USD
EURO
ALTIN

KORONA VİRÜS TEHLİKESİNE KARŞI ÖZEL VE VAKIF HASTANELERİ ”PANDEMİ HASTANESİ ”İLAN EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı koronavirüs genelgesi yayınladı. Genelgeye göre, bugünden itibaren tüm Özel ve Vakıf hastaneleri Pandemi hastanesi ilan edildi. “Pandemi hastanesi” olarak belirlenen kuruluşlarda 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunma şartı aranacak. Bünyesinde enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar uzmanı hekimlerden en az 2’si olan hastaneler Pandemi Hastanesi kabul edilecek. Pandemi hastanelerinin yetersiz kaldığı yerlerde 2. […]

KORONA VİRÜS TEHLİKESİNE KARŞI  ÖZEL VE VAKIF HASTANELERİ ”PANDEMİ HASTANESİ ”İLAN EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı koronavirüs genelgesi yayınladı. Genelgeye göre, bugünden itibaren tüm Özel ve Vakıf hastaneleri Pandemi hastanesi ilan edildi.

“Pandemi hastanesi” olarak belirlenen kuruluşlarda 3. seviye erişkin yoğun bakım yatağı bulunma şartı aranacak. Bünyesinde enfeksiyon hastalıkları, göğüs hastalıkları, iç hastalıklar uzmanı hekimlerden en az 2’si olan hastaneler Pandemi Hastanesi kabul edilecek.

Pandemi hastanelerinin yetersiz kaldığı yerlerde 2. basamak erişkin yoğun bakım ünitesi bulunan hastaneler de pandemi hastanesi olarak hizmet verecek. Pandemi hastanelerinde, pandemi hastalarına ayrılmış bir klinik ve bir yoğun bakım ünitesi belirlenecek ve üniteler bu vakalar için rezerve edilecek.

YORUMLAR


    0 YORUM

KORONA VİRÜS TEHLİKESİNE KARŞI ÖZEL VE VAKIF HASTANELERİ ''PANDEMİ HASTANESİ ''İLAN EDİLDİ | Olay Haber
bodrum escort