USD
EURO
ALTIN

TRUMP-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE ”HERŞEY ÇOK GÜZEL BAŞLADI” FİNAL NASIL OLACAK?

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sıcak şekilde karşıladı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donal Trump ile bir araya geldi.Herşey çok güzel başladı.Görğşmeler sonunda final nasıl bitecek heyecanla bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın Beyaz Saray’daki görüşmesi sona erdi. Görüşme, 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin başlangıcında Trump, […]

TRUMP-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE ”HERŞEY ÇOK GÜZEL BAŞLADI” FİNAL NASIL OLACAK?

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sıcak şekilde karşıladı,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donal Trump ile bir araya geldi.Herşey çok güzel başladı.Görğşmeler sonunda final nasıl bitecek heyecanla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın Beyaz Saray’daki görüşmesi sona erdi. Görüşme, 1 saat 15 dakika sürdü. Görüşmenin başlangıcında Trump, Türkiye-Suriye sınırında yaptıklarından dolayı Erdoğan’a teşekkür ettiğini söyledi. İkili görüşmenin ardından çalışma yemeğine geçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Beyaz Saray’da resmi törenle karşılandı.

Beyaz Saray’a gelişinde tören kıtası tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, makam aracından inişlerinde ABD Başkanı Trump ve eşi Melania Trump ile tokalaşarak gazetecileri selamladı.

Daha sonra Şeref Defteri’ni imzalayan Erdoğan, baş başa görüşme için Oval Ofis’e geçti.

Erdoğan ile Trump’ın görüşmesi TSİ 20.13’te başladı.

TRUMP: TİCARET HACMİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ

Beyaz Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelen Trump, ikili görüşme öncesinde Oval Ofis’te gazetecilere açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a (Türkiye -Suriye sınırında) yaptıkları için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Suriye’nin kuzeydoğusunda Türkiye ve ABD arasında varılan anlaşma sonucu sağlanan “ateşkesin” korunduğunu belirten Trump, “Kürtler (YPG/PKK) ile konuşuyoruz, gayet memnun görünüyorlar.” dedi.

“7 bin mil” ötedeki sınırlar hakkında korkmak istemediğini belirten Trump, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a (Türkiye -Suriye sınırı) yaptıkları için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

Trump, bölgedeki tarihi anladığını belirterek, “Onların (Türkiye ile YPG-PKK) sorunlarını anlıyorum. Üzerinde konuştuğumuz bölgede Türkiye’den de birçok insan hayatını kaybetti. Bunun hakkında da bir şeyler yapmak zorundayız. Bu tek yön bir yol değil.” ifadesini kullandı.

“İKİLİ TİCARET HACMİ KOLAYLIKLA 100 MİLYAR DOLAR OLABİLİR”

Türkiye ile ABD’nin ticaret hacmini genişletmeye çalıştıklarını da vurgulayan Trump, “Türkiye ile ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarabileceğimizi düşünüyoruz. Şu andaki ticaret hacmimiz 20 milyar dolar ama bu rakam kolaylıkla 100 milyar dolar olabilir.” dedi.

ABD’nin DEAŞ elebaşı Ebubekir El Bağdadi’yi yakaladığını vurgulayan Trump, “Türkiye de DEAŞ tutuklularını izliyor ve son dönemde 100’den fazla DEAŞ savaşçısını yakaladı.” diye konuştu.hurriyet.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

TRUMP-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİNDE ''HERŞEY ÇOK GÜZEL BAŞLADI'' FİNAL NASIL OLACAK? | Olay Haber
bodrum escort