USD
EURO
ALTIN

BARIŞ HAREKATINDA SÜRE DOLUYOR HALA 1000 TANE TERÖRİST ÇEKİLMEDİ.ERDOĞAN UYARDI

Erdoğan: Sözler tutulmazsa harekât kaldığı yerden devam eder. ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası terör örgütüne, güvenli bölgeden çekilmesi için 5 gün süre verilmişti. Bu süre bu akşam doluyor. Erdoğan kritik saatlerde Moskova’da olacak. Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Erdoğan, ABD ile varılan mutabakat sonucu durdurulan Barış Pınarı Harekâtı’nın mutabakata uyulmaması durumunda kaldığı yerden […]

BARIŞ HAREKATINDA SÜRE DOLUYOR HALA 1000 TANE TERÖRİST ÇEKİLMEDİ.ERDOĞAN UYARDI

Erdoğan: Sözler tutulmazsa harekât kaldığı yerden devam eder.

ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası terör örgütüne, güvenli bölgeden çekilmesi için 5 gün süre verilmişti. Bu süre bu akşam doluyor. Erdoğan kritik saatlerde Moskova’da olacak. Rusya ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Erdoğan, ABD ile varılan mutabakat sonucu durdurulan Barış Pınarı Harekâtı’nın mutabakata uyulmaması durumunda kaldığı yerden devam edeceğini dile getirdi. YPG’nin bölgeden çekilme faaliyetlerinin devam ettiğini de ifadeden Erdoğan, Silahların depolandığı yerleri de tespit ettik. Kim bilir nerelerden daha neler çıkacak! Bu silahlar Amerika tarafından buraya gönderildi. Sayın Pence ve Pompeo ile yapılan görüşmelerde bu konuların hepsi konuşuldu. Götürebildiklerini götürecekler o ayrı konu, ama kalanları biz toparlayacağız.” dedi.

110 saatte 700-800 YPG’li çekildi! Hainler için süre daralıyor

Türkiye 17 Ekim’de ABD ile varılan anlaşma kapsamında Barış Pınarı Harekâtı’na 120 saat (beş gün) ara verdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan mutabakat kapsamındaki sürenin bugün 22.00 itibarıyla dolacağını duyururken, şimdiye kadar 700-800 civarında teröristin çekildiğini açıkladı. Kalan çok az bir zaman içerisinde 32 kilometrelik şeridi terk etmesi gereken YGP’li sayısı ise 1200…

Türkiye güney sınırının güvenliğini sağlamak ve bölgede istikrarı tesis etmek için 9 Ekim’de Barış Pınarı Harekâtı’na başladı.

Dünyadan gelen tüm karşı çıkışlara rağmen terör örgütü PKK uzantısı PYD/YGP’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri unsurlarını bölgeden püskürtmeye başlayan Mehmetçik, ABD ile varılan anlaşma kapsamında 17 Ekim’de operasyona ara verdi.

Buna karşılık terör örgütü PKK uzantısı YPG güçleri Barış Pınarı Harekâtı’yla terörden arındırılması hedeflenen 32 kilometre derinliğindeki alandan çekilmeyi kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Soçi’ye hareketinden önce gazetecilere konuya ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, bu kapsamında yaklaşık 110 saatte 700-800 civarında YPG’li teröristin çekildiğini duyurdu. 32 kilometre derinliğindeki alandan çekilmesi gereken terörist sayısını ise 1200 olarak açıkladı.

Anlaşmada belirlenen sürenin dolmasına çok az bir zaman kalırken, 1200 YPG’linin bölgeden çekilmesinin mümkün olup olmadığı ise akıllarda soru işareti bıraktı.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

BARIŞ HAREKATINDA SÜRE DOLUYOR HALA 1000 TANE TERÖRİST ÇEKİLMEDİ.ERDOĞAN UYARDI | Olay Haber
bodrum escort