USD
EURO
ALTIN

OLAY TAN:ÖZAL ÇOK FARKLI VE RENKLİ BİR CUMHURBAŞKANIYDI

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı 27 yıl önce kaybettik. Rahmetli Özal çok farklı , renkli bir Başbakan ve Cumhurbaşkanıydı. Türkiye’de birçok değişimlere imza atan yıllarca Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapan Turgut Özal’ı gazeteci olarak yurt içi ve yurt dışı gezilerinde  izledim.Özal çok farklıydı Türkiye’de birçok tapuları yıktı ve değişim rüzgarları estirdi.Özal çok samimi ve içtendi.zaman zaman bazı […]

OLAY TAN:ÖZAL ÇOK FARKLI VE RENKLİ BİR CUMHURBAŞKANIYDI

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı 27 yıl önce kaybettik.

Rahmetli Özal çok farklı , renkli bir Başbakan ve Cumhurbaşkanıydı.

Türkiye’de birçok değişimlere imza atan yıllarca Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapan Turgut Özal’ı gazeteci olarak yurt içi ve yurt dışı gezilerinde  izledim.Özal çok farklıydı Türkiye’de birçok tapuları yıktı ve değişim rüzgarları estirdi.Özal çok samimi ve içtendi.zaman zaman bazı yaptığım haberlere alınır bazende bizleri atlatıp gece gezmelerine çıktığı zaman”seni atlattım.haberin olmadı’diye keyif alırdı.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak Turgut Özal ülkemizin yönetimine 10 yıldan fazla damgasını vuran, çok önemli reformları ustaca gerçekleştiren, Türkiye’yi dünyadaki gelişmelere taşıyan ve hayallerdeki yeniliklerle tanıştıran merhum Özal’ı 17 Nisan 1993’te kaybettik.

(OLAY TAN BAŞBAKAN ÖZAL’LA LİBYA)

LİBYA’DA HAPİSHANEYE ATTILAR

Yıllarca adım adım izlediğim Özalla Libya gezimiz benim açımdan çok iyi geçmedi..Çünkü Libya’da aç sefil durumdaki Türk işçileri ile haber yaparken Libya polisleri beni yakalayıp”Casus ‘diye hapse attılar.Ertesi günü kurtulup çıkınca Özal”Sen cin misin bunların elinden nasıl kurtuldun diye benimle dalga geçti.Aslında beni kurtaran Özal’dı.

Eşi Semra hanımla birlikteyken  etrafına sürekli neşe ve pozitif enerji dağıtan Özal çok yönlü, çok birikimli, çok tecrübeli ve çok çalışkan bir insandı. Hem devlette, hem de özel sektörde çalıştığı için konuları iyi bilirdi.

Özal çok renkli bir insandı, masanın iki tarafında da görev yapmanın avantajını iyi kullandı ve Türkiye’nin sıkıntılarını pratik formüllerle çabuk çözdü. Bunları yaparken fincancı katırlarını ürkütmedi değil. Kararlı olarak o, cesaretle üzerine yürüdü eksik ve aksaklıkların. Özal bu yüzden hayli eleştirildi, hayli hırpalandı ama muhaliflerine saygısızlık yapmadı, tüm görüş ve fikirleri saygıyla karşıladı.

Gazeteci olarak Özallı yıllarımızda çok güzel ve farklı günler yaşadık.Çok çarpıcı haberler yakaladım.Bunları yazdım bana kızmış bozulmuş olabilir.Ama hiçbir zaman gazete yönetimime şikayet etmedi,herhangi bir girişimde bulunmadı.Bugün meslektaşlarımın  başlarına geldiklerini,yaşadıklarını gördükçe Özal çok demokrat ve özgürlükçü  Cumhurbaşkanıymış demekten insan kendini alamıyor..Özal çok farklıydı çünkü o Özal’dı.

YORUMLAR






    0 YORUM

OLAY TAN:ÖZAL ÇOK FARKLI VE RENKLİ BİR CUMHURBAŞKANIYDI | Olay Haber
bodrum escort