USD
EURO
ALTIN

TÜRK ORDUSU SURİYE’DE TERÖRİSTLERİ VURUYOR,TEL ABYAD’A GİRİYOR

Güney ve doğudan Tel Abyad merkeze yaklaşıldı Barış Pınar Harekatının beşinci gününde gelen son dakika bilgisine göre güney ve doğudan Tel Abyad merkeze yaklaşıldı. Barış Pınarı harekatı kapsamında Suriye’nin Telabyad şehir merkezine doğru ilerleyişini sürdüren Suriye Milli Ordusu ve TSK, kentin doğu ve güneyinden merkeze yaklaştı. Fırat’ın doğusundaki PKK/YPG hedeflerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı […]

TÜRK ORDUSU SURİYE’DE TERÖRİSTLERİ VURUYOR,TEL ABYAD’A GİRİYOR

Güney ve doğudan Tel Abyad merkeze yaklaşıldı

Barış Pınar Harekatının beşinci gününde gelen son dakika bilgisine göre güney ve doğudan Tel Abyad merkeze yaklaşıldı.

Barış Pınarı harekatı kapsamında Suriye’nin Telabyad şehir merkezine doğru ilerleyişini sürdüren Suriye Milli Ordusu ve TSK, kentin doğu ve güneyinden merkeze yaklaştı.

Fırat’ın doğusundaki PKK/YPG hedeflerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Türk askeri ve Milli Suriye Ordusu (MSO) birlikleri, yoğun çatışmaların ardından Telabyad’ın doğusundaki ve güneyindeki mahalleler bir ele geçirilmeye devam ediyor. Suriye Milli Ordusu ve Mehmetçik, Telabyad’ın iç kısımlarına doğru ilerliyor.

Yoğun top ve obüs atışları ile de PKK/YPG hedefleri yerle bir ediliyor.

Teröristler Suruç ve Akçakale’deki yine sivillere saldırdı!

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine atılan 3 havan mermisi nedeniyle 1 kişi yaralandı. Akçakale ilçesine atılan havan da bir binaya isabet etti.

Terör örgütü YPG/PKK’nın Suriye’de işgali altındaki bölgelerden Suruç ve Akçakale’deki sivillere yönelik havan mermili saldırısında bir kişi yaralandı.

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ediyor.

Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki bir bölgeden Suruç ilçesindeki sivillerin bulunduğu 3 eve havanlı saldırı düzenlendi.
Saldırılarda yaralanan bir kişi Suruç Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Evlerde de hasar meydana geldi.
Terör örgütü tarafından Akçakale ilçesine yönelik de havanlı saldırı gerçekleştirildi.

Sivillerin bulunduğu bir binaya isabet eden havan nedeniyle yaralanan olmazken, patlama nedeniyle panik yaşayan 2 kişi kontrol amaçlı hastaneye götürüldü.
Saldırıda binada büyük hasar meydana geldi.

YORUMLAR


    0 YORUM

TÜRK ORDUSU SURİYE'DE TERÖRİSTLERİ VURUYOR,TEL ABYAD'A GİRİYOR | Olay Haber
bodrum escort