USD
EURO
ALTIN

İMAMOĞLU’NUN 4.2 MİLYAR BORÇ TALEBİ AKP OYLARIYLA 648 MİLYON LİRAYA DÜŞÜRÜLDÜ

İmamoğlu’nun 4.2 milyarlık borç talebi 648 milyon liraya düşürüldü! İBB Başkanlığı’nın salgın ile mücadele çalışmaları kapsamında bütçede meydana gelen dengesizliği gidermek için meclisten talep ettiği 4.2 milyar TL’lik borçlanma yetkisine AKP’den tırpan geldi. Çoğunluğu elinde bulunduran AKP oylarıyla İBB’ye 648 milyon TL’lik borçlanma yetkisi verildi. Karara tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Salgının İBB bütçesine […]

İMAMOĞLU’NUN 4.2 MİLYAR BORÇ TALEBİ AKP OYLARIYLA 648 MİLYON LİRAYA DÜŞÜRÜLDÜ

İmamoğlu’nun 4.2 milyarlık borç talebi 648 milyon liraya düşürüldü!

İBB Başkanlığı’nın salgın ile mücadele çalışmaları kapsamında bütçede meydana gelen dengesizliği gidermek için meclisten talep ettiği 4.2 milyar TL’lik borçlanma yetkisine AKP’den tırpan geldi. Çoğunluğu elinde bulunduran AKP oylarıyla İBB’ye 648 milyon TL’lik borçlanma yetkisi verildi.

Karara tepki gösteren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu “Salgının İBB bütçesine etkisi 6.5 milyar TL civarında. Kimseden sadaka istemiyoruz. Bu borçlanma bütçede zaten öngörüldü. Kapıda bizi çantası ile bekleyen bir finans kuruluşu yok. Tarihi bir karar alıyorsunuz. Gönül isterdi ki bugün alınan kararlar siyasi bir karar olmasın. Ama bunun adı siyasi karardır” dedi.

stanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, corona virüs salgını ile mücadele çalışmaları nedeniyle bütçede meydana gelen dengesizliği gidermek amacıyla borçlanma, sosyal yardımları artırma kararları almak üzere olağanüstü toplandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlık ettiği meclis oturumu, sosyal mesafe kurallarına göre her meclis üyesinin tek tek oturduğu ve tüm sağlık tedbirlerini alındığı Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İBB Başkanlığı’nın salgın ile mücadele edebilmesi için gelirlerinin; acil ve bir an önce tamamlanması gereken yatırımların finansmanını karşılayamadığından ilave kaynaklara ihtiyaç duyduğu belirtilerek 2020 yılı bütçesinde belirlenen borçlanma yetkisini kullanabilmek için meclisten 2 teklif ile yetki istendi.

Köprü, kavşak inşaatları, atık yakma ve enerji tesisleri, termal bertaraf tesisi ile kentsel dönüşüm projeleri ve yeni yatırımlar için 2 milyar 225 milyon TL iç borçlanma teklif edildi.

Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AKP grubunun önerisi ile bu rakam 400 milyon TL’ye düşürüldü. Salgınla mücadele çalışmaları kapsamında da 2 milyar 50 milyonluk borçlanma talebi yine AKP grubu tarafından 248 milyon liraya indirildi. İBB Başkanlığı’nın toplam 4.2 milyar liralık borçlanma talebi, AKP tarafından 648 milyon TL’ye indirildi.sozcu.com.tr

YORUMLAR


    0 YORUM

İMAMOĞLU'NUN 4.2 MİLYAR BORÇ TALEBİ AKP OYLARIYLA 648 MİLYON LİRAYA DÜŞÜRÜLDÜ | Olay Haber
bodrum escort