erken rezervasyonlar geçen yıla göre kesinlikle arttı. Çok olağanüstü bir durum olmadığı takdirde, bu rezervasyonların iptalleri olmaz ise geçen yıla oranla yabancı turist açısından yüzde 30-40 aralığında bir artış olacaktır” açıklamasını yaparken, bir otelin genel müdürü Cemil Moralılar: “Bu yıl Türkiye’ye inanıyor ve güveniyoruz. Turizm sezonunun çok daha iyi geçeceğine inanıyoruz” ifadesinde bulundu.

Türkiye’nin önde gelen tatil yöresi Bodrum’da turizmciler, bu yıl erken başlayan sezondan oldukça umutlu olduklarını bildirdi.

Yarımadanın etrafını çevreleyen koyları ve dünyaya mal olmuş tarihi kültürüyle dikkati çeken Bodrum, bu yıl da sezonu hareketli geçirmeye hazırlanıyor.

İlçenin farklı noktalarında hizmet veren oteller, özellikle üst düzey misafirler ile Hint düğünlerine ev sahipliği yapıyor. Bu misafirlerin kendilerini ülkelerinde gibi hissetmeleri için turizmciler tarafından her türlü olanak sağlanıyor.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, AA muhabirine, bu yıl ilçeyi tercih eden misafirler arasında Almanlar ve İngilizlerin başta geldiğini söyledi.

Rusya’dan da iyi bir yoğunluk beklediklerini belirten Kavala, “Bu yıl bunun gerçekleşeceğini ve geçen yıla göre çok daha fazla olacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Kavala, tatilcilerin erken rezervasyona çok önem verdiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
“Erken rezervasyonlar geçen yıla göre kesinlikle arttı. Çok olağanüstü bir durum olmadığı takdirde, bu rezervasyonların iptalleri olmazsa geçen yıla oranla yabancı turist açısından yüzde 30-40 aralığında bir artış olacaktır.”hürriyet.comtr

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative