USD
EURO
ALTIN

KORONA VİRÜSTE BİR GÜNDE 250 KİŞİ ÖLDÜ VE ÖLENLER 1400 YÜKSELDİ

Corona virüsü: Maalesef bugüne dek gelen en korkunç haber Dünyanın dehşet içinde izlediği corona salgınında ‘son dakika’ gelişmeleri peş peşe yaşanırken, virüsün ortaya çıktığı Çin’den bugüne dek yapılan en ürkütücü açıklama geldi. Yetkililer, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 1400 yükseldiğini duyurdu. 12 Şubat sonu itibarıyla açıklanan bu rakam, corona virüsüne bağlı olarak bir gün […]

KORONA VİRÜSTE BİR GÜNDE 250 KİŞİ ÖLDÜ VE ÖLENLER 1400 YÜKSELDİ

Corona virüsü: Maalesef bugüne dek gelen en korkunç haber

Dünyanın dehşet içinde izlediği corona salgınında ‘son dakika’ gelişmeleri peş peşe yaşanırken, virüsün ortaya çıktığı Çin’den bugüne dek yapılan en ürkütücü açıklama geldi. Yetkililer, corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 1400 yükseldiğini duyurdu. 12 Şubat sonu itibarıyla açıklanan bu rakam, corona virüsüne bağlı olarak bir gün içerisinde 250 kişinin hayatını kaybettiği anlamına geliyor.

250 ölümün tamamının virüsün ‘merkez üssü’ olan Wuhan’ın bağlı olduğu Hubei bölgesinde gerçekleştiği açıklandı. 12 Şubat 2020 tarihi, ‘Covid-19’ olarak adlandırılan corona virüsünün en ölümcül günü olarak kayıtlara geçti.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin aktardığı habere göre; Hubei bölgesinde teşhis için yeni klinik yöntemler kullanılmaya başlandı. Bu da tespit edilebilen vaka sayısında ciddi bir artış görülmesini sağladı.

Vakaların yüzde 80’inden fazlasının görüldüğü Hubei’de şimdiye kadar riboniükleik asit (RNA) testinin sonuçları kabul ediliyordu. Fakat artık bilgisayarlı tomografi ile akciğer görüntülemesi de yapılıyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

KORONA VİRÜSTE BİR GÜNDE 250 KİŞİ ÖLDÜ VE ÖLENLER 1400 YÜKSELDİ | Olay Haber
bodrum escort