USD
EURO
ALTIN

BODRUM’DA’BİZE KİMSE DOKUNAMAZ’ DİYEN AĞALARIN KAÇAK İNŞAATLARININ YIKIMI HIZLA SÜRÜYOR

Bodrum’da kaçak inşaatların yıkımı bütün hızıyla sürüyor.Bize birşey olmaz kimse dokunamaz arkamızda ”Ankara var”diye imara aykırı inşaatları yapanların projelerindeki kaçak bölümler yıkıldı ve yıkıma devam ediliyor. Bodrum’da, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı incelemenin ardından hızlandırılan kaçak yapılardaki yıkım işlemleri devam ediyor – Çalışmalar sonucu, imara ve ruhsata aykırılıklar bulunan projelerdeki kaçak yapıların büyük […]

BODRUM’DA’BİZE KİMSE DOKUNAMAZ’ DİYEN AĞALARIN KAÇAK İNŞAATLARININ YIKIMI HIZLA SÜRÜYOR

Bodrum’da kaçak inşaatların yıkımı bütün hızıyla sürüyor.Bize birşey olmaz kimse dokunamaz arkamızda ”Ankara var”diye imara aykırı inşaatları yapanların projelerindeki kaçak bölümler yıkıldı ve yıkıma devam ediliyor.

Bodrum’da, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı incelemenin ardından hızlandırılan kaçak yapılardaki yıkım işlemleri devam ediyor

– Çalışmalar sonucu, imara ve ruhsata aykırılıklar bulunan projelerdeki kaçak yapıların büyük ölçüde yıkıldığı gözlendi

İmara ve ruhsata aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle durdurulan projelerdeki yıkımlar, Bakanlık ve Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde, havuz, otel binaları, iskeleler, ticari alanlar ve mendirek gibi yapılarda mal sahiplerince yürütülüyor.

Çalışmalar ilçenin Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan, Gölköy ve Torba mahallelerinde tespit edilen, imara ve ruhsata aykırılıklar bulunduğu gerekçesiyle durdurulan projelerde gerçekleştiriliyor.

İmara aykırı yapıların birçoğunun yıkımı, iş makineleri ve inşaat işçileri tarafından yapıldı. Kalan diğer kaçak yapıların yıkımlarına ise devam ediliyor. Moloz yığınları alandan kamyonlarla taşınırken, işçiler tarafından da bölgede kıyı düzenleme çalışması yapılıyor.

Yıkım işlemlerinin başladığı günden bu yana çok sayıda kaçak yapının yıkıldığı dikkati çekiyor.

Geçen ağustos ve eylülde iki kez ziyaret ettiği Bodrum’da imara aykırı yapıları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait botla kıyı denetimleri yapmıştı.

Kurum, kıyı ve koylardaki kaçak yapılaşmayla mücadele denetimlerinde Gökçebel, Gündoğan, Göltürkbükü ve Torba mevkilerinde imara aykırı olduğu belirlenen inşaatlara ilişkin yetkililerden bilgi almış, bazı projelerin inşaat faaliyetlerini sürdüren yetkililerle telefonda görüşmüş, yıkım işleminin daha hızlı ilerlemesi için talimat vermişti.

YORUMLAR


    0 YORUM

BODRUM'DA'BİZE KİMSE DOKUNAMAZ' DİYEN AĞALARIN KAÇAK İNŞAATLARININ YIKIMI HIZLA SÜRÜYOR | Olay Haber
bodrum escort