USD
EURO
ALTIN

METİN AKPINAR’A HALKI TC HÜKÜMETİNE KARŞI SİLAHLI İSYANA TEŞVİK ETMEKTEN AYRI DAVA AÇILIYOR

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın yaptığı itiraz reddedildi Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptığı açıklamalar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın adli kontrol kararına yaptıkları itiraz reddedildi. Metin Akpınar’ın fezlekesi Çağlayan Adliyesi’ne gönderildi Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptığı açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar […]

METİN AKPINAR’A HALKI TC HÜKÜMETİNE KARŞI SİLAHLI İSYANA TEŞVİK ETMEKTEN AYRI DAVA AÇILIYOR

Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın yaptığı itiraz reddedildi
Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptığı açıklamalar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın adli kontrol kararına yaptıkları itiraz reddedildi.

Metin Akpınar’ın fezlekesi Çağlayan Adliyesi’ne gönderildi
Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptığı açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmada son dakika gelişmesi yaşandı. Akpınar’ın “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne karşı silahlı isyana tahrik etme” suçunu işlediği iddiasına ilişkin hazırlanan dosya ayrıldı. Düzenlenen fezleke, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.
Halk TV’de yayınlanan Halk Arenası programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle haklarında soruşturma başlatılan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı.

AYRI BİR FEZLEKE DÜZENLENDİ!

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Akpınar’ın “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne karşı silahlı isyana tahrik” suçuna ilişkin dosyasını ayırarak, ayrı bir fezleke düzenledi. Fezleke, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın görev kapsamına girdiği belirtilerek gönderildi.

Öte yandan Metin Akpınar hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret”, “halkın bir kesimini aşağılama”, “suçu ve suçluyu övme”, Müjdat Gezen hakkında ise “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlarına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma devam ediyor.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

METİN AKPINAR'A HALKI TC HÜKÜMETİNE KARŞI SİLAHLI İSYANA TEŞVİK ETMEKTEN AYRI DAVA AÇILIYOR | Olay Haber
Google Analytics Alternative