USD
EURO
ALTIN

OLAY TAN ORADAYDI: ECEVİT’E SUİKAST DÜZENLENDİĞİNDE BİLE YANINDA OLAN RAHŞAN ECEVİT HAYATINI KAYBETTİ

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında tedavi gördüğü GATA’da hayatını kaybetti.Rahşan Ecevit eşi Bülent Ecevit’in yanına gömülmesi vasiyeti vardı. FOTOTĞRAFI ÇEKEN OLAY TAN DİYOR Kİ:CHP eski Genel Başkanı ve Başbakanlardan Bülent Ecevit’e 1975 yılında Bolu-Gerede de faşiştler tarafında suikast düzenlendiğinde eşi Rahşan Ecevit’in hemen yanında sevgili eşi Rahşan Ecevit vardı. FOTOĞRAF(CHP LİDERİ […]

OLAY TAN ORADAYDI: ECEVİT’E SUİKAST DÜZENLENDİĞİNDE BİLE YANINDA OLAN RAHŞAN ECEVİT HAYATINI KAYBETTİ

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında tedavi gördüğü GATA’da hayatını kaybetti.Rahşan Ecevit eşi Bülent Ecevit’in yanına gömülmesi vasiyeti vardı.

FOTOTĞRAFI ÇEKEN OLAY TAN DİYOR Kİ:CHP eski Genel Başkanı ve Başbakanlardan Bülent Ecevit’e 1975 yılında Bolu-Gerede de faşiştler tarafında suikast düzenlendiğinde eşi Rahşan Ecevit’in hemen yanında sevgili eşi Rahşan Ecevit vardı.

FOTOĞRAF(CHP LİDERİ BÜLEN ECEVİT İLE OLAY TAN 1977 GENEL SEÇİM GEZİSİNDE)

Kurşunların yağdığı ve taşların atıldığı anda Ecevit’ler el ele korkmadan meydandaydı.Rahşan hanım eşi Bülent Ecevit’i birgün bile yalnızbırakmadı hep yanıbaşındaydı.Ancak onları ölüm ayırdı.Şimdi Rahşan Ecevit sevgili eşi Bülent’ine kavuştu,,

İŞTE ECEVİT’E BOLU-GEREDE DE DÜZENLENEN SALDIRIDA ÇEKTİĞİM FOTOTĞRAFLAR ÇALIŞTIĞIM GÜNAYDIN GAZETESİNDE YAYIMLANDI.(OLAY TAN)

1975 yılında Bülent ve Rahşan Ecevit Bolu Gerede de silahlı taşlı saldırıya uğradığın da Oraday’dım ve çektiğim fototğraflarla tarihe tanıklı ettim.

 

Bir süredir Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve DSP’nin kurucusu Rahşan Ecevit, akşam 21.20’de böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetti.

RAHŞAN ECEVİT İÇİN GENİŞ KAPSAMLI BİR CENAZE TÖRENİ YAPILMASI BEKLENİYOR

Türk siyasetinin önemli isimlerinden biri olan Rahşan Ecevit’in vefatı sonrası GATA’dan canlı yayına bağlanan CNN TÜRK muhabiri Ünal Kaya yaptığı açıklamada, “Son dönemde durumunun biraz daha ağırlaştığı ifade ediliyordu. Tüm partilerden GATA’ya giden isimler var. Süreçle ilgili bilgi alıyorlar. Bir süredir hem tedavisi hem yaşının ilerlemesi nedeniyle uzun süredir kameralardan uzaktı. Cenazesi yetişirse yarın olacak, pazar gününe de kalabilir. Geniş kapsamlı ve geniş katılımlı bir cenaze töreni düzenlenmesi bekleniyor” dedi.

RAHŞAN ECEVİT KİMDİR?

Rahşan Ecevit 1923, Bursa doğumlu, Türk ressam, yazar ve siyasetçidir. Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi’nin kurucusu ve ilk başkanıdır. 1946’da Bülent Ecevit ile evlendi.Aslen Selanik’ten Şebinkarahisar’a yerleşmiş bir ailenin çocuğudur. Babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral’dır. Ankara Lisesi ve Robert Koleji mezunudur.

Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi’nin kurucusu ve ilk başkanı olan Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü GATA’da hayatını kaybetti. 1946’da Bülent Ecevit ile evlenen Rahşan Ecevit’in vefat haberiyle beraber hayatına ilişkin bilgiler gündeme geldi. Rahşan Ecevit siyasi kimliğinin yanı sıra, yazar ve ressamlığıyla da Türkiye tarihinde ön planda yer alıyordu.

DSP’nin kurucusu ve eski genel başkanıdır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yazdığı Pülümür’de Aşk adlı roman, 2002 yılında tiyatroya uyarlanmıştır. Kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti’den 4 Haziran 2009 tarihinde istifa etti. 17 Ocak 2010 tarihinde kurucusu olduğu Demokratik Sol Halk Partisi’nin 2. Genel Başkanlığına seçildi. 22 Mayıs 2010 tarihindeki 33. CHP kurultayına bağımsız milletvekili Emrehan Halıcı ile katılarak, tek başına genel başkan adayı olan ve kazanan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP’ye desteğini açıkladı.

YORUMLAR


    0 YORUM

OLAY TAN ORADAYDI: ECEVİT'E SUİKAST DÜZENLENDİĞİNDE BİLE YANINDA OLAN RAHŞAN ECEVİT HAYATINI KAYBETTİ | Olay Haber
bodrum escort