Fatih Erbakan'ın koruması Sabri Ülker'i silahla vurdu

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı sonrası silahlar çekildi. Fatih Erbakan'ın koruması Orhan T., Sabri Ülker'e tabancayla 5-6 el ateş etti.


Edinilen bilgiye göre, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nın ardından partililer, genel merkez bahçesindeki camide namaz kıldı.

Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Fatih Erbakan'ın özel koruması olduğu belirtilen Orhan T, caminin önünde İstanbul'da ilçe yönetiminde bulunduğu bildirilen Sabri Ülker ile tartıştı.

Orhan T, Sabri Ülker'in ayaklarına silahla 5-6 el ateş etti. Yaralanan Ülker, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olaydan sonra kaçan Orhan T'nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

BU İSİMDE KORUMASI YOK

Yaralama olayına ilişkin Fatih Erbakan adına yazılı açıklama yapan Avukat Tan Tahin Zapata şunları kaydetti:

“Bugün(dün) bazı sosyal paylaşım sitelerinde Sayın Fatih Erbakan’ın ismi zikredilerek kendisinin koruması olduğu iddia edilen bir kişinin Saadet Partisi Genel Merkezi önünde bir olay gerçekleştirdiği ifade edilmiştir. Önemine binaen ifade etmek gerekir ki Sayın Erbakan’ın bu isimde bir koruması bulunmamaktadır. Söz konusu olayı gerçekleştiren şahıs Saadet Partisi’nin Etimesgut İlçe Başkanlığını yürütmüş, SP Genel Merkez Tanıtma Birimi’nde görev yapmış ve geçtiğimiz seçimlerde SP’den Ankara Milletvekili adayı olmuş bir kişidir. Yaşanan hadisenin hiçbir şekilde Sayın Erbakan ile bir alakası yoktur. Özellikle sosyal medyada yayınlanan yazılarda Sayın Erbakan’ın isminin geçmesi uzun süredir devam ettirilen karalama kampanyasının bir parçasıdır. Yapılan bu karalama kampanyası ile ilgili olarak gerekli hukuki çalışmalar başlatılmıştır.”

Etiketler: Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı silahlar çekildi Fatih Erbakan koruması Orhan T Sabri Ülker tabancayla ateş etti yaraladı Avukat Tan Tahin Zapata açıklama