USD
EURO
ALTIN

PARTİSİNİ KURAN ALİ BABACAN”KORKULAR ÜZERİNDEN BESLENEN BİR SİYASET VAR”

Partisisni kuran Ali Babacan’dan ‘Erdoğan’ sorusuna yanıt Yeni partisini açıklayan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, “Erdoğan’la mücadele edebilecek misiniz?” sorusuna “Bizim kişilerle işimiz yok. Bizimle uğraşacaklara biz de gerekli cevapları vereceğiz ama kavga etmeden” yanıtını verdi. FOX TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Ali Babacan, yeni partiyle ilgili şunları söyledi: * İçişleri […]

PARTİSİNİ KURAN ALİ BABACAN”KORKULAR ÜZERİNDEN BESLENEN BİR SİYASET VAR”

Partisisni kuran Ali Babacan’dan ‘Erdoğan’ sorusuna yanıt

Yeni partisini açıklayan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, “Erdoğan’la mücadele edebilecek misiniz?” sorusuna “Bizim kişilerle işimiz yok. Bizimle uğraşacaklara biz de gerekli cevapları vereceğiz ama kavga etmeden” yanıtını verdi.

FOX TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olan Ali Babacanyeni partiyle ilgili şunları söyledi:

* İçişleri Bakanlığı’na dilekçe veriliyor, 90 kişilik kurucular kurulu bugün dilekçemizi veriyor. Partimizin tüzüğü ve programının son halini verdik. Bu sabah da heyetimiz resmi başvurumuzu yapacak.

PARTİNİN İSMİNİ VATANDAŞLARIMIZ KOYDU

* Çarşamba günü yapacağımız kuruluş etkinliğiyle partimizin logosunu ve ismini duyuracağız. Resmi başvuru olunca kamuoyuna yansıyabilir. Vatandaşlarımızdan bize 250 tane isim önerisi geldi. Vatandaşlarımız bu partinin ismini koydu. Karar verilen ismi müsaade ederseniz çarşamba günü açıklamak istiyorum.Babacan’nın partisisi ”Demokrasi ve Atılım Partisi ”DEVA”olacağı öğrenildi.

“Siyasi yelpazenin tam ortasında ana akım bir parti olacağız” diyen Babacan, Küçükkaya’nın “Erdoğan’la mücadele edebilecek misiniz?” sorusuna “Bizim kişilerle işimiz yok. Bizimle uğraşacaklara biz de gerekli cevapları vereceğiz ama kavga etmeden” yanıtını verdi.

Babacan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

KORKULAR ÜZERİNDEN BESLENEN BİR SİYASET VAR

* Bu yönetimle bunu gerçekleştirmek mümkün değil. Bu siyaset tarzıyla bu ülkenin refaha erişmesi mümkün değil. Sen neden iktidar partisini destekliyorsun diye sorduğunda insanlar daha kötüsü olur mu diye verdiğini söylüyor.

* Korku siyaseti var. Korkular üzerinden beslenen bir siyaset var. Biz Türkiye için refah seviyesi çok daha arttığı, insanların korkmadan geleceğini planladığı bir Türkiye istiyoruz. Bunları yapmazsak Türkiye çok daha kötü günleri görür.

ABDULLAH GÜL ÇOK DESTEK OLDU AMA…

Ali Babacan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le yeni parti konusunda ipleri kopardığına dair iddialarla ilgili şunları söyledi:

* Bu kadronun mümkün olduğunca siyaseti bilen ve siyasete yeni kazandırdığımız kişilerden oluşuyor. Listemizde göreceksiniz ki daha önce siyaset yapmamış isimler. Yüzde 30 kadın üyelerden oluşuyor. Yüzde 20’ye yakın 30 yaş altı var. Tüzüğümüze genç ve kadın kotası koyduk. Engelli kotamız var.

Babacan, Gül ile köprüleri attı

Yeni parti kurma çalışmalarında sona gelen Ali Babacan ile eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül köprüleri attı. Tüzük çalışması için Ankara’da bir otelde düzenlenen iki günlük kapalı toplantıya Abdullah Gül’e yakın isimler çağrılmadı. Son gece bazı isimler gönül almak için davet edildi; “Kandırıldık” görüşünde olan Gül cephesi, “Kurucu olmayacağız” diyerek reddetti. Beşir Atalay, Haşim Kılıç ve Candan Karlıtekin’in yeni partide olmayacağı öğrenildi.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

PARTİSİNİ KURAN ALİ BABACAN''KORKULAR ÜZERİNDEN BESLENEN BİR SİYASET VAR'' | Olay Haber
bodrum escort