USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

8 KAHRAMAN ŞEHİTİMİZ GÖZYAŞLARI İLE UĞURLANDI !

 Bugün sekiz dalyan gibi delikanlımızı, dağ gibi şehitlerimizi son yolculuklarına uğurluyoruz. Isparta, Ankara, Amasya, Samsun… Sekiz şehrimizden ağıtlar yükseliyor. Ve o kahraman şehitlerin tarifsiz acılı yakınlarını tutmak mümkün değil. Koşup sarılmak istiyorlar çocuklarının, eşlerinin, babalarının, kardeşlerinin tabutlarına. Çevredekiler çaresiz, nasıl tutsunlar, nasıl tutulur onlar? Samsunlu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun tabutuna sarılan nişanlısı Nesrin Atağ, […]

8 KAHRAMAN ŞEHİTİMİZ GÖZYAŞLARI İLE UĞURLANDI !

 Bugün sekiz dalyan gibi delikanlımızı, dağ gibi şehitlerimizi son yolculuklarına uğurluyoruz. Isparta, Ankara, Amasya, Samsun… Sekiz şehrimizden ağıtlar yükseliyor. Ve o kahraman şehitlerin tarifsiz acılı yakınlarını tutmak mümkün değil. Koşup sarılmak istiyorlar çocuklarının, eşlerinin, babalarının, kardeşlerinin tabutlarına. Çevredekiler çaresiz, nasıl tutsunlar, nasıl tutulur onlar?

Samsunlu Şehit Jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu’nun tabutuna sarılan nişanlısı Nesrin Atağ, “Bizim hayallerimizi, umutlarımızı çaldılar” diyerek gözyaşı döktü.

Batman’da yol yapım çalışmasının emniyetini sağlayan askerlerin bulunduğu zırhlı askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin asfaltın altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi soncu şehit düşen jandarma Uzman Çavuş Uğur Göksu için Ladik ilçesinde tören düzenlendi. Törende şehit Göksu’nun yakınları gözyaşlarını tutamadı. Şehidin annesi Fidase Göksu ve nişanlısı Nesrin Atağ, tabutun önündeki fotoğrafı öperek gözyaşı döktü.

Nişanlısının kamuflajını giyen ve tabuta sarılarak gözyaşı döken Nesrin Atağ, “Sana söz verdim. Dimdik ayaktayım. Hainleri sevindirmeyeceğim. Bizim hayallerimizi çaldılar. Umutlarımızı çaldılar” diye konuştu.

Şehidin ağabeyi ve mahalle muhtarı olan Seyitahmet Göksu ise kardeşinin tabutuna sarılarak, “Benim de evlatlarım var. Onları da asker olarak yetiştireceğim. O şerefsizleri sevindirmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Şehit Mehmetçikler Ömer Yiğit Ulus, Neşet Gök, Okan Dinçer, Özgür Can İnce, Ali Hekim, Süleyman Aydın, Uğur Göksu ve Yahya Şen son yolculuklarına uğurlanacak. Şehitler için Amasya, Ankara, Balıkesir, Eskişehir, Isparta, İzmir, Kırıkkale ve Samsun’da cenaze törenleri düzenleniyor.

AĞABEYİNİN KAMUFLAJIYLA CENAZEYE KATILDI

Özgür Can İnce için Ankara’da tören düzenlendi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından kıldırılan cenaze namazına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meclis Başkanı Binali Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Cenaze törenine kamuflaj giyerek katılan şehidin kardeşi ve babası güçlükle ayakta durabildi.sozcu.com.tr-hurriyet.com.tr

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative