USD
EURO
ALTIN

DATÇA’NIN TAVLA ŞAMPİYONU GAZETECİ ŞENOL KONUKÇU!OLAY TAN ‘ŞAMPİYONA MEYDAN OKUYORUM’

DATÇA TAVLA TURNUVASINDA 2 EMEKLİ GAZETECİ FİNAL OYNADI Datça Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Tavla Turnuvası’nın finalinde bu sene 2 emekli gazeteci finalde karşılaştı. “Dostluk, Barış, Kardeşlik” temasıyla altıncısı düzenlenen turnuvaya 32 kişi katıldı. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde 25 Ağustos Pazar günü dörder kişilik gruplarla başlayan turnuva 6 gün sürdü. Galip gelen […]

DATÇA’NIN TAVLA ŞAMPİYONU GAZETECİ ŞENOL KONUKÇU!OLAY TAN ‘ŞAMPİYONA MEYDAN OKUYORUM’

DATÇA TAVLA TURNUVASINDA 2 EMEKLİ GAZETECİ FİNAL OYNADI
Datça Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin düzenlediği Geleneksel Tavla Turnuvası’nın finalinde bu sene 2 emekli gazeteci finalde karşılaştı. “Dostluk, Barış, Kardeşlik” temasıyla altıncısı düzenlenen turnuvaya 32 kişi katıldı.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde 25 Ağustos Pazar günü dörder kişilik gruplarla başlayan turnuva 6 gün sürdü. Galip gelen ilk 2 doğrudan bir üst tura yükselirken, mağluplar arasında yapılan maçlarda galip gelen de bir üst tura çıktı, mağlup olan elendi. Perşembe günü yapılan karşılaşmalarda finalistler belirlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yapıldığı gün gerçekleşen finalde Datça’da yaşayan ve aynı dönem Milliyet gazetesinde çalışan emekli gazeteciler Şenol Konukçu ile Coşkun Yeniay karşılaştı.

Üç beş üzerinden oynanan oyunu 2 ¬– 1 kazanan Şenol Konukçu turnuvanın birincisi oldu. Coşkun Yeniay da ikincilik kupasını kazandı. Aynı gün oynanan diğer karşılaşmanın galibi Ankara’da çalışıp emekli olduktan sonra Datça’ya yerleşen Mehmet Atamtürk üçüncülük kupasının sahibi oldu. Emekli öğretmen Muzaffer Sırataş ise dördüncülükte kaldı.
Turnuvanın amacının sevgi, barış ve kardeşlik olduğunun altını çizen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Mustafa Mustafa Katıkçı, bu sayede Datça’da yaşayan birçok insanın tanışıp yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurduğunu vurguladı. Turnuvanın şampiyonu Şenol Konukçu da, 30 Ağustos gibi önemle bir günde kupayı kazanmanın önemine dikkat çekerek “Hepimiz heyecanlı karşılaşmalar yaşadık. Önemli olan dostluklar, arkadaşlıklar ve insanlıktır. Tavla bahane, muhabbet güzel olsun” dedi. Turnuva sonunda düzenlenen törende, dereceye girenler kupalarını Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Mustafa Katıkçı’nın elinden aldı.

YORUMLAR


    0 YORUM

DATÇA’NIN TAVLA ŞAMPİYONU GAZETECİ ŞENOL KONUKÇU!OLAY TAN 'ŞAMPİYONA MEYDAN OKUYORUM' | Olay Haber
Google Analytics Alternative