USD
EURO
ALTIN

İMAMOĞLU HAKKINDA ANITKABİR İÇİN BAŞSAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU YAPILDI

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na kamu görevini usulsüz üstlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Türk Ceza Kanunu (TCK) 262/1 uyarınca “kamu görevini usulsüz üstlenmek” suçunu oluşturduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Ekrem […]

İMAMOĞLU HAKKINDA ANITKABİR İÇİN BAŞSAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU YAPILDI

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na kamu görevini usulsüz üstlendiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında Türk Ceza Kanunu (TCK) 262/1 uyarınca “kamu görevini usulsüz üstlenmek” suçunu oluşturduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Ekrem İmamoğlu hakkında, resmi kurumlara göre seçim sonuçları kesinleşmeden ve mazbatasını almadan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı unvanını kullanıp Anıtkabir Özel Defteri’ne imza atmasının TCK 262/1 uyarınca “kamu görevini usulsüz üstlenmek” suçunu oluşturması gerekçesiyle Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

“İtirazlar netleşmeden Anıtkabir özel defterini imzaladı”

Suç duyurusu dilekçesini Samsun Adliyesi’ne götüren Avukat Elif Özge Çankaya, Ekrem İmamoğlu’nun 31 Ocak 2019 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimine İstanbul’dan Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katıldığını söyledi. Seçimlerin ardından İstanbul dahil birçok il ve ilçelerde siyasi partilerin seçim sonuçlarına itiraz ettiğini hatırlatan Çankaya, “Ancak 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin usulsüzlükler ve geçersiz oylarla ilgili itirazların sonuçları henüz kesinleşmemiştir. YSK seçim sonuçları ile ilgili kesin kararını vermeden 2 Nisan tarihinde Ekrem İmamoğlu Anıtkabir ziyaretinde bulunmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalamıştır” dedi.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Anıtkabir yanıtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu, AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kendisi hakkındaki ‘Anıtkabir‘ çıkışına yanıt verdi.

İmamoğlu, “Anıtkabir’e ne zaman fırsat bulsam giderim. Defteri almışlarsa bir daha gider bir daha yazarız. Bizim için Anıtkabir’e gitmek çok önemli. Fırsat buldukça moral bulmak için gideceğim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR


    0 YORUM

İMAMOĞLU HAKKINDA ANITKABİR İÇİN BAŞSAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU YAPILDI | Olay Haber
bodrum escort