USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI FİKRET ORMAN’A TAM DESTEK

Beşiktaş Spor kulübünün 16 Eylül 2018 Pazar günü  Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapılacak.Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman yeniden aday oldu. Başkan Fikret Orman’a başta Divan Kurulu ,kongre üyelerinden,taraftar dernekleri,iş ve spor dünyasından,çarşıdan  çok büyük destek var.Yaptığı büyük hizmetlerden dolayı Başkan Orman’a sonuna kadar destek vererek sahip çıkacağız.Şu anda Beşiktaş Kulübü ve Başkan Orman’ı yıpratmaya değil […]

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI FİKRET ORMAN’A TAM DESTEK

Beşiktaş Spor kulübünün 16 Eylül 2018 Pazar günü  Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapılacak.Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman yeniden aday oldu.

Başkan Fikret Orman’a başta Divan Kurulu ,kongre üyelerinden,taraftar dernekleri,iş ve spor dünyasından,çarşıdan  çok büyük destek var.Yaptığı büyük hizmetlerden dolayı Başkan Orman’a sonuna kadar destek vererek sahip çıkacağız.Şu anda Beşiktaş Kulübü ve Başkan Orman’ı yıpratmaya değil birlik bütünlük içinde sahip çıkma zamanı. Beşiktaşlılık bunu gerektirir. Beşiktaşlı olarak Kulübümüze ve Başkanımıza tam destek veriyoruz,,(O.T)

 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısı’nda  4 maddenin oylanacağını söyledi.Orman: “Söyleyecek lafı olanlar ‘Beşiktaş’ın borcunu şöyle indireceğiz’, ‘Fikret Orman, Beşiktaş’ı iyi yönetemiyor, biz şöyle yöneteceğiz’ diye anlatsınlar biz de duyalım. Konuştukları şeylerin yüzde 99.9’u yalan” dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV’ye verdiği özel röportajda, Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Olağanüstü Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısı’nda dört maddenin oylanacağının altını çizen Orman, şunları söyledi:
“Divan Kurulu toplantılarında iki sıkıntı yaşanıyordu. Verilen raporlar, üyelere geç gidiyordu. Tüzükte ‘Divan Kurulu toplantısı, şu ayın üçüncü haftası yapılmak zorunda’ diyor. Raporlar toplantıdan üç beş gün önce çıkıyordu ve insanlar bir şeyler saklanıyor sanıyordu. Bu durumun düzelmesi lazım. İkinci sorun da Divan Kurulu toplantılarına üst üste katılmayanlar Divan Kurulu’ndan ihraç ediliyordu. Bu durum da camiamızda büyük rahatsızlığa neden olmuştu. Divan Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bu sorunların ortadan kaldırılması konusunda gerekli tüzük değişikliklerinin yapılması için mutabık kalmıştık. Ben de söz vermiştim. Tüzük değişikliği toplantısında üyelerimiz buluşacağı için hazır gelmişlerken seçimi de ertesi gün yapalım dedik. Anadolu’dan gelen üyelerimiz de olduğu için iki toplantı da aradan çıksın.
Tüzük değişikliği için yapılacak toplantıda dört maddenin oylanacağını önceden açıklamıştım. İki madde belirttiğim gibi Divan Kurulu ile ilgili maddeler. İki tane maddeyi de Yönetim Kurulu olarak ekledik. Bir tanesi, aidatlarını üç dönem ödemeyenler üyelikten ihraç ediliyordu. Çok üyemiz ihraç edildi. İnsanlar kıdemlerini kaybetmek istemiyorlar. Bir de 2019’daki seçimde geçerli olmak üzere Yönetim Kurulu üye sayısının aşağı çekilmesi maddesi var. Bu da benim bir isteğim. Çünkü kulüp büyüyor ve büyüdükçe profesyonelliğe daha çok ihtiyaç duyuluyor. Yönetim Kurulu üye sayısı fazla olunca da dedikodular fazlalaşıyor. Olmazsa olmaz bir şart değil ama bunu da yapalım dedim. Söylediğim dört madde dışında bir gündemimiz yok” dedi.
“Konuştukları şeylerin yüzde 99.9’u yalan”
Orman, çok dedikoduların yapıldığını da vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:
“Beşiktaş’ta konuşacak bir projesi olmayanlar Beşiktaş’ın kötülüğü üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bu çok ayıp. Benden sonrasını kapsayacak büyük bir tüzük tadili yapacağımı söyledim. Benim görev sürem 2022’de doluyor. Gitmeden evvel benden sonra gelenler daha iyi çalışsınlar diye bir tüzük tadili yapacağımı ve bazı maddeleri de gündeme getireceğimi söyledim. Kimse benim gibi 24 saatini Beşiktaş’a ayırmaz. Profesyoneller de başkan olabilmeli. Bu benden sonrası için geçerli olan bir şey. Bunun gibi birçok madde var. Ben iyi bir Beşiktaş, önümüzdeki 10-15 seneyi götürecek bir Beşiktaş için bu değişiklikleri yapayım diyorum. Bunu da son dönemimde yapayım istiyorum. Hemen dedikodu yapıyorlar. ‘Şimdi yapacak, Beşiktaş’ı satacak’ diyorlar. Ayıp şeyler bunlar. Kişiliksiz insanların gerçeği bildiği halde yaptığı dedikodular. Bunları yapanlara bakıyorum, eskiden yöneticilik yapmış, şimdi dışarıda kalınca da söyleyecek lafları yok. Duvara bir tane çivi çakmış insanlar değiller. Benim üzerimden popülarite kazanmaya çalışıyorlar. Bunlar, Beşiktaş’ın mutsuzluğundan besleniyorlar.
Söyleyecek lafı olanlar ‘Beşiktaş’ın borcunu şöyle indireceğiz’, ‘Fikret Orman, Beşiktaş’ı iyi yönetemiyor, biz şöyle yöneteceğiz’ diye anlatsınlar biz de duyalım. Konuştukları şeylerin yüzde 99.9’u yalan. Yalanlar üzerine algı oluşturmaya çalışıyorlar. Beşiktaşlılar bunları yemiyor. Herkes birbirini tanıyor. Tekrar ifade edeyim; Beşiktaş’ta büyük bir tüzük tadili yapacağım. Gitmeden önce yapacağım. Beşiktaş’ın gelecek 15 yılını kurtarabilmek adına yapacağım. Beşiktaş’a daha iyi hizmet edilebilsin diye yapacağım. Bütün hukukçuları toplar ve büyük bir çalışma yaparız. Şu anda sadece dört madde ile ilgili toplantı yapacağız. Ben de en başında önerge vereceğim. Bu dört maddenin dışında bir madde gündeme koymayacağız. Gelin bir saatte bitiririz tüzük tadilini ve herkes işine bakar. Bir gün sonra da seçim var. Ben adayım, başka aday var mı bilmiyorum. Aday olan varsa Genel Kurul’da seçer, önümüze bakarız. İşin özü o. Çok fazla abartmaya gerek yok.”
Beşiktaş Kulübü’nün olağanüstü kongresi öncesinde Karadeniz Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdüren 9 Beşiktaşlılar derneğinden mevcut Başkan Fikret Orman’a destek açıklaması geldi. Ordu, Giresun, Samsun, Sinop, Çorum, Bolu, Karadeniz Ereğli, Zonguldak ve Düzce Beşiktaşlılar Dernekleri yazılı bir basın açıklaması yaparak, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a kongrede destek olunması gerektiğini vurguladılar. Karadeniz Bölgesi’nde faaliyet gösteren dernek başkanlarının yayımladıkları deklarasyonda şu ifadelere yer verildi:

“Mazisiyle, taraftarıyla, başarılarıyla ve yetiştirdiği değerleriyle ülkemizin en büyük kulübü olan Beşiktaş Jimnastik Kulübümüzün Başkanı sayın Fikret Orman, en zor günlerimizde kulübümüze sahip çıkarak bizleri kara günlerden şampiyonluklara, Avrupa’da başarılara taşıdınız. 2012 yılında çıktığınız bu yolda tüm zorlukları aşarak bugün dünyanın sayılı kulüplerinden biri haline gelmemizi sağladınız. Dünyanın en güzel stadı olan Vodafone Park’ı bizlere kazandırdınız, peş peşe gelen şampiyonluklarla bizleri başarıdan başarıya götürdünüz. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Beşiktaş Dernekleri olarak sizlere minnettarız. Her zaman ve her ortamda olduğu gibi 16 Eylül 2018 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurulda da sizin ve yeni oluşacak ekibinizin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz

Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden Fikret Orman ve Genel Kurul açıklaması:

16 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul öncesinde, Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden (BESİAD) başkan Fikret Orman ve yeni oluşturacağı yönetim kuruluna destek açıklaması geldi.

BESİAD adına hazırlanan bildiriyi 5 Ağustos 2018 tarihinde paylaşan Dernek As Başkanı Ferhat Pazarbaşı’nın açıklaması şöyle:

Yönetim Kurulu Başkanı Baki Cengiz Aygün yönetimindeki Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak, Fikret Orman ve kendisine bağlı yönetim kurullarının 115 yıllık Beşiktaş Jimnastik Kulübü tarihinde önemli bir dönemi temsil ettiğini, göreve geldikleri 2012 yılından bu yana bir taraftan kulübün içinde bulunduğu finansal krizi büyük oranda çözerken, diğer yandan futbol başta olmak üzere bir çok branşta önemli başarılara imza attığını gözlemlemiş ve bu seçimde de Fikret Orman’ı destekleme kararı almış bulunuyoruz.

BESİAD adına, geçtiğimiz 6,5 yıla baktığımızda Beşiktaş’ın artık ; dünya çapında bir stadının olduğunu, geçmişten gelen borçları yapılandırdığını, Türkiye’de ve Avrupa’da bir çok zafer kazandığını, yıllık yaklaşık 35 Milyon Euro’luk oyuncu satma kapasitesine ulaştığını ve hepsinden önemlisi yurtta ve dünyada Beşiktaşlılık duruşuna yakışır bir “Marka Değeri” yarattığını kimsenin görmezden gelmemesi gerektiğinin altını çiziyoruz.

 

Fikret Orman ve ekibinin, kulübü amatör bir ruh ve profesyonel bir kurumsallık anlayışıyla yönetmesinin, bu başarılarda büyük payının olduğu düşüncesi ile BESİAD yönetimi, olumlu gidişin güçlenerek devam etmesi için, derneklere de önem veren yeni yönetim kurulu yapılanmasıyla Fikret Orman’a ve Beşiktaş’a tam destek verecek ve bu doğrultuda her tür sorumluluğa da hazır bulunacaktır.

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative