USD
EURO
ALTIN

DEPREM İÇİN SEFERBER OLDUK TÜRKİYE’NİN KALBİ ELAZIĞ-MALATYA’DA ATIYOR 44 CAN KURTARILDI

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’nun katıldığı bir canlı yayında paylaştığı bilgilere göre, Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a yükseldi. Yaralıların sayısı ise 1466 olarak açıklandı. AFAD Başkanı katıldığı bir canlı yayında yaptığı duyuruda depremde ölenlerin sayısının arttığını açıkladı. Güllüoğlu açıklamasında, 6,8’lik depremin ardından 29 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.İlk tespitlere göre 72 binanın yıkıldığı, 514’ünün ağır hasar […]

DEPREM İÇİN SEFERBER OLDUK TÜRKİYE’NİN KALBİ ELAZIĞ-MALATYA’DA ATIYOR 44 CAN KURTARILDI

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’nun katıldığı bir canlı yayında paylaştığı bilgilere göre, Elazığ’daki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 29’a yükseldi. Yaralıların sayısı ise 1466 olarak açıklandı.

AFAD Başkanı katıldığı bir canlı yayında yaptığı duyuruda depremde ölenlerin sayısının arttığını açıkladı.

Güllüoğlu açıklamasında, 6,8’lik depremin ardından 29 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.İlk tespitlere göre 72 binanın yıkıldığı, 514’ünün ağır hasar aldığı ve 409’unun az ve orta hasarlı olduğu aktarıldı.Elazığ’daki deprem sonrası AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleriyle enkazdan sağ çıkarılan kişi sayısı 44’e yükseldi.Azize’nin kurtarılma anı saniye saniye kaydedildi!

Azize isimli kadının kurtarılma haberinden sonra, Azize vasıtasıyla iletişim sağlanan Hatun Teyze de enkazdan çıkarıldı.

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yıkılan binanın enkazı altında kalan Azize ve beraberindekilerin kurtarılmasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ekipler 23 saatin sonunda bir kadın ve çocuğuna ulaştı. Uzun uğraşlar sonucu anne kucağında çocuğuyla enkaz altından çıkarıldı. 24. saat sonra ise bir mucize haberi daha geldi. Elazığ’da Jandarma arama kurtarma ekipleri, enkaz altından 2.5 yaşında bir çocuk kurtardı.

 Uzun uğraşlar sonucu anne kucağında çocuğuyla enkaz altından çıkarıldı. Mucize kurtuluş kameralara böyle yansıdı.

BİR MUCİZE DAHA

Elazığ’da Jandarma arama ekipleri, enkaz altından 2.5 yaşındaki bir çocuğu kurtardı

Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem sonrası birçok ilden arama kurtarma ekipleri kente sevk edildi. Mustafapaşa Mahallesi’nde yıkılan 5 katlı apartmanın enkazı altında kalan Azize Çelik ve beraberindekilerin 17 saat sonra kurtarılmasına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

 

Görüntülerde iki itfaiye erinin Azize Çelik’e seslenmesi ve Azize Çelik’in göçük altından elini uzattığı anlar görülüyor.

KONUŞMASI KAMERALARA YANSIMIŞTI

Azize’nin AFAD çalışanı ile konuşması şöyleydi;

“Azize görebiliyorsun değil mi, telefonun şarjına bakabilir misin? Ağabeyin de yanımızda. Biz hepimiz yukarıdayız, telefonun şarjı bitmesin. Senden tek istediğim o teyzeye seslen. Onu konuşturmaya çalış. Azize… Fatma’nın annesini çıkardık, hiçbir sorun yok, Fatma’ya da ulaştık. Onu da çıkarıcağız. Onda da hiçbir şey yok.”

Azize, depremden 17 saat sonra, AFAD personeliyle telefonda yaptığı konuşmadan kısa bir süre sonra kurtarııldı.sozcu.com.tr-dha

YORUMLAR


    0 YORUM

DEPREM İÇİN SEFERBER OLDUK TÜRKİYE'NİN KALBİ ELAZIĞ-MALATYA'DA ATIYOR 44 CAN KURTARILDI | Olay Haber
bodrum escort