USD
EURO
ALTIN

YSK’DAN RED! BODRUM’DA CHP’Lİ MUSTAFA SARUHAN İLE MERSİN’DE DP’Lİ BURHANETTİN KORMAZ’IN İTİRAZLARINI REDDETTİ.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’ndan Mustafa Saruhan için YSK’ya yapılan itiraz reddedildi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan için yapılan itirazı reddetti. Böylelikle Saruhan’ın adaylığının düşmesi kesinleşti. CHP’nin, 2 Mart Cumartesi gününe kadar Bodrum Belediye Başkan adaylığı için yeni bir ismi İlçe Seçim Kurulu’na bildirmesi gerektiği bildirildi. YSK, Mersin adayı […]

YSK’DAN RED! BODRUM’DA CHP’Lİ MUSTAFA SARUHAN İLE MERSİN’DE DP’Lİ BURHANETTİN  KORMAZ’IN İTİRAZLARINI REDDETTİ.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı’ndan Mustafa Saruhan için YSK’ya yapılan itiraz reddedildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan için yapılan itirazı reddetti. Böylelikle Saruhan’ın adaylığının düşmesi kesinleşti. CHP’nin, 2 Mart Cumartesi gününe kadar Bodrum Belediye Başkan adaylığı için yeni bir ismi İlçe Seçim Kurulu’na bildirmesi gerektiği bildirildi.

YSK, Mersin adayı Burhanettin Kocamaz’ı reddetti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Burhanettin Kocamaz’ın Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olamayacağına ilişkin Mersin İl Seçim Kurulu kararına, Demokrat Partinin yaptığı itirazı reddetti.

YSK, CHP’nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan için kararını verdi!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan için yapılan itirazı reddetti. Böylelikle Saruhan’ın adaylığının düşmesi kesinleşti. Saruhan, “Adaylığımı koymadan önce bu ceza durumumu Bodrum İlçe Seçim Kurulu’na sordum, sorun olmadığını söyledikleri için aday oldum” demişti.

CHP’nin Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan adaylığının Muğla İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Bu kararın ardından YSK’ya itirazda bulunuldu ancak YSK’dan da CHP’ye kötü haber geldi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan için yapılan itirazı reddetti. Böylelikle Saruhan’ın adaylığının düşmesi kesinleşti.

CHP’nin, 2 Mart Cumartesi gününe kadar Bodrum Belediye Başkan adaylığı için yeni bir ismi İlçe Seçim Kurulu’na bildirmesi gerektiği bildirildi.

Saruhan”Aktif çalışmam sürecek partimi kazandırmak için çalışacağım

Mustafa Saruhan “Şunu herkes çok iyi bilsin ki ben partime ve Bodrumlu vatandaşlarımıza hizmet etmek için bu işe soyundum. Adaylığım kabul edilir ya da edilmez. Şu andaki hazır ekibimle çalışmayı sürdüreceğim. Aktif çalışmamı bırakmayacağım. Ekibimle iş başında olacağım. Partime kazandırmak için çalışacağım. Bu konuları halkıma ve kamu vicdanına bırakıyorum. Biz sonuna kadar mücadele içinde olacağız. Siyasetçiyiz ve siyaset ortamında ister istemez hakkımızda dosyalar açılabiliyor. Kararlar doğru ya da yanlış, ister istemez oluyor böyle şeyler. Amacımız hizmet etmek. Başkan olur ya da olmazsınız fark etmez. Önemli olan Bodrum’a hizmet etmek. Bodrum’da yaşıyorsak, Bodrum’u hakettiği yere götürmek bizlerin boynunun borcu” diye konuştu.

YSK, Mersin adayı Burhanettin Kocamaz’ı reddetti

YSK, Burhanettin Kocamaz’ın aday olamayacağına ilişkin Mersin İl Seçim Kurulu kararına Demokrat Partinin yaptığı itirazı reddetti.

İYİ Partinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak duyurulan ancak başvurusu geç yapıldığı için adaylığı kabul edilmeyen Burhanettin Kocamaz, Demokrat Partiden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterildi. Ancak Mersin İl Seçim Kurulu, Kocamaz’ın Demokrat Partiden adaylığını kabul etmedi.

Demokrat Partinin, İl Seçim Kurulunun bu kararına yaptığı itiraz, YSK’nin gündemine geldi.

YSK, Kocamaz’ın adaylığını kabul etmeyen Mersin İl Seçim Kurulunun kararını yerinde bularak, Demokrat Partinin itirazını reddetti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, başvurusunun geç teslim edildiği gerekçesiyle İYİ Partiden aday olamamış, daha sonra Demokrat Partiden adaylık başvurusu yapılmıştı. Kocamaz’ın adaylığına ilişkin İl Seçim Kuruluna itirazda bulunulmuş, yapılan itirazlar İl Seçim Kurulunca kabul edilip, YSK’ye gönderilmişti. .sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

YSK'DAN RED! BODRUM'DA CHP'Lİ MUSTAFA SARUHAN İLE MERSİN'DE DP'Lİ BURHANETTİN KORMAZ'IN İTİRAZLARINI REDDETTİ. | Olay Haber
bodrum escort