maltcasino
Araç kiralama evden eve nakliyat ABD SAVCILARI DÜNYANIN EN ZENGİN İŞADAMI AMAZONUN CEO'SU BEZOS'A KARŞI HAREKETE GEÇTİ | Olay Haber
USD
EURO
ALTIN

ABD SAVCILARI DÜNYANIN EN ZENGİN İŞADAMI AMAZONUN CEO’SU BEZOS’A KARŞI HAREKETE GEÇTİ

Savcılar Amazon’a karşı harekete geçti ABD’de 13 eyaletin başsavcıları, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Whole Foods CEO’su John Mackey’ye bir mektup gönderdi. Mektupta her iki şirketin de kaç çalışanına virüs bulaştığını ve kaçının virüs nedeniyle öldüğünü açıklamak zorunda oldukları kaydedildi. Ayrıca Amazon ve Whole Foods’tan bazı taleplerde de bulunuldu. Amazon’un patronu Jeff Bezos 143 milyar […]

ABD SAVCILARI DÜNYANIN EN ZENGİN İŞADAMI AMAZONUN CEO’SU BEZOS’A KARŞI HAREKETE GEÇTİ

Savcılar Amazon’a karşı harekete geçti

ABD’de 13 eyaletin başsavcıları, Amazon CEO’su Jeff Bezos ve Whole Foods CEO’su John Mackey’ye bir mektup gönderdi. Mektupta her iki şirketin de kaç çalışanına virüs bulaştığını ve kaçının virüs nedeniyle öldüğünü açıklamak zorunda oldukları kaydedildi.

Ayrıca Amazon ve Whole Foods’tan bazı taleplerde de bulunuldu. Amazon’un patronu Jeff Bezos 143 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı. Corona salgını süresince Amazon çok sayıda işçiye virüs bulaştığı iddiaları ve işten çıkarmalarla gündeme geldi.

Amazon ve ona bağlı market zinciri Whole Foods ABD’de salgın sırasında verdikleri hizmetle insanların gerekli ürünlere ulaşması konusunda önemli rol oynadı. Ancak iki marka aynı zamanda çalışanlarını virüsten korumak için gerekli tedbirleri almamakla da eleştirildi.

Business Insider’da yer alan habere göre, ABD’de eyaletler bu konuda harekete geçti. New York, Washington, Connecticut, Delaware, Illinois, Maryland, Michigan, Minnesota, New Mexico, Oregon, Pennsylvania ve Massachusetts başsavcıları, Amazon CEO’su Jeff Bezos ile Whole Foods CEO’su John Mackey’e mektup gönderdi.

TALEPLER SIRALANDI

 

‘MEDYADAN DEĞİL, SİZDEN ÖĞRENMEK İSTERİZ’

Amazon’un en az bir depo işçisinin virüs nedeniyle öldüğü biliniyor. New York ve başkent Washington yerel medyası, Whole Foods’ta birçok çalışanın virüse yakalandığını duyurmuştu. Oregon ve Massachusetts’te ise Whole Foods çalışanlarının virüs nedeniyle hayatını kaybettiği öne sürmüştü. Mektupta, “Bu iddiaları yerel medya haberlerinden öğrenmek yerine Whole Foods’tan resmi bir açıklama yapılmasını tercih ederiz” denildi.

AMAZON ‘ZORUNLU DEĞİLİZ’ DEDİ AMA…

Bir başka Amazon yöneticisi ise şirketin bu sayıyı araştırmama ya da halka açıklamama hakkı olduğunu söylemişti. Ancak eyalet başsavcıları, Amazon’un virüse yakalanan ve bu nedenle ölen işçi sayısını açıklamakla yükümlü olduğu konusunda ısrarcı. Mektupta, Amazon ve Whole Foods’un çalışanlar ve müşteriler için gerekli her türlü adımı atarak salgını kötüleştirmemekle görevli oldukları belirtildi.

YORUMLAR


    0 YORUM

ABD SAVCILARI DÜNYANIN EN ZENGİN İŞADAMI AMAZONUN CEO'SU BEZOS'A KARŞI HAREKETE GEÇTİ | Olay Haber