USD
EURO
ALTIN

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FOX TV MUHABİRİNİN SORUSUNA ÇOK SER YANIT VERDİ:LİBYA’DA İKİ ŞEHİDİMİZ VAR!

Erdoğan açıkladı: Libya’da iki şehidimiz var Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Şubat’ta yaptığı bir açılamada kullandığı “Libya’da birkaç şehidimiz var” açıklamasına gelen tepkilere ilişkin Fox TV muhabirinin sorusuna çok sert tepki gösterdi. Sinirlendiği görülen Erdoğan, “Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu […]

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FOX TV MUHABİRİNİN SORUSUNA ÇOK SER YANIT VERDİ:LİBYA’DA İKİ ŞEHİDİMİZ VAR!

Erdoğan açıkladı: Libya’da iki şehidimiz var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Şubat’ta yaptığı bir açılamada kullandığı “Libya’da birkaç şehidimiz var” açıklamasına gelen tepkilere ilişkin Fox TV muhabirinin sorusuna çok sert tepki gösterdi. Sinirlendiği görülen Erdoğan, “Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan İzmir’de Kuzey Ege Otoyolu açılışında 22 Şubat’ta yaptığı konuşmada, Libya’daki son duruma değinmişti.

Erdoğan, “Tabii birkaç tane şehidimiz var. Ama birkaç tane şehidimizin karşılığında da 100’e yakın orada, o lejyonerlerden etkisiz hale getirdik” demişti.

Bugünkü basın toplantısında Fox TV muhabiri Barış Kaya’nın “birkaç şehit” ifadelerine yönelik muhalefetten gelen eleştirilerle ilgili sorusuna Erdoğan şu sözlerle sert tepki gösterdi:

* Fox önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın. Muhalefetin söylemleri de beni ilgilendirmiyor. Rakam da olur, sayısal olarak o ifadeyi de kullanırız.

* Beni muhalefet mi yargılayacak? Ne diyor muhalefet, “gidin Esed’le görüşün” diyor. Bizim kendimize ait Libya’da iki tane şehidimiz var. Bunu açıklarız. Ne diyecek şimdi Bay Kemal?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye açıklaması

Azerbaycan ziyareti öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rus heyeti yarın geliyor. Dörtlü Zirve konusunda tam ittifak söz konusu değil” ifadelerini kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan ziyareti öncesinde Ankara’da açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

*Yol haritası ile ifademiz şu anda malum Türkiye-Rusya arasında İdlib ve Libya’da yaşanan bir süreç var. Libya ayağında da yine Rusya ile görüşmelerimiz var. Hafter denilen gayrimeşru bir kişilik var. Maalesef Rusya’nın da orada Wagner denen bir güvenlik ekibi var ki sayısal olarak 2500 kişilik. Parasal kaynağının Abu Dabi olduğunu biliyoruz. Hafter’e ayrıca destekler var.

4’LÜ ZİRVE KARARI

*Rusya’dan heyet yarın ülkemize gelecek. Bu hafta sonu yapılan görüşmelerle ilgili Macron ile Merkel ve Putin arasında tam bir ittifak söz konusu değil.

*Putin ile belirlediğimiz tarih 5 Mart’ta en kötü ihtimalle bir araya gelme söz konusu olabilir. Telefonun ötesine geçip yüzyüze görüşmeleri yapma söz konusu olacak. İstanbul veya Ankara olur, fark etmez.

CORONA VİRÜSÜ AÇIKLAMASI

*Sağlık noktasındaki hassasiyeti bir kenara koyamayız. İran’la ilgili attığımız adım da bunun bir neticesidir. Oradan corona virüsü ülkemize sıçraması Allah korusun ülkemizde önlenemez sorunlara neden olabilir.

*Wuhan’dan gelen vatandaşlarımızı 14 gün karantinaya aldık o süreç bitti. Onlar değişik ülkelerden gelenlere karşı bu tedbirleri alıyorsa, biz de alacağız elbette. Bu konuda tereddüt göstermeye hakkımız yok.

 Rusya’dan Erdoğan’a jet yanıt: Söz konusu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İdlib konusunda 5 Mart’ta Putin’le bir araya geleceğini söylemesinin ardından Rusya’dan yanıt geldi. Kremlin Sözcüsü Peskov, böyle bir görüşmenin şu an için gündemlerinde olmadığını söyledi.sozcu.com.tr

 

YORUMLAR






    0 YORUM

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FOX TV MUHABİRİNİN SORUSUNA ÇOK SER YANIT VERDİ:LİBYA'DA İKİ ŞEHİDİMİZ VAR! | Olay Haber
bodrum escort