USD
EURO
ALTIN

BÜYÜK MUCİZE BÜŞRA BEBEK 24 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI!

Çocuk 24 annesi 27 saat sonra kurtuldu! Elazığ’da, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Mustafa Paşa Mahallesi’nde, enkaz içerisinden gelen ses üzerine anne ve kızı Yüsra Yıldız’a (2.5) ulaşan ekipler, 24 saat sonra Yüsra’yı enkazdan çıkardı. Küçük çocuğun ardından anne de 27 saatlik enkazın altından çıkarıldı. Enkazdan annesiyle kurtarılan minik Yüsra, ‘acıyor’ diye seslenmiş!Elazığ depreminde, babası ile […]

BÜYÜK MUCİZE BÜŞRA BEBEK 24 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI!

Çocuk 24 annesi 27 saat sonra kurtuldu!

Elazığ’da, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü Mustafa Paşa Mahallesi’nde, enkaz içerisinden gelen ses üzerine anne ve kızı Yüsra Yıldız’a (2.5) ulaşan ekipler, 24 saat sonra Yüsra’yı enkazdan çıkardı. Küçük çocuğun ardından anne de 27 saatlik enkazın altından çıkarıldı.

Enkazdan annesiyle kurtarılan minik Yüsra, ‘acıyor’ diye seslenmiş!Elazığ depreminde, babası ile kardeşinin hayatını kaybettiği enkazdan 24 saat sonra annesiyle birlikte kurtarılan Yüsra Yıldız’ın (2,5) arama- kurtarma ekibine ‘acıyor’ diye seslendiği ortaya çıktı. Anne- kızı 24’üncü saatte kurtaran ekipte yer alan Sedat Barutçu, “Yüsra ile annesini kurtarmış olmak, bizi mutlu etti” dedi.

Mustafa Paşa Mahallesi’nde çöken binada yürütülen arama ve kurtarma çalışmaları sırasında Jandarma Arama Kurtarma timleri, enkaz altında kalan bir kadınla iletişim sağladı. Ekipler, kadının kucağında 2.5 yaşındaki çocuğu Yüsra Yıldız’ın da olduğunu tespit etti.

Yaklaşık 24 saatin ardından kadın sesini duyan ekipler, hemen harekete geçti. Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede kadın ve çocuğunun zarar görmemesi için çalışmalarını titizlikle sürdüren ekipler, annenin 2,5 yaşındaki kızını saat 20.30 sıralarında enkazdan çıkararak kurtardı.

Enkazdan çıkarılan ve yaralı olan Yüsra, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

Merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremde, Elazığ merkezde bulunan Mustafa Paşa Mahallesi’ndeki 5 katlı apartman çöktü.

Binada bulunan Yıldız ailesi de şiddetli depremde enkaz altında kaldı. Hüseyin Yıldız ile oğlu Onur’un hayatını kaybettiği depremde, enkaz altında eşi Ayşe ile küçük kızı Yüsra Yıldız ise yaralandı.Anne ve kızına 24 saat sonra arama- kurtarma ekiplerinin titiz çalışmasıyla ulaşıldı. Enkazdan çıkarılan anne-kız, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı.

“BEBEKLE DİYALOĞUMUZ, BİZİ DUYGULANDIRDI”

Ayşe Yıldız ile kızı Yüsra’nın kurtarılmasında görev alan ekipteki itfaiye eri Sedat Barutçu, yaşadıklarını anlattı. Yoğun, yorucu ve titiz çalışma sonucu enkazda Yıldız ailesinin iki ferdine ulaştıklarını belirten Barutçu, şu ifadeleri kullandı;

*Deprem haberinin ardından kısa sürede Ankara’dan Elazığ’a geldik. Buraya gelir gelmez arama tarama faaliyetine başladık. Enkaz alanında da tespit ettiğimiz bölgelerde çalışmalara başladık.

*Bu çalışmalarda özel anlar oldu. Yüsra bebek ile annesinin kurtarılması en özel anlardan oldu. Çünkü herkesin çocuğu, anne, babası var; duygusal anlar yaşadık.

*Özellikle bebekle olan diyaloğumuz bizi hem duygulandırdı hem de kamçıladı. Çünkü küçük kız durmadan; ‘anne’, ‘baba’ ve ‘acıyor’ diyordu.

*Bu sözleri bizde duygusal etki yarattı. Başarılı, özenli çalışmayla enkaz altındaki anne ve bebeği kurtardık.

*Babası ve bir kardeşi vefat etmişti ama Yüsra bebek ile annesini kurtarmış olmak bizi mutlu etti.

Anne ile bebeğin kurtarılmasında görev alan diğer itfaiye erleri de enkazın 5 metre altına girip ardından 5 metre yatay tünel açtıklarını belirtti.

BAKAN DUYURDU

Küçük çocuğun annesinin ve babasının da enkaz altında olduğu bilgisini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca verdi.

ANNE 27 SAAT SONRA ÇIKARILDI

Koca, küçük çocuğun annesinin sağ olduğunu ve enkaz altında tıbbi yardım aldığını belirtirken babanın yaşamını yitirdiğini bildirmişti. Küçük çocuğun annesinin de enkaz altından yaklaşık 27 saat sonra çıkarıldığı belirtildi. DHA/SOZCU.COM.TR

YORUMLAR


    0 YORUM

BÜYÜK MUCİZE BÜŞRA BEBEK 24 SAAT SONRA ENKAZDAN SAĞ ÇIKARILDI! | Olay Haber
bodrum escort