USD
EURO
ALTIN

CHP’NİN BAŞVURUSU ÜZERİNE İSTANBUL İL SEÇİM KURULU OY SAYIMINI DURDURDU

İstanbul’da oy sayımı hakkında flaş gelişme! CHP, AK Parti’nin itirazı üzerine başlatılan sayımın durdurulması için karar aldırdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bazı İlçe Seçim Kurulu kurullarınca alınan yeniden sayım kararı bu akşam ilginç bir gelişmeye neden oldu. CHP, İstanbul İl Seçim Kurulu’na başvurarak sayımların tedbiren durdurulmasına ilişkin karar aldırdı. Oysaki seçim kanununda sayımlar durdurulamaz hükmü yer alıyor. […]

CHP’NİN BAŞVURUSU ÜZERİNE İSTANBUL İL SEÇİM KURULU OY SAYIMINI DURDURDU

İstanbul’da oy sayımı hakkında flaş gelişme!

CHP, AK Parti’nin itirazı üzerine başlatılan sayımın durdurulması için karar aldırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bazı İlçe Seçim Kurulu kurullarınca alınan yeniden sayım kararı bu akşam ilginç bir gelişmeye neden oldu. CHP, İstanbul İl Seçim Kurulu’na başvurarak sayımların tedbiren durdurulmasına ilişkin karar aldırdı. Oysaki seçim kanununda sayımlar durdurulamaz hükmü yer alıyor.

CHP iLBAŞKANLIĞI, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul’da oy sayımının durdurulduğunu duyurdu.

İstanbul İl Seçim Kurulu, AKP’nin itirazı üzerine geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verilen ilçelerdeki yeniden sayım işlemini karar kesinleşmediği gerekçesiyle durdurdu.

AKP’nin İstanbul’un Beykoz, Çekmeköy, Fatih, Çatalca, Bayrampaşa, Şile, Gaziosmanpaşa, Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinde seçim sonucuna yaptığı itiraz kabul edilmiş, geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verilmişti.

 

YORUMLAR


    0 YORUM

CHP'NİN BAŞVURUSU ÜZERİNE İSTANBUL İL SEÇİM KURULU OY SAYIMINI DURDURDU | Olay Haber
bodrum escort