USD
EURO
ALTIN

BODRUM ÇALIKUŞU KOROSUNUN ”ATATÜRK’E SAYGI” KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Atamız  Bodrum’da ”Atatürk’e saygı” konseri ile anıldı.Çalıkuşu Kültür ve sanat Derneği tarafından Herodot Kültür merkezinde düzenlenen gecede Şef Perihan Sözen yönetimindeki Çalıkuşu korosu muhteşem bir konser verdi. Bodrum Çalıkuşu Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenenen gecede ünlü sanatçı Perihan Sözen şefliğindeki topluluğun konseri sırasında  Atatürk ve yaşamı sinevizyon eşliğinde gösterildi. Çalıkuşu  […]

BODRUM ÇALIKUŞU KOROSUNUN ”ATATÜRK’E SAYGI” KONSERİ MUHTEŞEMDİ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Atamız  Bodrum’da ”Atatürk’e saygı” konseri ile anıldı.Çalıkuşu Kültür ve sanat Derneği tarafından Herodot Kültür merkezinde düzenlenen gecede Şef Perihan Sözen yönetimindeki Çalıkuşu korosu muhteşem bir konser verdi.

Bodrum Çalıkuşu Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenenen gecede ünlü sanatçı Perihan Sözen şefliğindeki topluluğun konseri sırasında  Atatürk ve yaşamı sinevizyon eşliğinde gösterildi.

Çalıkuşu  Topluluğu’nun  Herodot Kültür Merkezi’nde verdiği Atatürk’e Saygı konserinin geliri Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlandı.

ATATÜRK’ÜN ÇOK SEVDİĞİ ŞARKILAR SÖYLENDİ 

Çalıkuşu Kültür ve Sanat Derneği tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81. Yılında “Atatürk’ü Anma Konseri düzenlendi. Konseri  500 sanatsever ilgi ile izledi.  Gecede  sanatçı Yalçın Dümer sunuculuk yaptı.

Türk sanat Müziğinin ünlü sesi  Perihan Sözen yönetimindeki amatör ”Çalıkuşu”korosu Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdi.Atatürk’ün Selanik’ten hemşehrisi olan sanatçı Perihan Sözen titiz bir çalışma ile Atamızın sevdiği şarkıları seçtiğini söyledi.Sanatçı Perihan Sözen hem koruyu yönetti ve zaman zaman Atatürk’ün en sevdiği şarkı ve türküleri seslendirirken göz yaşlarını tutamadı.

Uluslararası sanatcımız Soprano Burcu Hancı gecede konuk olarak sahnede Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirerek büyük beğeni ve alkış aldı.

Ünlü sanatçı Şef Perihan Sözen yönetiminde sahneye çıkan Çalıkuşu topluluğu,”Sarı Zeybek”,”Manastırın ortasında” “Mani oluyor halimi takrire hicabım”, ”İzmirin Kavakları’.Vardar Ovası”.“Lezzet almış geçmiyor”, “Bağa girdim kamışa”, “Çökertme”, “A benim mor çiçeğim”,”Yaktın ah beni yaktın”,Fincanı taştan oyarlar” gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Şarkıların bir bölümüne sanatseverlerde eşlik etti ve Çalıkuşu topluluğunu ayakta alkışladı.konseri izleyen sanatseverler ”Doyamadık.Muhteşem bir konserdi”diye Çalıkuşu Korosu şefi Perihan Sözen ve diğer üyelerini candan kutladı.

YORUMLAR


    0 YORUM

BODRUM ÇALIKUŞU KOROSUNUN ''ATATÜRK'E SAYGI'' KONSERİ MUHTEŞEMDİ | Olay Haber