USD
EURO
ALTIN

BAHÇELİ’DEN SABAH GAZETESİNİN”SAKALI KALICI OLMASIN”TALEBİ

Geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle tedavi gören MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 gün sonra MHP Genel Merkezi’nde mesaisine başladı. Genel Merkez’e gelişinde çok sayıda partilinin alkışlarıyla karşılanan Bahçeli, makam odasına girişinde de onları selamladı. Bahçeli’nin sakal bırakması dikkat çekti. Ankara’da gazeteciler Bahçelinin sağlık açısısndan bir süre daha evinde dinleneceğini iddia ettiler.Bu nedenle TBMM deki […]

BAHÇELİ’DEN  SABAH GAZETESİNİN”SAKALI KALICI OLMASIN”TALEBİ

Geçirdiği üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle tedavi gören MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 gün sonra MHP Genel Merkezi’nde mesaisine başladı. Genel Merkez’e gelişinde çok sayıda partilinin alkışlarıyla karşılanan Bahçeli, makam odasına girişinde de onları selamladı. Bahçeli’nin sakal bırakması dikkat çekti.

Ankara’da gazeteciler Bahçelinin sağlık açısısndan bir süre daha evinde dinleneceğini iddia ettiler.Bu nedenle TBMM deki MHP grup toplantısına katılmadını söylendi.

Bahçeli, 23 Eylül’de, mide bulantısı şikâyetiyle Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne gitmişti. Burada kısa süreli tedavi gören Bahçeli’ye, ‘üst solunum yolu enfeksiyonu’ teşhisi konulmuştu. Daha sonra hastaneden ayrılarak evinde istirahate çekilen Bahçeli, geçen sürede bazı tetkikler için de Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne gidip gelmişti. Bahçeli, bu sürenin ardından ilk kez dün saat 10.30’da Genel Merkez’e giderek çalışmalarına başladı. Çok sayıda partili Bahçeli’yi sevgi gösterisi ile karşıladı.

Bahçeli, makam odasına giderken de partililerini el sallayarak balkondan selamladı. Bahçeli’nin tedavi sürecinde sakal bırakması dikkat çekti. Binadaki ülkücüler “Hareketin Lideri Devlet Bahçeli” sloganlarını attılar. Bahçeli, daha sonra beraberindeki Başkanlık Divanı üyeleri ile makam odasına giderek, bir süre sohbet etti. Bahçeli’nin Özel Kalem Müdürü Murat Çeliker, Twitter hesabından “MHP Lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendi mesai programına başladılar” mesajıyla makam odasından çekilen fotoğrafı paylaştı. MHP’li milletvekilleri de karşılamanın ardından sosyal medya hesaplarından “Liderimiz Genel Merkezde Allah başımızdan eksik etmesin. Hoşgeldiniz bilge liderim. Rabbim başımızdan eksik etmesin” mesajlarını aktardılar.

Dedikodu fırtınası

Bahçeli’nin Genel Merkez’e gelmesinin ardından bir yazılı açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da “MHP Liderinin ismi etrafında koparılan ve bir türlü dindirilmek istenmeyen ahlak ve edep dışı dedikodu fırtınasının arka planında, Bahçeli olmaksızın siyaset umutları yatmaktadır. Fısk, fücur ve tefrika erbabının Sayın Devlet Bahçeli’nin hastalığı meselesini alçakça deşelemekten muratları, MHP kalesini komutansız bırakarak düşürmektir” dedi.

Erdoğan’dan telefon

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesinde telefonla aradığı Bahçeli’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı, Erdoğan, Bahçeli ile görüşmesine ilişkin videoyu da paylaştı. Erdoğan, görüşmede Bahçeli’ye, “Rabbim şifalar versin, çok büyük geçmiş olsun” dedi.posta.com.tr

Sabah’tan “sakalı kalıcı olmasın” talebi

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısında Devlet Bahçeli’nin ‘sakalını kesmesi gerektiğini’ savundu.

Hükümete yakın Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süre dinlendikten sonra kameralar karşısına sakallı çıkan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “Sakalının kalıcı olmamasını diliyorum” dedi.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısında Devlet Bahçeli’nin ‘sakalını kesmesi gerektiğini’ savundu.

Siyasi liderler için ‘imajın önemli olduğunu’ söyleyen Barlas’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Barış Pınarı Harekatı’nın aşamalarını heyecanla izlerken, Devlet Bahçeli’nin sakalına takılmak da varmış kaderde… Kaç gündür sağlığına kavuşsa da, eskisi gibi MHP’nin başında doğruları seslendirse diye beklediğimiz Bahçeli görevinin başına döndü ama sakallı döndü…

Devlet Bahçeli de görmeye alıştığımız yüzlerden birine sahiptir. Bu yüzlerin sahipleri olan siyasi liderler Atatürk’ten ve İsmet İnönü’den beri her sabah sinekkaydı tıraş olup kamuoyu önüne çıkarlar.

Yani ne kadar moda olsa da, görünüşlerinden memnun olmayan ve sakal bırakınca daha bilge görüneceklerini zanneden kuşaklara özenmezler siyasi liderler. Kısacası Devlet Bahçeli’nin sakalının kalıcı olmamasını diliyorum.

 

 

YORUMLAR


    0 YORUM

BAHÇELİ'DEN SABAH GAZETESİNİN''SAKALI KALICI OLMASIN''TALEBİ | Olay Haber
bodrum escort