USD
EURO
ALTIN

90 YAŞINDAKİ ÇİFT ATALARINA KOŞTU!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Türkiye’nin her bölgesinde törenler düzenlendi.Cumhuriyetimizin 95 yılında yüzbinler Atamıza Anıtkabire koştu. İşte Atatürk’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri… Cumhuriyet’in 95. yaşını kutluyoruz… Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Bugün resmi tatil olarak kabul edilmekte ve yurtta çeşitli törenlerle, etkinliklerle kutlanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde bu özel günü […]

90 YAŞINDAKİ ÇİFT  ATALARINA KOŞTU!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Türkiye’nin her bölgesinde törenler düzenlendi.Cumhuriyetimizin 95 yılında yüzbinler Atamıza Anıtkabire koştu.

İşte Atatürk’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri…

Cumhuriyet’in 95. yaşını kutluyoruz… Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. Bugün resmi tatil olarak kabul edilmekte ve yurtta çeşitli törenlerle, etkinliklerle kutlanmaktadır. Teknolojinin gelişmesi sayesinde bu özel günü sosyal medyadan ya da diğer platformlardan 29 Ekim mesajlarıyla kutluyoruz. Siz de haberimizde yer alan en anlamlı 29 Ekim mesajları ve Atatürk’ün Cumhuriyet Bayramı sözleri ile kutlayabilirsiniz.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Erdoğan Anıtkabir özel defterine ise şunları yazdı:

Aziz Atatürk; Cumhuriyetimizin ilanının 95’inci yıl dönümünde Türk milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız.

Bu vesileyle siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere tüm gazilerimizi saygıyla yad ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

87 yaşındaki Muteber Teyze ile Mustafa Amca Ata’ya koştu

Türkiye bugün ve daima Muteber Teyze ve Mustafa Amcadır… Abartma yok, hakikat bu! Cumhuriyet’in ilanından günümüze 95 yıl geçti. Genç Cumhuriyet neler gördü, neler atlattı. Ve hep yarınlara umutla bakan genç olmayı başardı. Örnek mi? İşte Muteber Teyze, 87 yaşında. İşte Mustafa Amca 87 yaşında. Onlar doğduğunda Cumhuriyet henüz 8 yaşındaydı. Bugün, milyonlar vatanın her köşesinde yürekleriyle, Ankara’da on binler minnetle Ata’mıza koştuk. En önde koşanlar işte o dünün çocukları, Muteber Teyze ile Mustafa Amca idi. Ellerinde dayandıkları bastonları değil, 95 yaşındaki Cumhuriyet’in mirası, birikimiydi.

İzmir’de 6 bin kişilik zeybek gösterisi

İzmir’de, Bayraklı Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte tamamı gönüllülerden oluşan 6 bin kişi zeybek oynadı, Türk bayrağı dalgalandırdı ve Atatürk’ün süvari figürünü oluşturdu. Etkinliğe katılan binlerce İzmirli gözyaşlarına hakim olamazken, gösteri dakikalarca ayakta alkışladı.sozcu.com.tr

 

YORUMLAR


    0 YORUM

90 YAŞINDAKİ ÇİFT ATALARINA KOŞTU! | Olay Haber
Google Analytics Alternative