USD
EURO
ALTIN

YUNANİSTAN’IN ÜÇ GÖÇMENİ ÖLDÜRMESİ ÜZERİNE BAKAN SOYLU”SINIRA 1000 ÖZEL HAREKAT POLİSİ GÖNDERDİK”

Soylu: Yunanistan sınırına 1000 Özel Harekatçı gönderdik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenlerin yaşadığı hareketliliği görmek için Türkiye-Yunanistan sınırında helikopterle havadan inceleme yaptı.  Soylu, “Yunanistan’ın göçmenleri geri itmesini önlemek için sınıra tam donanımlı ve teçhizatlı 1000 Özel Harekat polisi gönderdik” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenlerin yaşadığı hareketliliği görmek için Türkiye-Yunanistan sınırında […]

YUNANİSTAN’IN ÜÇ GÖÇMENİ ÖLDÜRMESİ ÜZERİNE BAKAN SOYLU”SINIRA 1000 ÖZEL HAREKAT POLİSİ GÖNDERDİK”

Soylu: Yunanistan sınırına 1000 Özel Harekatçı gönderdik

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenlerin yaşadığı hareketliliği görmek için Türkiye-Yunanistan sınırında helikopterle havadan inceleme yaptı.  Soylu, “Yunanistan’ın göçmenleri geri itmesini önlemek için sınıra tam donanımlı ve teçhizatlı 1000 Özel Harekat polisi gönderdik” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’a geçmek isteyen göçmenlerin yaşadığı hareketliliği görmek için Türkiye-Yunanistan sınırında helikopterle havadan inceleme yaptı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, şunları söyledi:

* Biz artık buradan Yunanistan’a, Avrupa’ya geçecek göçmenlerle ilgili bir engelleme ortaya koymuyoruz. Türkiye, dünyanın sessiz kaldığı insani trajediye sahip çıktı. Avrupa ülkelerinin hiçbiri bu kadar bir yükü karşılayamaz.

FRONTEX KOLLUK KUVVETİ GİBİ ÇALIŞIYOR

* Yunanistan üç kişinin ölümüne sebebiyet verdi. 1978 model gaz fişeğini insanların üzerine sıktılar. Frontex (Avrupa Sınır ve Sahil Güvenlik Ajansı) hepimizin ortak olduğu bir teşkilattır ama bir kolluk kuvveti gibi çalışıyor. 164 insanı yaraladılar.

* Sen çiftçilere av tüfeği vereceksin, insanların üzerine saldıracaksın. Gaz sıkan Yunan tarafıdır, biz de buna mukabele ediyoruz. Birçok insanın sığınma hakkını elinden alıp Türkiye’ye itmeye çalıştılar. 4 bin 900 sığınmacıyı Türkiye’ye itmeye çalıştılar. Geçen sene 7 bin 600 FETÖ’cüyü seve seve aldılar.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ GERİ İTMELERİ ENGELLEYECEK

YORUMLAR


    0 YORUM

YUNANİSTAN'IN ÜÇ GÖÇMENİ ÖLDÜRMESİ ÜZERİNE BAKAN SOYLU''SINIRA 1000 ÖZEL HAREKAT POLİSİ GÖNDERDİK'' | Olay Haber
bodrum escort