USD
EURO
ALTIN

ALMANYA MÜLTECİLERİ ALIYOR!YUNAN ADALARINDAKİ ÇOCUKLARI ALMANYA’YA GETİRECEK

Almanya’dan flaş mülteci kararı: Alıyorlar. Almanya, Yunanistan’a yardım etmek adına reşit olmayan sığınmacıları ülke topraklarına alma kararı verdi Reuters haber ajansının “acil” koduyla servis ettiği haberde, Alman hükümetinin belgeleri yer aldı. Belgelerde Alman hükümetinin, Yunan Adaları’ndaki yaşı küçük çocukların Almanya’ya getirmeyi kabul ettiği belirtiliyor. Ankara’nın sınır kapılarını açarak mültecilerin Avrupa’ya geçişine izin vermesinin ardından Türkiye-Yunanistan […]

ALMANYA MÜLTECİLERİ ALIYOR!YUNAN ADALARINDAKİ ÇOCUKLARI ALMANYA’YA GETİRECEK

Almanya’dan flaş mülteci kararı: Alıyorlar.

Almanya, Yunanistan’a yardım etmek adına reşit olmayan sığınmacıları ülke topraklarına alma kararı verdi

Reuters haber ajansının “acil” koduyla servis ettiği haberde, Alman hükümetinin belgeleri yer aldı. Belgelerde Alman hükümetinin, Yunan Adaları’ndaki yaşı küçük çocukların Almanya’ya getirmeyi kabul ettiği belirtiliyor.

Ankara’nın sınır kapılarını açarak mültecilerin Avrupa’ya geçişine izin vermesinin ardından Türkiye-Yunanistan sınırında yaşananlar ile ilgili Almanya’da kritik bir görüşme gerçekleşti.

Dün gece saatlerinde Almanya Başbakanı Angela Merkel’in koalisyonu Yunanistan’a destek olma konusunda anlaşma sağladı. Reuters’ın ele geçirdiği belgelerde, Alman hükümeti mülteci sorunu ile mücadele etmek için Yunan adalarındaki reşit olmayan mültecileri Almanya’ya getirecek.

Yunan çiftçi mültecilerin üzerine tarım ilacı sıktı

Yunanlardan bir insanlık dışı uygulama daha… Plastik mermi, gaz bombası pahasına Avrupa’ya geçmek için hayatını riske atan göçmenlere bu kez siviller saldırdı. Sınıra traktörüyle gelen Yunan çiftçi, mültecilerin üzerine tarım ilacı sıktı.

Yunanistan‘a açılan Pazarkule Sınır Kapısı‘ndan Avrupa’ya geçebilmek için Yunan polisinin bomba ve mermilerine maruz kalan mültecilerin dramı bitmiyor.

POLİS SEYRETMEKLE YETİNDİ

Kastanies Sınır Kapısı’na traktörüyle gelen Yunan çiftçinin, mültecilerin üzerine tarım ilacı sıktığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde Yunan polisinin insanlık dışı uygulamayı izlemesi dikkat çekti.

Gaz ve ses bombasının yanı sıra plastik ve gerçek mermi kullanan Yunan polisi, Pazarkule Sınır Kapısı’nın tampon bölgesinde bulunan mültecilerin yaralanmasına neden olurken; bir mülteci ise hayatını kaybetmişti.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

ALMANYA MÜLTECİLERİ ALIYOR!YUNAN ADALARINDAKİ ÇOCUKLARI ALMANYA'YA GETİRECEK | Olay Haber
bodrum escort