USD
EURO
ALTIN

PUTİN- ERDOĞAN GÖRÜŞTÜ”MUTAKIP KALDILAR” CUMHURBAŞKANI”REJİM GÜÇLERİNİ HER YERDE VURURUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuz Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin gerçekleştirdiği 2 hain saldırı sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP grup toplantısında, bölgede atılacak adımları açıkladı. Erdoğan, “Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan […]

PUTİN- ERDOĞAN GÖRÜŞTÜ”MUTAKIP KALDILAR” CUMHURBAŞKANI”REJİM GÜÇLERİNİ HER YERDE VURURUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, flaş İdlib açılaması: Rejim güçlerini her yerde vururuz

Suriye’nin İdlib kentinde rejim güçlerinin gerçekleştirdiği 2 hain saldırı sonucu toplamda 13 şehit vermemizin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP grup toplantısında, bölgede atılacak adımları açıkladı. Erdoğan, “Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum’ diye konuştu. ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarına yanıt veren Erdoğan, ”FETÖ’nün en önemli siyasi ayağı bizatihi Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi ve ekibidir” diye konuştu.

Rejim güçlerinin ateşi sonucu İdlib’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rejim saldırıları nedeniyle İdlib’de Şehit sayısı 14’ü yaralı sayısı 45’i buldu.

*Amaç sahayı tamamen boşaltmaktır. Verilen sözlere riayet edilmesini bekledik bize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşmalara da kimse uymuyor. Bu saldırılar doğrudan askerlerimizi hedef almaya başladı.

*Amaç sahayı tamamen boşaltmaktır. Verilen sözlere riayet edilmesini bekledik bize verilen sözler yerine getirilmediği gibi anlaşmalara da kimse uymuyor. Bu saldırılar doğrudan askerlerimizi hedef almaya başladı.

*Madem durum bu biz de lafa değil sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz. Şubat ayı sonuna kadar rejimi gözlem noktaları gerisine çıkartmakta kararlıyız.

“ARTIK GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

*Havada karada ne gerekiyorsa tereddüt etmeden bunu yapacağız. İdlib’deki askeri gücümüzü tahkim ettik. Artık kimsenin taşkınlığına satılmışlığına göz yumacak değiliz.

Herkes gözünü kapasa sırtını dönse de Türkiye bu duruma seyirci kalmayacaktır. İdlib’de rejim ve Ruslar ile rejimle birlikte hareket eden güçlerin doğrudan sivil halkı hedef aldığı gerçeğinin altını çizmek istiyorum. Amaç bölge halkını sınırlarımıza doğru harekete zorlayarak sahayı boşaltmaktır.

*Bir süredir bu saldırılar doğrudan askerlerimizi hedef almaya başladı. Madem durum bu öyleyse biz de artık lafa değil sahadaki gerçeklere bakarak hareket edeceğiz. Şubat ayı sonuna kadar rejimi gözlem sınırlarımızın gerisine çekmekte kararlıyız.

*Hiçbir oyalanmaya meydan vermeden bunu yapacağız. Bitmez tükenmez toplantıların sonuçlarını beklemeden hemen ne yapmamız gerekiyorsa onu yapacağız. Böyledeki muhalif gruplardan başı bozuk hareket ederek rejime saldırı muamelesi verenlere de artık tavizsiz davranacağımızı mesajını verdik. Artık kimsenin provokasyonlarına göz yumacak değiliz.

*Gözlem noktalarındaki ve diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib ve Soçi muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum.

Erdoğan ile Putin’den çok kritik görüşme

Rus TASS haber ajansı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın telefonda görüştüğünü duyurdu. İki liderin İdlib’de yaşanan son gelişmeleri ele aldığı belirtildi.

Reuters haber ajansının aktardığı habere göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin’in Rusya ile Türkiye arasında varılan anlaşmanın uygulanmasının önemi konusunda mutabık kaldığı belirtildi.

Bir hafta içinde Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının Türk kontrol noktalarına yönelik saldırılarında 13 Mehmetçik şehit düşmüştü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Rus mevkidaşı Putin ile yaptığı telefon görüşmesinin ardından partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan partililerine hitaben, “Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum” dedi.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

PUTİN- ERDOĞAN GÖRÜŞTÜ''MUTAKIP KALDILAR'' CUMHURBAŞKANI''REJİM GÜÇLERİNİ HER YERDE VURURUZ'' | Olay Haber
bodrum escort