USD
EURO
ALTIN

BODRUM CUP İLE DÜNYAYA AÇILAN GULETLERİMİZE TALEP ARTTI

30 yıl önce 17 yelkenli tekne ile mavi yolculuk olarak başlayan Bodrum Cup,Akdeniz’in en büyük deniz festivali oldu. 30.Bodrum Cup nedeniyle ilk kez İstanbul’a giden yelkenli 25 yatın Boğazdan geçişinin görüntülerini dünya medyadan izledi.Buda yelkenli Bodrum Guletlerine ilgiyi artırdı ve yabancılardan talep gelmeye başladı. OLAY TAN ORADAYDI   The Bodrum Cup sadece  yatların yelken yarışması […]

BODRUM CUP İLE DÜNYAYA AÇILAN GULETLERİMİZE TALEP ARTTI

30 yıl önce 17 yelkenli tekne ile mavi yolculuk olarak başlayan Bodrum Cup,Akdeniz’in en büyük deniz festivali oldu.

30.Bodrum Cup nedeniyle ilk kez İstanbul’a giden yelkenli 25 yatın Boğazdan geçişinin görüntülerini dünya medyadan izledi.Buda yelkenli Bodrum Guletlerine ilgiyi artırdı ve yabancılardan talep gelmeye başladı.

OLAY TAN ORADAYDI

 

The Bodrum Cup sadece  yatların yelken yarışması değil içinde birçok etkinliklerin olduğu çok büyük bir organizasyon..
30 .Bodrum Cup ‘un bu günlere gelmesinde onursal başkan Erman Aras’ ın büyük bir emeği var.17 yelkenli ile başlayan Bodrum Cup’u başlatan Erman Aras ,bugün 200 yatın katıldığı büyük bir festival haline gelmesinin baş mimarı.

Bayrağı teslim alan Bodrum Cup’un Organizasyon Başkanı Süleyman Uysal’ın Bodrum Cup’ın uluslararası boyuta gelmesinde yılmayan çalışmasının katkısı var..Bodrum Cup artık bir dünya markası.Gerek Erman Aras’ın ve Süleyman Uysal’ın  deneyim ve gençlik enerjisi birleştirerek Bodrum Cup’u Akdenizin en büyük festivali haline gelmesini sağladı.

BODRUM GULETİ DÜNYAYA İHRAÇ EDİLİYOR

Bodrum Cup’un onursal Başkanı Erman Aras ile büyük festivalinin finalinden sonra bu olayın iç yüzünü ve ekonomisini de konuştuk.

Erman Aras bu konuda :30. Bodrum Cup yalnız yelkenli yatların yarışması değil.Gündüzleri kıyasıya yarış ı,geceleri ise birlikte eğlence vardı.Bodrum Cup’ta yeni yapılan yatlarımızın -Guletlerimizin ölçme fırsatı buluyoruz.

Yeni tip Bodrum Guletlerinin performansları çok iyi.30 yıl önce Bodrum Cup’a ,17 tekne ile mavi yolculuk olarak başladık. Guletlerimizin  alt yapısı yeniden değişti.Yelken performansına göre direkleri,yelken model ve cinsi ona düzenlendi.

Yelkende performansı yüksek olan guletlerimizi yurt dışına satılabilir duruma geldik.30. Bodrum Cup nedeniyle İstanbul’a gelen  25 yatın değeri 500 milyon tl .Artık mavi tur teknelerinin ne düzeye geldiğini gördük.

Aras yatlarımıza yurt dışından taleo olduğunu belirterek şu bilgiyi verdi”Guletlerimizi,yatlarımızı artık dünya piyasalarına ihraç edilen düzeye geldi.Artık Bodrum Guleti dünyaya ihraç ediliyor. İhracat  başladı   tersanelerimize iş olarak geri döndüğünde mutlu oluyoruz.Bir yat ihraç edildiğinde tersanede yeni iki yat üretimini sağlıyor.Binlerce insan buradan ekmek yiyor.

Bodrum Cup’un görselleri dış medyada yayınlanırken  Türkiye’de çok güzel işler oluyor diye gösterilmesinden çok mutlu oluyoruz. Türkiye’nin aydınlık yüzünü dünyaya gösteriyoruz bu sayede.

YENİ HEDEFİMİZ

Yatlarımız tek tek Akdeniz’de dolaşıyor.yeni hedefimiz Bodrum Cup’u önümüzdeki yıllarda Korsika adası veya Malta olabilir yatlarımızı toplu olarak Akdeniz’e götürmek olacak.Daha sonra Barcelona ve tüm Akdeniz’de dolaşmak.

Bodrum Cup nedeniyle Ege’de gittiğimiz komşu adalar ile şehirlerimizin ekonomisine 2 bin kişinin büyük katkısı oluyor. Ege denizinde gündüzleri yarışlarda rekabet var, geceleri de hep birlikte eğleniyoruz.Bodrum Cup’ta hayat var,,

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM

BODRUM CUP İLE DÜNYAYA AÇILAN GULETLERİMİZE TALEP ARTTI | Olay Haber
Google Analytics Alternative