USD
EURO
ALTIN

TÜRK ASKERLERİ SURİYE’DE ABD ASKERLERİ İLE ORTAK DEVRİYEYE ÇIKTI!

Türk ve ABD askerleri ortak kara devriyeye çıktı Suriye’de Fırat’ın doğusunda güvenli bölge uygulamaları kapsamında Türk ve ABD askerince gerçekleştirilecek ilk ortak kara devriyesi başladı. Ortak devriye yerel saatle 12:47 sularında sona erdi. Reuters’ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araçlar Suriye sınırındaki Akçaköy’den geçerek Suriye’ye giriş yaptığı belirtildi. TSK tarafından Twitter üzerinden […]

TÜRK ASKERLERİ SURİYE’DE ABD ASKERLERİ İLE ORTAK DEVRİYEYE ÇIKTI!

Türk ve ABD askerleri ortak kara devriyeye çıktı

Suriye’de Fırat’ın doğusunda güvenli bölge uygulamaları kapsamında Türk ve ABD askerince gerçekleştirilecek ilk ortak kara devriyesi başladı. Ortak devriye yerel saatle 12:47 sularında sona erdi.

Reuters’ın görgü tanıklarına dayandırdığı haberde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait araçlar Suriye sınırındaki Akçaköy’den geçerek Suriye’ye giriş yaptığı belirtildi.

TSK tarafından Twitter üzerinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge tesisi faaliyetleri kapsamında; ​TSK ve ABD personeli, kara araçları ve İHA’ların iştirakiyle ilk müşterek kara devriyesine Akçakale güneyinde, Suriye tarafında başladı” ifadesi kullanıldı.

Yapılan açıklamada ABD ile ilk ortak kara devriyesi yerel saatle 12:47 sularında sona erdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün Suriye sınırını geçerek güvenli bölgede ABD’li askerlerle devriye yaptı. Türkiye ile ABD’ye ait zırhlı araçlar Suriye’nin kuzeyinde ortak kara devriye faaliyetine başlarken, yaşanan bu gelişme uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

RUSYA DA GENİŞ İLGİ GÖSTERDİ
Rusya merkezli haber kanalı RT de gelişmeye geniş yer ayırdı. RT, Türk ve ABD’li askerlerin güvenli bölgede devriye gezdiğini duyururken iki ülkenin Ağustos ayında mutabakat sağladığı hatırlatıldı. Rusya merkezli Sputnik de uluslararası ajanslara dayandırarak gelişmeyi okuyucularına duyurdu.

Öte yandan sabah 09:30 sularında başlayan devriyenin yaklaşık 3 saat sürdüğü açıklandı.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

TÜRK ASKERLERİ SURİYE'DE ABD ASKERLERİ İLE ORTAK DEVRİYEYE ÇIKTI! | Olay Haber
bodrum escort