USD
5,2814
EURO
5,9676
ALTIN
224,3274

BODRUM BODRUM OLALI BÖYLE SEL FELAKETİ YAŞAMADI!

Bodrum Bodrum olalı böyle sel felaketi yaşamadı.Muson yağmurları gibi yağan yağmur şehri göle çevirdi.Kısa sürede metre karaye 200 kilogram çok yoğun şekilde yağan yağmur nenediyle şehir merkezindeki cadde ve sokaklar dereye döndü. Bodrum yağmura bir kez daha teslim oldu. Meteoroloji’nin uyarılarına rağmen sağanak yağmur bir kez daha Bodrumluları gafil avladı. Dere yatakları taşarken, Bodrum’un bazı […]

BODRUM BODRUM OLALI BÖYLE SEL FELAKETİ YAŞAMADI!

Bodrum Bodrum olalı böyle sel felaketi yaşamadı.Muson yağmurları gibi yağan yağmur şehri göle çevirdi.Kısa sürede metre karaye 200 kilogram çok yoğun şekilde yağan yağmur nenediyle şehir merkezindeki cadde ve sokaklar dereye döndü.
Bodrum yağmura bir kez daha teslim oldu. Meteoroloji’nin uyarılarına rağmen sağanak yağmur bir kez daha Bodrumluları gafil avladı. Dere yatakları taşarken, Bodrum’un bazı ana arterlerinde trafik, yolların dereye dönüşmesi nedeniyle durdu. Araçlar, suya gömüldü.


Bodrum’da bu sabah saatlerinde etkili olan şiddetli yağış ilçede hayatı felç etti. Bodrum’un şehir merkezi yağmur nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Gümbet kavşağına gelen araçlar, Konacık istikameti yerine Gümbet’e yönlendiriliyor. Trafik ekipleri teyakkuzda, itfaiye gelen ihbarlara yetişmeye çalışıyor.

Trafiğin kilitlendiği ilçede birçok araç sular altında kaldı. İtfaiye ve belediye ekipleri gelen ihbarlar üzerine çalışma başlattı. Öte yandan evlerinde ve işyerlerinde mahsur kalan vatandaşlar görüntüleri cep telefonlarıyla kaydedip sosyal paylaşım hesaplarında paylaştı.

KRİZ MASASI KURULDU

Yağış ve sonrasında oluşan sel baskınları nedeniyle kriz masası oluşturulurken, itfaiye, Akut, Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi’ne ait ekiplerin yanı sıra polis ekipleri de çalışma başlattı. Sağanak yağışın devam ettiği Bodrum’da vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

ÖNCE HORTUM, SONRA YAĞMUR

Bodrum ile Yunanistan’ın İstanköy Adası arasındaki bölgede, saat 14.00 sıralarında denizde hortum oluştu. Bodrum’a doğru ilerleyen hortum, yaklaşık 15 dakika sürdü. Ardından gök gürültülü yağmur başladı. Yağmur, zaman zaman yerini doluya bıraktı. Yağış nedeniyle, ilçe merkezindeki Dere Sokak, Gümbet Kavşağı, Bodrum Çevreyolu, Bitez, Ortakent ve Konacık Mahallesi’ndeki dere yatağına yakın kesimlerde su baskınları yaşandı. Bodrum katlardaki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Cadde ve sokaklar göle dönerken, araç sürücüleri yollarda ilerlemekte güçlük çekti.

Öte yandan yarımadanın pek çok mahallesinde aynı anda elektrikler kesildi.

Bodrum’un en işlek caddesi Neyzen Tevfik de taşkına teslim oldu. Marina caddesine giren araçlar, yükselen sular nedeniyle ilerlemekte güçlük çekince, trafik saatlerce tıkandı.

Konacık’ın yüksek bölgelerinde yağmur zaman zaman dolu şeklinde yağdı. Adeta kar yağışını andıran görüntüler oluştu.
Sağanak yağışın etkili olduğu birçok bölgede çok sayıda ev ve iş yerinin de sular altında kaldığı öğrenildi.

Şiddetli yağışın devam ettiği ilçede polis ekipleri, itfaiye ve zabıta ekipleri teyakkuza geçti.(bodrumageldik.com)(

YORUMLAR


    0 YORUM

Google Analytics Alternative