USD
EURO
ALTIN

KORONA VİRÜS İTALYA’DA VOLKAN GİBİ PATLADI ÖLÜ SAYISI 4 BİN 500 VAKA SAYISIDA 50 BİNİ GEÇTİ

İtalya, corona salgınındaki son verileri duyurdu: 627 kişi öldü İtalya’da son 24 saatte 627 kişinin corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Ülkede salgın boyunca ölen insan sayısı 4 bin 32 oldu. İtalya’da corona virüsü kabus olmaya devam ediyor. Ülkede 5 bin 986 yeni vaka görülürken toplam vaka sayısı 47 bin 21’e yükseldi. Ülkede bugün virüs nedeniyle […]

KORONA VİRÜS İTALYA’DA VOLKAN GİBİ PATLADI ÖLÜ SAYISI 4 BİN 500 VAKA SAYISIDA 50 BİNİ GEÇTİ

İtalya, corona salgınındaki son verileri duyurdu: 627 kişi öldü

İtalya’da son 24 saatte 627 kişinin corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği duyuruldu. Ülkede salgın boyunca ölen insan sayısı 4 bin 32 oldu.

İtalya’da corona virüsü kabus olmaya devam ediyor. Ülkede 5 bin 986 yeni vaka görülürken toplam vaka sayısı 47 bin 21’e yükseldi.

Ülkede bugün virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 627 oldu. Böylece İtalya’daki toplam ölüm sayısı 4 bin 32’ye yükselmiş oldu.

Ülkede şu an 37 bin 860 kişinin aktif hasta olduğu belirtildi. Teşhis konulduktan sonra iyileşen kişi sayısı ise 5 bin 129 olarak açıklandı.

Covid-19: Corona virüsler (CoV), Orta Doğu Solunum Sendromu (MERS-CoV) ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu (SARS-CoV) gibi soğuk algınlığından daha ciddi hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir. Covid-19, ilk olarak geçen yıl Aralık ayında Çin’in Wuhan eyaletinde ateş, öksürük, nefes darlığı belirtileriyle ortaya çıkan ve 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Vaka: Hastalıkla uyum gösteren semptomları taşıyan kişi.

Enfekte: Enfeksiyon (mikrop, virüs, parazit vb. etkenlerin genel veya yerel gelişmesi, yayılması) geçiren canlı.

Gözlem: Hastalıklarda müdahale ya da tedavi öncesinde uygulanan tıbbi bir yaklaşımdır. Bu süre içerisinde tekrar tekrar tetkikler yapılır.

Karantina: Bulaşıcı bir hastalığın yayılmasını önlemek için belli bir bölgenin veya yerin kontrol altında tutulup giriş çıkışların engellenmesi biçiminde uygulanan sağlık önlemi.

İzole etmek: Hastalığın yayılmasını önlemek için hasta insanları sağlıklı insanlardan ayırmak

YORUMLAR


    0 YORUM

KORONA VİRÜS İTALYA'DA VOLKAN GİBİ PATLADI ÖLÜ SAYISI 4 BİN 500 VAKA SAYISIDA 50 BİNİ GEÇTİ | Olay Haber
bodrum escort