USD
EURO
ALTIN

MUĞLA VALİSİ CİVELEK:”MASKE KULLANIMI HER YERDE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ”AMA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YOK!

Muğla da sokağa çıkma yasağı yok ..Muğla Valisi Esengül Civelek  yaptığı  yazılı açıklamada corona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı […]

MUĞLA VALİSİ CİVELEK:”MASKE KULLANIMI HER YERDE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ”AMA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YOK!

Muğla da sokağa çıkma yasağı yok ..Muğla Valisi Esengül Civelek  yaptığı  yazılı açıklamada corona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiğini belirtti.

Vali Civelek açıklamasında “İlimizde bulunan tüm vatandaşlarımızın başta pazaryerleri, marketler, toplu olarak çalışılan işyerleri, toplu taşıma araçlarında (satıcı, müşteri, çalışan herkes) maske kullanımının zorunlu olmasının yanında, vatandaşlarımızın her türlü alanlarda (cadde, sokak, parklar, alışveriş merkezleri gibi vb. açık ve kapalı tüm alanlar) ve araçlarında konutlarından çıktıkları andan itibaren maske kullanımının 15 Mayıs 2020 tarihinden itibaren zorunlu olmasına karar verilmiştir” dedi.

Maske takmı zorunluluğuna uymayanlara resmi görevliler tarafinden cezai işlem uygulanacak.

11 kentte sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı

Yeni tip corona virüsüne (COVID-19) karşı Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak’ın ardından Rize’nin de sokağa maskesiz çıkmayı yasaklaması ile tedbirin uygulandığı kent sayısı 11’e yükseldi.

Rize Valisi Kemal Çeber, düzenlediği basın toplantısında, corona virüsü tedbirleri kapsamında “Şehir merkezinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık” dedi. Çeber’in duyurduğu karar ile sokağa maskesiz çıkılamayan il sayısı 11’e yükseldi.

Vali Çeber, dinamik bir sürecin yaşandığını belirterek kentte iki yeni karar aldıklarını söyledi. Vali Çeber, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkabildikleri günlerde yanlarında bir refakatçiye izin verileceğini açıkladı.

MASKE KARARI

Çeber, diğer kararın maske ile ilgili olduğunu belirtti ve “Maskelerimizi artık her yerde bulabiliyoruz. 200 bine yakın maske dağıtımı yapıldı. Artık eczanelerde ve marketler de maske satılacağı için maskesiz sokağa çıkmayı yasaklayacak bir karar aldık. Bundan sonra şehir merkezinde maskesiz sokağa çıkmayı yasakladık” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR


    0 YORUM

MUĞLA VALİSİ CİVELEK:"MASKE KULLANIMI HER YERDE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ"AMA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI YOK! | Olay Haber
bodrum escort