USD
EURO
ALTIN

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD ZİYERETİNİ İPTAL EDEBİLİR!

Reuters’a konuşan Türk yetkililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini iptal edebileceğini iddia etti. 13 Kasım’da Washington’a giderek ABD Başkanı Trump ile görüşmesi beklenen Erdoğan’ın Temsilciler Meclisi’nden geçen Türkiye karşıtı tasarılar ve Trump’ın diplomasi sınırlarını aşan mektubuna tepki olarak bu ziyaretini iptal edebileceği iddia edildi. Geçen hafta ABD’de Temsilciler Meclisi’nden peş peşe geçen Türkiye karşıtı iki tasarının […]

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN  ABD ZİYERETİNİ İPTAL EDEBİLİR!

Reuters’a konuşan Türk yetkililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretini iptal edebileceğini iddia etti. 13 Kasım’da Washington’a giderek ABD Başkanı Trump ile görüşmesi beklenen Erdoğan’ın Temsilciler Meclisi’nden geçen Türkiye karşıtı tasarılar ve Trump’ın diplomasi sınırlarını aşan mektubuna tepki olarak bu ziyaretini iptal edebileceği iddia edildi.

Geçen hafta ABD’de Temsilciler Meclisi’nden peş peşe geçen Türkiye karşıtı iki tasarının ardından Ankara-Washington hattında tansiyon yükselmişti… Hiçbir konuda anlaşamayan Cumhuriyetçi ve Demokrat siyasetçilerin Türkiye karşıtlığında anlaştığı iki tasarıdan biri 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak nitelendiren tasarısıydı. Hemen ardından ise Suriye operasyonu nedeniyle Ankara’ya yaptırımlar öngören tasarı kabul edilmişti.

Bu adımlar geçen hafta içinde Ankara’nın büyük tepkisini çekerken bugün Reuters’a ismini açıklamadan konuşan Türk yetkililer 13 Kasım’da ABD’ye gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ziyaretini iptal edebileceğini öne sürdü.

Reuters’ın özel haberinde ismini açıklamayan 3 Türk yetkilinin görüşlerine yer verildi. Yetkililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek hafta yapacağı ziyareti protesto amaçlı iptal edebileceğini söyledi. İsmini açıklamayan yetkili, “Atılan bu adımlar iki ülke ilişkisine ciddi bir şekilde zarar veriyor. Bu kararlardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti beklemede” dedi. Yetkili son kararın henüz verilmediğini açıkladı.İsmini açıklamayan bir diğer yetkili ise, “ABD, Türkiye’deki mevcut siyasi iklimi kullanarak bu tasarıları geçirdi” dedi

Reuters’a konuşan bir diğer yetkili ise, Trump’ın mektubu ve onaylanan tasarıların iki ülke arasındaki ilişkiye zarar verdiğini söylerken, “Eğer atmosfer değişmezse bir ziyaret olmasının bir anlamı kalmayacak” yorumunu yaptı.

Reuters’a konuşan ve Cumhurbaşkanlığı’na yakın bir kaynak, “İki liderin iyi bir ilişkisi var. Başkan Trump kendi kurumları için Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olmak istiyor” ifadesini kullandı.

Kalın’dan, Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti ile ilgili, “Bu ziyaret talebi bizden gelmemiştir. Olup olmayacağına dair değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Bu ziyaretten amacımız Washington’a gitmiş olmak değil, tam tersine ülkemizin çıkarları doğrultusunda somut neticeler elde edebilmektir” dedi.

Daha önce Reuters’a ismini açıklamadan konuşan Türk yetkililer 13 Kasım’da ABD’ye gitmesi planlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ziyaretini iptal edebileceğini öne sürmüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretiyle ilgili olarak “Olup olmayacağına dair değerlendirmelerimiz devam etmektedir” dedi. Kalın bu sözleriyle Reuters’a konuşan Türk yetkiliyi doğrulamış oldu.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ABD ZİYERETİNİ İPTAL EDEBİLİR! | Olay Haber
Google Analytics Alternative
www.backlinktr.biz | 520: Web server is returning an unknown error

Error 520 Ray ID: 55cc3c2888d5e007 • 2020-01-29 15:28:17 UTC

Web server is returning an unknown error

You

Browser

Working
Frankfurt

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

There is an unknown connection issue between Cloudflare and the origin web server. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you are a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you are the owner of this website:

There is an issue between Cloudflare's cache and your origin web server. Cloudflare monitors for these errors and automatically investigates the cause. To help support the investigation, you can pull the corresponding error log from your web server and submit it our support team. Please include the Ray ID (which is at the bottom of this error page). Additional troubleshooting resources.