USD
EURO
ALTIN

MUĞLA VE BODRUM’DA CHP DEDİ SANDIKTAN CHP ADAYI AHMET ARAS ÇIKTI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanlığını da CHP’li Ahmet Aras kazandı… 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde heyecanlı bir sürecin ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanlığını da CHP’li Ahmet Aras kazandı. Muğla İlçelerinde ise özellikle Fethiye, Ortaca ve Ula’da dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Fethiye’de beklenildiği gibi CHP’li […]

MUĞLA VE BODRUM’DA CHP DEDİ SANDIKTAN CHP ADAYI AHMET ARAS ÇIKTI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanlığını da CHP’li Ahmet Aras kazandı…

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde heyecanlı bir sürecin ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’li Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanlığını da CHP’li Ahmet Aras kazandı. Muğla İlçelerinde ise özellikle Fethiye, Ortaca ve Ula’da dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Fethiye’de beklenildiği gibi CHP’li Alim Karaca kazanırken, Ortaca’da MHP’li Alim Uzundemir, Ula’da ise AK Partili İsmail Akkaya seçimi kazanan isimler oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre; Bodrum’da CHP’liAhmet Aras yüzde 45, Datça’da CHP’liGürsel Uçar yüzde 58, Fethiye’de CHP’li Alim Karaca, Milas’ta CHP’li Muhammet Tokat, Marmaris’te CHP’li Mehmet Oktay, Menteşe’de CHP’li Bahattin Gümüş, Köyceğiz’de AK Partili Kamil Ceylan, Yatağan’da AK Partili Mustafa Toksöz, Dalaman AK Partili Muhammet Karakuş, Kavaklıdere’de AK Partili Mehmet Demir, Seydikemer AK Partili Yakup Otgöz, Ortaca’da MHP’li Alim Uzundemir  kazandı.

Buna göre Büyükşehir ve altı ilçede CHP’li Belediye Başkanları ile beş ilçede de AK Partili Belediye Başkanları ile Ortaca’da ise MHP’li Belediye Başkanı tarafından yönetilecek.

 Bodrum ve Muğla Yerel Seçim Sonuçlarını

Bodrum’da toplam 396 sandık bulunuyor.

19:30 itibarı ile yaklaşık oranlar

BELEDİYE BAŞKANLIĞI  OYLARI:

CHP yüzde 47,      İYİ Parti yüzde 32,      AK Parti yüzde 20

20:00 itibarı ile yaklaşık oranlar

BELEDİYE BAŞKANLIĞI  OYLARI: 

CHP yüzde 50,      İYİ Parti yüzde 31,      AK Parti yüzde 17,5

BELEDİYE MECLİSİ  OYLARI:

CHP yüzde 56,      İYİ Parti yüzde 28,      AK Parti yüzde 11

BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞI  OYLARI: 
CHP yüzde 47 İYİ Parti yüzde 32 AK Parti yüzde 18
BELEDİYE MECLİSİ  OYLARI:
CHP yüzde 45  İYİ Parti yüzde 27 AK Parti yüzde 20 HDP yüzde 4 DP yüzde 3
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI  açılan sandık sayısı yüzde 40 
CHP yüzde 36,23 AK Parti yüzde 28,71 SAATÇİ yüzde 26 KOCADON y


Bodrum Bodrum olalı böyle heyecan görmedi.CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, oyunu Ortakent’teki Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu, 1357 numaralı sandıkta kullandı. Saat 09:00’da oy kullanacağı salona giden Aras, daha sonra okul bahçesindeki vatandaşlarla selamlaştı, sohbet etti.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Adayı Ahmet Aras, “Bugün Bodrum için Muğla için, mahallemiz için oyumuzu kullandık. Memleketimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Tüm diğer siyasi grupların başkan adaylarına başarılar diliyorum.

Maksadımız tabii ki memleketimize hizmet etmek. O yüzden bütün vatandaşlarımızın bu sorumlulukla oy kullanmalarını temenni ediyorum ki bu güzel günde ülkemiz için en iyi kararı vereceklerine inanıyorum” dedi.

TOSUN OYUNU KULANDI

İyi Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Konacık Anadolu Lisesi 1100 Nolu Sandıkta Oy Kullandı…

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, oyunu Bodrum Anadolu Lisesi’nde kullandı.
Sabah saatlerinde oyunu kullanmak üzere eşi Nadire Tosun ile birlikte Çırkan Mahallesi’ndeki Bodrum Anadolu Lisesi’ne gelen Mehmet Tosun, 1100 numaralı sandıkta oyunu kullandı.
Oy kullanma işlemi sonrası bir açıklama yapan Mehmet Tosun, eşi Nadire Tosun ile birlikte oylarını kullandıklarını ifade ederek “Yerel seçimlerin ülkemize, Bodrumumuza hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah sonunda Bodrum kazanacak.

Ben iyi bir seçim olacağına inanıyorum. Burada yoğun bir katılım görüyorum. İnşallah 17.00’dan sonra barış, demokrasi ve huzur içerisinde adayların yarıştığı ve Bodrum’un kazanacağı bir seçimi temenni ediyorum. Güzel gidiyor, vatandaşlarımızın ilgi ve alakası çok güzel. Ben herkesi oy kullanmaya davet ediyorum. Seçimlerin Bodrum ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR


    0 YORUM

MUĞLA VE BODRUM'DA CHP DEDİ SANDIKTAN CHP ADAYI AHMET ARAS ÇIKTI | Olay Haber
bodrum escort