USD
EURO
ALTIN

KILIÇDAROĞLU”ASKERİMİZİN KANININ LİBYA ÇÖLLERİNDE DÖKÜLMESİNE KARŞIYIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı: Kılıçdaroğlu, Libya’ya asker gönderilmesine “Hayır” diyeceklerini belirtip, “Bu dış politika Türkiye’ye yarar değil zarar getirir. Vicdanı olan herkes bunu görmeli” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereye “Evet” demeyeceklerini belirtti, “Libya’da ne işimiz var?” diye sordu. Hem […]

KILIÇDAROĞLU”ASKERİMİZİN KANININ LİBYA ÇÖLLERİNDE DÖKÜLMESİNE KARŞIYIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıkladı: Kılıçdaroğlu, Libya’ya asker gönderilmesine “Hayır” diyeceklerini belirtip, “Bu dış politika Türkiye’ye yarar değil zarar getirir. Vicdanı olan herkes bunu görmeli” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gazetelerin Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin tezkereye “Evet” demeyeceklerini belirtti, “Libya’da ne işimiz var?” diye sordu. Hem Kanal İstanbul hem de Ankara’daki TOGO Kuleleri’yle ilgili tartışmaları değerlendirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıda şunları söyledi:

‘TEZKEREYE EVET DEMEYİZ’

TEZKEREYE ‘HAYIR OYU: Libya’ya İhvan kardeşliği için gidiliyor. Gerek Suriye, gerek Libya açısından izlenen dış politika Türkiye’ye yarar değil zarar getirecektir. Libya tezkeresinin TBMM’de oylanması sırasında askerimizin Libya’ya gönderilmesine “Evet” demeyeceğiz. Askerimizin kanının Libya çöllerinde dökülmesini istemiyoruz.

TARİH BİLGİSİ DE YOK: Erdoğan, Libya’ya asker gönderme gerekçesini anlatırken, “Gazi Mustafa Kemal de Libya’ya gitti” diyor. Bu kadar tarih bilgisinden yoksun bir cumhurbaşkanını ilk kez görüyorum. Libya o zaman Osmanlı toprağıydı. Osmanlı subayı olarak o toprağı korumak için gitti.

‘YAZIKTIR, GÜNAHTIR…’

AMAÇ BARIŞ OLMALI: Vatan savunmasına ‘Evet’, o konuda hepimiz canımızı vermeye hazırız. Askerlerimizin şehit olmasını, kanlarının Libya çöllerine akmasını doğru bulmuyorum, kabul etmiyorum. Yazıktır günahtır bu memlekete. Vicdanı olan herkes bunu görmeli, tartmalı. Hangi gerekçe ile gidiyor? Hangi avantajlar sağlanacak Türkiye’ye? Türkiye, Libya’ya savaşmak için değil, Libya’daki tarafları barıştırmak, bölgeye barışı getirmek için gitmeli. İki tarafla da konuşmalı. Böyle bir rol üstlenmeli.

TANK PALET’İ UNUTTURMAYIZ: Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılara verilmesi de Silahlı Kuvvetlere ihanettir. Bunu hiç unutturmayacağız. Erdoğan beni mahkemeye verdi. Kendisine teşekkür ederim. Davada sözleşmeleri, protokolleri isteyeceğiz.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

KILIÇDAROĞLU''ASKERİMİZİN KANININ LİBYA ÇÖLLERİNDE DÖKÜLMESİNE KARŞIYIZ'' | Olay Haber
bodrum escort