USD
EURO
ALTIN

DÜNYA RESSAMI DEVRİM ERBİL ÇOK ÖZEL SERGİSİNİ NEDEN BODRUM’DA AÇTI?

OLAY TAN’IN OBJEKTİFİN’DEN DEVRİM ERBİL SERGİSİ Bodrum’daher geçen gün kültür ve sanat etkinlikleri artıyor.Dünya ressamı olarak tanınan Prof.Dr.Devrim Erbil en anlamlı sergisini Bodrum’da açtı.Devrim erbil 60 yıl 60 eser”adlı sergisinde 60 yılın özetini tarafındam seçilmiş,kendi koleksiyonumdaki bir özel seçilmiş eserlerden oluşması olduğunu vurguladı.Bodrum’un çok özel bir yeri olduğunu,Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile işbirliği yaparak […]

DÜNYA RESSAMI DEVRİM ERBİL ÇOK ÖZEL SERGİSİNİ NEDEN BODRUM’DA AÇTI?

OLAY TAN’IN OBJEKTİFİN’DEN DEVRİM ERBİL SERGİSİ

Bodrum’daher geçen gün kültür ve sanat etkinlikleri artıyor.Dünya ressamı olarak tanınan Prof.Dr.Devrim Erbil en anlamlı sergisini Bodrum’da açtı.Devrim erbil 60 yıl 60 eser”adlı sergisinde 60 yılın özetini tarafındam seçilmiş,kendi koleksiyonumdaki bir özel seçilmiş eserlerden oluşması olduğunu vurguladı.Bodrum’un çok özel bir yeri olduğunu,Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile işbirliği yaparak doğa cennetinin kültür ve sanatın merkezi olması için işbirliği yaptığını söyledi.

Erbil Bodrum’da yaşadığını ve Bodrum resimlerinden oluşuan bir sergide açmak istediğini söyledi.Erbil’e sergisinde Güneş ”de hocasını  biran olsun yalnız bırakmadı.Sergiyi yüzlerce sanatsever katıldı ve Erbil’in kitabını imzalamak için kuyruğa girdi.Değerli dostum ünlü sanatçı Devrim Erbil’in çok özel sergisini objektifimle izledim..

Ressam Devril Erbil:  “Bu serginin anlamı, 60 yılın tarafımdan seçilmiş, kendi koleksiyonumdaki eserlerden bir seçkinin sunulmasıdır”
Ressam Devril Erbil’in “60 Yıl 60 Eser” adlı sergisi Muğla’nın Bodrum ilçesinde açıldı.

Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sergide, ressamın seçkin eserleri yer aldı. Farklı teknikler ve malzemeler kullanılarak yapılmış “Şiirsel Soyutlama/İkili Bakış” başlıkları altında sergilenen eserler, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.  Ayrıca doğum günü olması dolayısıyla sanatçı Erbil, kendisi için hazırlanan pastayı da kesip doğum gününü kutladı.

Erbil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, meslekte geçirdiği 60 yılın özetini belirttiği sergisini ilk kez Bodrum’da açtığını söyledi. Ressam Erbil, “Bu serginin anlamı, 60 yılın tarafımdan seçilmiş, kendi koleksiyonumdaki eserlerden bir seçkinin sunulmasıdır. Bu sergide değişik teknikler var.

Değişik malzemelerle, değişik anlatım boyutlarına ulaşmamı gösteren özgün baskı, marküteri, seramik, metal baskılar, vitraylar hepsinden burada örnekler var.” dedi.

Sergide olmasını istediği başka eserlerin ise yurt içi ve yurt dışında koleksiyonlarda, müzelerde bulunduğunu ifade eden Erbil, ileride daha büyük bir sergi için bu eserleri toplayabileceğini kaydetti.

Erbil, sadece Bodrum konulu resimlerden oluşan sergi de açmak istediğini belirtti.

Sergiyi, 83’üncü yaşa adım attığı günde açtığını söyleyen Erbil, “1959 akademiden mezun olduğum yıldır. O yıldan bugüne kadar sanatın içindeyim. Belki o yıldan öncesinde de sergiler açtım.

Ama bir meslek insanı olarak mesleğe duyduğum saygı nedeniyle 60 yılın başlangıcını mezun olduğum tarihten itibaren aldım.” diye konuştu.

Sergi, 16 Ekim’e kadar 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

DÜNYA RESSAMI DEVRİM ERBİL ÇOK ÖZEL SERGİSİNİ NEDEN BODRUM'DA AÇTI? | Olay Haber
bodrum escort