USD
EURO
ALTIN

FUTBOLU ÖZLEYENLERE MÜJDE!İNGİLTERE PREMIER LİGİ 12 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Premier Lig için dönüş tarihi 12 Haziran olarak belirlendi Corona virüsü salgını sonrası geleceği merak edilen Premier Lig için İngilizler yeni bir planlama yaptı. Hükümetin onay vermesi halinde maçlar 12 Haziran’da tekrar başlayacak. TFF Sağlık Kurulu “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırladı TFF Sağlık Kurulu tarafından Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik “Futbola Dönüş […]

FUTBOLU ÖZLEYENLERE MÜJDE!İNGİLTERE PREMIER LİGİ 12 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Premier Lig için dönüş tarihi 12 Haziran olarak belirlendi

Corona virüsü salgını sonrası geleceği merak edilen Premier Lig için İngilizler yeni bir planlama yaptı. Hükümetin onay vermesi halinde maçlar 12 Haziran’da tekrar başlayacak.

TFF Sağlık Kurulu “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırladı

TFF Sağlık Kurulu tarafından Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırlandı.

İngiltere Premier Lig’in dönüşü için sıcak gelişmeler yaşanıyor… 2019-2020 sezonunun tamamlanması için bir araya gelen ve yaklaşık 3 saat süren bir toplantı yapan 20 kulüp temsilcisi hükümetin onay vermesi halinde 12 Haziran’da Premier Lig’in yeniden başlaması kararını verdi.

İngiliz kulüpleri 12 Haziran’da başlatılması planlanan lig için oyuncuların 18 Mayıs’tan itibaren sahada antrenmanlara çıkmasını ve fiziksel eksikliklerin giderilmesini istiyor.

Toplantıda  maçların ülke genelindeki belirli stadyumlarla sınırlı olacağı ve kesinlikle seyircilerin müsabakalardan uzak tutulacağı kararı alındı. Corona virüsü krizi karşısında bazı takımların ev sahipliği avantajını kaybedecek olması büyük tartışmalar yaratsa da tarafsız saha görüşü her kulüp tarafından kabul edildi.

HİÇBİR KULÜP KENDİ SAHASINDA OYNAMAYACAK

Kulüpler, maçların oynanması için seçilecek stadyumların mümkünse sıkışık kentsel alanlardan uzak olması gerektiği ve polis kontrolünün sağlanması için görüşmelerin tamamlanmasını ifade etti.

Belirlenen stadyumlar arasında West Ham’ın Londra Stadyumu, Arsenal’in Emirates Stadyumu ve Manchester City’nin Etihad evi yer alıyor. Ancak alınan karar neticesinde şartları eşit tutmak için hiçbir kulübün kendi sahasında oynamasına izin verilmeyecek.

Kulüpler, nihai karar için bir hafta sonra tekrar toplanacak ve gelişen son durumu değerlendirmek için video konferans sistemiyle bir araya gelecek.

TFF Sağlık Kurulu “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırladı

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesi aracılığıyla bir duyuru yaparak Türkiye’de liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik hazırlanan ‘Futbola Dönüş Öneri Protokolü’nü açıkladı. İşte TFF’den yapılan açıklama:

HAZIRLIK DÖNEMİ, MÜSABAKA DÖNEMİ VE POZİTİF TEST SENARYOSU

TFF Sağlık Kurulu tarafından yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik “Futbola Dönüş Öneri Protokolü” hazırlandı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile ilgili alınması gereken tedbirlerin ve genel prensiplerin detaylı bir şekilde anlatıldığı Futbola Dönüş Öneri Protokolü, Hazırlık Dönemi, Müsabaka Dönemi ve Pozitif Test Senaryosu olmak üzere çeşitli ana bölümlerden oluşuyor.

Liglerin oynanması sürecindeki tüm fazlara ilişkin çalışmalar tamamlanırken protokolün, “Genel Prensipler”, “Hazırlık Dönemi – Bireysel ve Grup Antrenmanları Evresi” ile “Pozitif Test Senaryoları”nı içeren ilk kısmı yayınlandı.

Sağlık Kurulu; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü, FIFA ve UEFA Sağlık Kurullarının uygulamalarıyla birlikte süreçler geliştikçe protokolü kamuoyu ve kulüplerle bölümler halinde paylaşmaya devam edecek.

LİGLERİN BAŞLATILMASINA YÖNELİK KARAR SONRASI UYGULANACAK

Acıbadem Sports ve T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan protokol, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiye raporu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla devletimizin liglerin başlatılmasına yönelik kararı sonrasında uygulamaya konulacak.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 1. Kısım için tıklayınız…

TESİSLERDE GRUP ANTRENMANLARI BÖLÜMÜNDEN BAZI MADDELER:

“Her soyunma odasında aynı anda maksimum 3 oyuncunun soyunmasına izin verilmesi”

“Soyunma odasına maskesiz giriş çıkışların yasaklanması”

“Oyuncuların tükürme, sümkürme gibi ihtiyaçlarını saha kenarına gelerek gerçekleştirmelidir”

“Bir antrenman sahasında aynı anda maksimum 6 oyuncu antrenman yapabilecektir”

“Oyuncular 10’ar dakika aralıklara tesislere varacak şekilde planlama yapılmalıdır”

“Antrenman sahasındaki herkes en az 4 metre mesafede konumlanacaktır”

“Tüm testler sonuçlandığında pozitif vaka olmasa bile mesai sonlandırılmalı (o gün için planlanan antrenman iptal edilmeli) ve tüm tesis dezenfekte edilmelidir. Bir hafta süresince oyuncu ve çalışanlar semptom takibi açısından daha detaylı kontrollere tabi tutulmalıdır.”

İtalya’da liglerin geleceği belirsiz

Corona virüsü nedeniyle liglere ara verilen İtalya’da maçların yeniden başlayıp başlamayacağı belirsizliğini kuruyor. Kulüpler ligin tamamlanması yönünde görüş bildirirken, hükümet ise sezonun iptal edilmesi gerektiğini savunuyor.

YORUMLAR


    0 YORUM

FUTBOLU ÖZLEYENLERE MÜJDE!İNGİLTERE PREMIER LİGİ 12 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR | Olay Haber
bodrum escort