USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

MUĞLALI EFELER İSTANBUL BOĞAZ’DA ZEYBEK OYNADI

Muğla İl ve ilçeleri Türkiye’nin turizm cennet olarak bilinen bir bölgede.İlçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra insanları da sıcak kanlı,sevecen ve misafirperverliği ile tanınır.Fethiyeli olarak çok iyi bilirim aynen öyledir.. Muğla ilçeleri başta Bodrum,Fethiye,Marmaris,Köyceğiz,Milas, Göcek  dünyanın birçok ülkesinden gelen turistleri ağırlıyor.. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor..Turizm bölgesi olarak tanınan Muğla ili aynı zamanda kültür zenginlikleri ile […]

MUĞLALI EFELER İSTANBUL BOĞAZ’DA  ZEYBEK OYNADI

Muğla İl ve ilçeleri Türkiye’nin turizm cennet olarak bilinen bir bölgede.İlçelerinin doğal güzelliğinin yanı sıra insanları da sıcak kanlı,sevecen ve misafirperverliği ile tanınır.Fethiyeli olarak çok iyi bilirim aynen öyledir..

Muğla ilçeleri başta Bodrum,Fethiye,Marmaris,Köyceğiz,Milas, Göcek  dünyanın birçok ülkesinden gelen turistleri ağırlıyor..

Ülke ekonomisine büyük katkı sağlıyor..Turizm bölgesi olarak tanınan Muğla ili aynı zamanda kültür zenginlikleri ile de dikkati çekiyor.Kültür zenginliklerini görmek için çok sayıda yerli yabancı turist bölgeyi ziyaret ediyor.

1992 yılında İstanbul’da kurulun Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği ”Muğlalıları”düzenledikleri etkinliklerle bir araya geliyor.Pazar günü Muğla ilçelerinde doğup büyüyen İstanbul’da yaşayan Muğlalılar Boğaz da kahvaltıda buluşup hasret giderip sohbet etti.Kahvaltıdan sonrada Efeler gibi zeybek oynayıp coşup eğlendi.Muğlalılar keyifli bir gün yaşadı.Muğla Fethiyeli olarak hemşehrilerimle olmayı ve birlikte zeybek oynamayı çok istiyordum.Ama aynı gün Bodrum-Yalıkavak’taki sitemizin genel kurulu vardı.Bu nedenle katılamadım ama gönlüm oradaydı.

Muğla İl ve İlçeleri Kültür ve Tanıtım Derneği olarak Geleneksel Sonbahar Kahvaltımızı bugün Kanlıca’ da Baro Evi’ de gerçekleştirdik.

Bugün bizlerle olan bütün hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Aramanızda olmayan hemşehrilerimizi de derneğimizin yapacağı yeni etkinliklerde aramızda görmek istiyoruz.

Derneğimize üye olarak, Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarımızı takip ederek hem etkinliklerimizden haberdar olabilir hem de bize güç verirsiniz. İstanbul’daki Muğlalılar olarak daha büyük bir aile olabilmek dileklerimizle.
Selam ve saygılarımızla.Yönetim Kurulu

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative