Yalçın Akdoğan Ergenekon'a 'büyük hesaplaşma' dedi!

Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan: Ergenekon davası, Cumhuriyet tarihinin en büyük hukuki hesaplaşmasının adıdır.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Ergenekon davasının Türk demokrasisinin geleceği açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ederek, “Darbe teşebbüsü iddialarının yargı konusu olması ve cezalandırılması tarihi bir olaydır ve Türkiye bunu başarmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

Akdoğan, Ergenekon Davası kararlarını Twitter hesabından değerlendirdi. “Ergenekon davası, Cumhuriyet tarihinin en büyük hukuki hesaplaşmasının adıdır” diyen Akdoğan, “Bu dava 27 Mayıs’tan, 12 Mart’tan, 12 Eylül’den, 28 Şubat’tan, 27 Nisan’dan süzülüp gelen bir müdahale ruhundan hesap sorulmasıdır. Ergenekon davası Türk demokrasisinin geleceği açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Ergenekon davasıyla sadece illegal bir girişimden hesap sorulmuyor aynı zamanda devlet içine çöreklenen vesayetçi anlayış tasfiye ediliyor. Darbe teşebbüsü iddialarının yargı konusu olması ve cezalandırılması tarihi bir olaydır ve Türkiye bunu başarmıştır” ifadelerini kullandı.

Yalçın Akdoğan, Star gazetesindeki köşe yazısını da “Ergenekon” davası kararlarına ayırdı.

Akdoğan, yazısında şu ifadeleri kullandı: “Bu cezalar bundan sonrası için anlamlı bir mesaj olacak, büyük bir caydırıcılık taşıyacak. Darbelere artık geçit yok, müsamaha yok, izin yok demenin bir yolu da işte bu yargılamalardır."

CHP'yi “darbesever” bir görüntü sergilemekle suçlayan Akdoğan, “Toplumsal algı da, kamu vicdanı da bu yargılamalardan rahatsızlık duymuyor. Bu yüzden hukuka dayanan ve milletten manevi destek gören hiçbir yargılama kriz ve gerilim konusu olamaz" diye yazdı.

Etiketler: AKP Ergenekon davası büyük hesaplaşma Başbakan Erdoğan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan