USD
EURO
ALTIN

ÜNLÜLER ANTİK TİYATRO’DA ENGELLİLER YARARINA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ

OLAY TAN’IN OBJEKTİFİNDEN ANTİK TİYATRO’DAKİ MUHTEŞEM GECE Bodrum’dauzun yıllardır yaşıyorum.Antik Tiyatro’da Kale’de birçok konser ve etkinlik izledim.Dün gece Antik Tiyatro’da engelliler için çok anlamlı bir konser vardı.Tüm Bodrumlula  bu konser için seferber adeta olduk.Hepimizi heyecanlandıran konseri Başta Belediye Başkanı Ahmet Aras,işadamı Recai Çakır,Fenerbahçe eski başkanı işadamı Ali Şen hem C -Majör işten sesler korosunda yer aldı,şarkılar […]

ÜNLÜLER ANTİK TİYATRO’DA ENGELLİLER YARARINA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ

OLAY TAN’IN OBJEKTİFİNDEN ANTİK TİYATRO’DAKİ MUHTEŞEM GECE

Bodrum’dauzun yıllardır yaşıyorum.Antik Tiyatro’da Kale’de birçok konser ve etkinlik izledim.Dün gece Antik Tiyatro’da engelliler için çok anlamlı bir konser vardı.Tüm Bodrumlula  bu konser için seferber adeta olduk.Hepimizi heyecanlandıran konseri Başta Belediye Başkanı Ahmet Aras,işadamı Recai Çakır,Fenerbahçe eski başkanı işadamı Ali Şen hem C -Majör işten sesler korosunda yer aldı,şarkılar söylediler.Ve engelliler içinde büyük maddi destek verdiler.

Ünlü sanatçılar,iş insanlarının  konseri için Bodrumlular Antik Tiyatroyu tamamen doldurarak hem maddi hem de manevi destek verdi.Saat 21.00 başlayan konseri gece saat 01.00 kadar büyük bir coşku ile izlediler.Bütün şarkıları hep birlikte söyleyip eşlik ettiler.80 kişiden olaşan C-Majör işten sesler korosunu ve sanatçıları binlerce kişi ayakta izledi ve gönülden alkışladı.

Geceye konuk olarak katıla ünlü sanatçılar;Nebil Özgentürk, Melihat Gülses, Bekir Ünlüataer, İlham Gencer ile Bora Gencer, Rana Alagöz ile Selçuk Alagöz,Ersan Erdura, Çelik, Yonca Evcimik, Baha Bodruoğlu ile Bilgen Bengü, Erkan Oğur Ve İsmail Hakkı Demircioğlu da unutulmaz sahne performanslarıyla izleyenlere harika bir gece yaşattılar.

Engelli çocuklardasahnede sanatçılara eşlik ederek gönüllerince eğlendi.

Bodrum Antik Tiyatro’da böyle bir gece her zaman yaşanmaş .İşte Bodrum Bodrum olalı böyle muhteşem bir gece yaşadı.Herşey çok çok güzeldi.Herkes çok mutluyluydu.

Yılların gazetecisi olarak bende geceyi başından sonunakadar objektifimle izledim.Harika gecede ben de  çok  heyecanlandım ve mutlu oldum

 Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bodrum Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen  7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu konserinde, şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylendi.

Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşen ve yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı konserde çok sayıda ünlü isim de sahne aldı. C-majör İş’ten Sesler Korosu’nda da yer alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Çökertme” türküsünü söylemesi geceye damgasını vurdu.

Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da konseri izleyenler arasındaydı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fenerbahçe Spor Kulübü eski Başkanı ve İş insanı Ali Şen, C-Majör Kurucusu Recai Çakır korodaki yerlerini alırken, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya ve Vakıf yönetim kurulu üyeleri de bu anlamlı gecede hazır bulundu.

Tarık Pabuççuoğlu’nun sunuculuğunu gerçekleştirdiği gece, engelli öğrencilerin oluşturduğu koronun performansıyla başladı. Ardından Özlem Abacı’nın şefliğinde İş’ten Sesler Korosu’nun büyüleyici performansı izleyicilerden büyük beğeni topladı.

 

 

Konuk sanatçılar; Nebil Özgentürk, Melihat Gülses, Bekir Ünlüataer, İlham Gencer ile Bora Gencer, Rana Alagöz ile Selçuk Alagöz,Ersan Erdura, Çelik, Yonca Evcimik, Baha Bodruoğlu ile Bilgen Bengü, Erkan Oğur Ve İsmail Hakkı Demircioğlu da unutulmaz sahne performanslarıyla izleyenlere harika bir gece yaşattılar.

Gecenin sürprizi ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Çökertme türküsünü söylemesi oldu. Çiğdem Özcan’ın solo halk oyunları performansıyla  Başkan Aras’a eşlik ettiği türkü izleyenlerden büyük alkış aldı. Geceye katkı sağlayan sanatçılara, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin yaptığı plaketler takdim edildi.

C-Majör Kurucusu Recai Çakır konser öncesi yaptığı konuşmada; “C-Majör İş’ten Sesler Korosu olarak 6 yıldır yardım konserleri düzenliyoruz. Bugün de Bodrum’un en değerli vakfı olan Bodrum Sağlık Vakfı’na yardım için buradayız. Bu muhteşem atmosferde yer almak gurur verici, Bu ulvi hizmeti gerçekleştirmekte bizlere desteğini esirgemeyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta öncelikle bu tarihi mekanı bizlere tahsis eden ana sponsorlarımızdan Kültür ve Turizm Bakanlığı adına sevgili dostum Mehmet Nuri Ersoy’a, yine ana sponsorlarımızdan sevgili Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’a teşekkür ediyoruz. Başkanım bizi kırmadı, koromuza 1 aydır teşrif etti ve bizim C-Majör ailesine başkan olarak değil iş insanı olarak, koromuzun değerli bir üyesi olarak bizlerle sahnede yerini aldı” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras böyle muhteşem bir gecede yer aldığından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederken, “Benden önce bu sahnede büyük ustalar yer aldı. Benim burada olmam biz toz zerreciği gibi bir şey. Büyük ustaların arasında çok farklı duygular içerisindeyiz. Bizlere çok güzel bir gece yaşattılar. Ama asıl önemli olan bu gecenin anlamıydı. Bu geceyi hazırlayan sevgili Sağlık Vakfı’na, emeği geçen Recai Çakır ve tüm koroya teşekkür ederim. Ayrıca Sağlık Vakfı başkanım hep şöyle söyler, ‘Bu vakıfta kahraman yoktur, biz hepimiz kahramanız.’ Bu gece biz hepimiz kahramanız sevgili dostlar.” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da, “Gerçekten sağlık vakfımız, engeli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak adına büyük emek sarf eden sivil toplum kuruluşlarından birisi. Hepiniz adına sayın başkanım ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya; “Buraya geldiğiniz için hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün burada 80 tane iş insanı 10 tane çok değerli sanatçı ve 2 konuk sanatçıdan oluşan bir müzik şöleni dinleyeceğiz. Bunun bir müzik şöleni olduğu kesin. Aynı zamanda Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nı 23 sene evvel kuran insanların amaçladıkları toplumsal farkındalığın da gerçekleştiğini görmekten çok memnun oluyoruz. Sağ olun var olun” dedi.

 

C – majör İş’ten Sesler Korosu, Muğla ‘nın Bodrum ilçesinde engelliler yararına konser verdi.Türkiye ekonomisine yön veren önemli iş insanlarının oluşturduğu koro, Bodrum Antik Tiyatro’da sahne aldı.Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bodrum Belediyesinin desteğiyle 170 engellinin eğitim gördüğü Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına düzenlenen konser ilgi gördü..

BODRUM ANTİK TİYATRO’DA ZAMANSIZ ŞARKILAR
Engellilere yönelik hizmetlerde örnek bir model olan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, Bodrum’un kamu yöneticileri, Bodrum Belediyesi, Bodrumlu iş insanları, hayırseverler, gönüllüler ve Bodrumu ziyaret edenlerin destek verip birlikte projeler yaptıkları Engelliler merkezi haline gelmiştir. Dün geceki konseringeliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlandı.

İŞ İNSANLARINDAN OLUŞAN DEV KORO

Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulan, Başkan Yardımcısı-Tezmaksan Makine San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Genel Sekreter- Mentor Grup Ortağı Dr. Hakan Çınar, STK İletişim Sorumlusu Melike Argiş, Üye İlişkileri ve Mali İşler Sorumlusu Burcu Kösem ile sosyal sorumluluk görevlerini, sanat aracılığıyla toplum faydasına dönüştüren özel bir topluluk olan C-majör İş’ten Sesler Korosu, sorumluluk bilinciyle çalışmalarına devam ediyor.

Atasay Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ışık, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Murat Dedeman, Halkbank Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan’ın asil üyeleri olduğu C-majör İş’ten Sesler Korosu, 6 yıldır gerçekleştirdiği konserlerle; TOÇEV, Mehmetçik Vakfı, Çocuk Eğitim (İşitme Engelliler)

 

Derneği, İstanbul Down Sendromu Derneği, Dünya Engelliler Vakfı’na destek oldu. Bugüne kadar değerli iş insanlarının yanı sıra Alişan, Altay, Bora Öztoprak, Ege, Fatih Erkoç, Hüsamettin Subaşı, İsmail Özkan, Kubat, Metin Şentürk, Müşerref Akay, Özgün, Rafet El Roman, Suzan Kardeş, Zara, mizahçı ve yönetmen Gani Müjde, Metin Uca, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de önceki konserlerde misafir olarak yer aldığı koro 110 kişiden oluşuyor. 14 Eylül’deki konserd 80 koro üyesi katıldı.

YORUMLAR


    0 YORUM

ÜNLÜLER ANTİK TİYATRO'DA ENGELLİLER YARARINA MUHTEŞEM BİR KONSER VERDİ | Olay Haber