USD
EURO
ALTIN

ŞEHİTLERİMZ VAR YÜREĞİMİZ YANIYOR.KANLARI YERDE KALMADI 400 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgeden,Mardin’in Nusaybin ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan ve roketatarlı saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi yaralandı. Barış Pınarı Harekâtı’nda acı bir haber daha geldi! Suriye’nin Azez Bölgesi Melkiye Askeri Üs Bölgesine teröristlerce yapılan havan saldırısı sonucu Uzman Onbaşı Yunus Mermer ile Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen şehit oldu. Akşam […]

ŞEHİTLERİMZ VAR YÜREĞİMİZ YANIYOR.KANLARI YERDE KALMADI 400 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgeden,Mardin’in Nusaybin ilçesindeki sivillere yönelik yaptığı havan ve roketatarlı saldırıda 8 kişi şehit oldu, 35 kişi yaralandı.

Barış Pınarı Harekâtı’nda acı bir haber daha geldi!

Suriye’nin Azez Bölgesi Melkiye Askeri Üs Bölgesine teröristlerce yapılan havan saldırısı sonucu Uzman Onbaşı Yunus Mermer ile Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen şehit oldu. Akşam saatlerinde Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada İstihkam Uzman Çavuş Hacı Bebek’in de şehit düştüğünü duyurdu. Böylece harekâtın üçüncü gününde şehit asker sayısı dörde çıktı. Şehit düşen Bilgen’in doğum günü olduğu öğrenildi.

UZMAN ÇAVUŞ ABDÜLHAMİT BİLGEN – UZMAN ONBAŞI YUNUS MERMER

DOĞUM GÜNÜNDE ŞEHİT OLDU

Aslen Diyarbakır Ergani nüfusuna kayıtlı olan Abdülhamit Bilgen’in ise bugün doğum günü olduğu ve cenazesinin ise ailesinin yaşadığı Bilecik’in Bozüyük ilçesine gönderileceği öğrenildi.

MSB: BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekât bölgesinde PKK/YPG’li teröristlerle çıkan çatışmada 1 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. İstihkam Uzman Çavuş Hacı Bebek’in şehit düşmesiyle ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Barış Pınarı Harekât bölgesinde 11 Ekim 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerle çıkan çatışmada 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

DÜN ER TOPÇU ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜ

Dün de Sözleşmeli Er Ahmet Topçu şehit düşmüştü. Harekâtın üçüncü gününde şehit olan asker sayısı dörde çıktı.

Bakanlık açıkladı! İşte öldürülen terörist sayısı

Fırat’ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 399 oldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında bugüne kadar etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Fırat’ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı kapsamında etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 399 oldu” denildi.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Valilikten yapılan açıklamada, Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Nusaybin ilçesine siviller hedef alınarak atılan havan ve roket mermilerinin isabet etmesi sonucu 8 kişinin şehit olduğu, 35 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Yaralanan vatandaşların Nusaybin ve Mardin Devlet hastanelerinde tedavi altına alındığı ifade edilen açıklamada, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara acil şifa dileğinde bulunuldu.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

ŞEHİTLERİMZ VAR YÜREĞİMİZ YANIYOR.KANLARI YERDE KALMADI 400 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ | Olay Haber
bodrum escort